23 вересня об 11.00 у приміщенні обласної Ради (сесійна зала, 2 поверх) відбудеться засідання президії обласної Ради.   26 вересня о 10.00 у приміщенні обласної Ради (сесійна зала, 2 поверх) відбудеться засідання чергової  39 сесії обласної Ради.                                   

Вітання

Голови Вінницької обласної Ради

Олійника Анатолія Дмитровича

  • Вінницька обласна Рада оприлюднила інформацію щодо комунальних підприємств області

    Україна знаходиться на другому місці серед країн, що досягли найбільшого успіху у відкритті даних за останні чотири роки. Українські відкриті дані увійшли в європейський інформаційний простір і опубліковані на Європейському порталі відкритих даних europeandataportal.eu. ​Наразі Вінницька обласна Рада повністю виконала усі пункти постанови Кабіне ....

  • 15 мільйонів гривень виділено на закупівлю карет швидкої допомоги

    На пленарному засіданні 38 чергової сесії депутати підтримали проєкт рішення щодо внесення змін до обласного бюджету на 2019 рік. Згідно з ним збільшується дохідна та видаткова частина обласного бюджету на 20 млн 149 тис. грн. Зокрема, збільшено видатки бюджету розвитку спеціального фонду обласного бюджету Департаменту охорони здоров’я облдер ....

  • Перелік переможців 16 Обласного конкурсу проектів розвитку територіальних громад

    Цьогоріч на конкурс проектів розвитку територіальних громад подано 749 проектів. У 2018-му – 735 разом з екологічними. Враховуючи, що екологічних було 347, таким чином 2019 року кількість поданих громадами проектів збільшилась удвічі. Лише 13 проектів не набрали прохідних 60 балів (у 2017-му таких проектів було 100). Цього року потреба у ....

У гідрологічному заказнику «Ільківський став» готуються до облаштування безбар’єрної рекреаційної зони Роздрукувати

Члени Координаційної ради на чолі з головою обласної Ради Анатолієм Олійником, за участі депутатів обласної Ради, голів райдержадміністрацій, керівників департаментів облдержадміністрації відвідали природо-заповідний фонд місцевого значення – гідрологічний заказник «Ільківський став». Заказник заходиться на території Ільківської сільської ради Вінницького району за 15 км від Вінниці.

Про співпрацю територіальної громади з місцевими фермерськими господарствами та громадськими організаціями розповіла  Ільківський сільський голова Тетяна Петровська. Про роботу заказника присутніх поінформувала голова громадської організації «Асоціація захисників довкілля та пропаганди здорового способу життя «Явір» і «Школи зеленого туризму» Наталя Шибінська.

- В 2014 році нашою громадською організацією був розроблений проект про визнання заказника «Ільківський став» об’єктом природно-заповідного фонду, - розповідає Наталя Шибінська. - На початку 2016 року, після погодження сесій сільської та районної рад, позитивного висновку Департаменту екології облдержадміністрації, обласна Рада прийняла рішення про визнання його об’єктом природно-заповідного фонду місцевого значення – гідрологічного заказника «Ільківський став». 

На початку року громадська організація написала грантовий проект на 14-й обласний конкурс проектів розвитку територіальних громад з екологічної тематики. Цей проект дозволить використати кошти обласного бюджету на ремонт гідротехнічної споруди – водозабірника, що регулює рівень води заказника. Також голова «Явору» Наталя Шибінська разом з волонтерами планують в подальшому облаштувати під’їзні доріжки та місця для риболовлі для осіб з обмеженими можливостями та створити безбар’єрну рекреаційну зону на північно-західному березі Ільківського ставу. Ці пропозиції подані до Департаменту міжнародного співробітництва та регіонального розвитку облдержадміністрації.

- На черговій сесії обласної Ради, яка пройде 30 червня, буде розглядатись питання «Про Програму розвитку туризму у Вінницькій області на 2017 - 2020 роки», - повідомив голова обласної Ради Анатолій Олійник. – Пропозиції громадських організацій щодо розвитку «зеленого туризму» в області були враховані під час розробки програми.

В Ільківці створений підрозділ громадських інспекторів з охорони довкілля, який разом з волонтерами щомісяця прибирає територію, облаштовує щитами та інформаційними плакатами заказник, встановлює шлагбауми.

Сама ж водойма є одним з каскадних руслових ставків річки Рівець, має гідрологічну цінність, його площа становить 21 гектар. На берегах ставу функціонує велика кількість джерел, серед них виявлені і обстежені понад 30. В цілому територія знаходиться в гарному природному стані, адже з 2000 року тут не ведеться жодної господарської діяльності.

На південному березі водойми знаходиться унікальне історичне джерело «Понюкова криниця», яке є гідрологічною пам’яткою природи місцевого значення. Це джерело підземних вод має лікувальне, естетичне, оздоровче та історико-культурне значення.

Заказник «Ільківський став» дозволяє розвивати «зелений туризм» та приваблює джерельними водами, екологічно чистою місцевістю та водоймами.

Повернутись Створено: 21 червня 2017 року, 15:43 Переглядів: 1395

Логін: *

Пароль: *

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація