Вітання

Голови Вінницької обласної Ради

Олійника Анатолія Дмитровича

У гідрологічному заказнику «Ільківський став» готуються до облаштування безбар’єрної рекреаційної зони Роздрукувати

Члени Координаційної ради на чолі з головою обласної Ради Анатолієм Олійником, за участі депутатів обласної Ради, голів райдержадміністрацій, керівників департаментів облдержадміністрації відвідали природо-заповідний фонд місцевого значення – гідрологічний заказник «Ільківський став». Заказник заходиться на території Ільківської сільської ради Вінницького району за 15 км від Вінниці.

Про співпрацю територіальної громади з місцевими фермерськими господарствами та громадськими організаціями розповіла  Ільківський сільський голова Тетяна Петровська. Про роботу заказника присутніх поінформувала голова громадської організації «Асоціація захисників довкілля та пропаганди здорового способу життя «Явір» і «Школи зеленого туризму» Наталя Шибінська.

- В 2014 році нашою громадською організацією був розроблений проект про визнання заказника «Ільківський став» об’єктом природно-заповідного фонду, - розповідає Наталя Шибінська. - На початку 2016 року, після погодження сесій сільської та районної рад, позитивного висновку Департаменту екології облдержадміністрації, обласна Рада прийняла рішення про визнання його об’єктом природно-заповідного фонду місцевого значення – гідрологічного заказника «Ільківський став». 

На початку року громадська організація написала грантовий проект на 14-й обласний конкурс проектів розвитку територіальних громад з екологічної тематики. Цей проект дозволить використати кошти обласного бюджету на ремонт гідротехнічної споруди – водозабірника, що регулює рівень води заказника. Також голова «Явору» Наталя Шибінська разом з волонтерами планують в подальшому облаштувати під’їзні доріжки та місця для риболовлі для осіб з обмеженими можливостями та створити безбар’єрну рекреаційну зону на північно-західному березі Ільківського ставу. Ці пропозиції подані до Департаменту міжнародного співробітництва та регіонального розвитку облдержадміністрації.

- На черговій сесії обласної Ради, яка пройде 30 червня, буде розглядатись питання «Про Програму розвитку туризму у Вінницькій області на 2017 - 2020 роки», - повідомив голова обласної Ради Анатолій Олійник. – Пропозиції громадських організацій щодо розвитку «зеленого туризму» в області були враховані під час розробки програми.

В Ільківці створений підрозділ громадських інспекторів з охорони довкілля, який разом з волонтерами щомісяця прибирає територію, облаштовує щитами та інформаційними плакатами заказник, встановлює шлагбауми.

Сама ж водойма є одним з каскадних руслових ставків річки Рівець, має гідрологічну цінність, його площа становить 21 гектар. На берегах ставу функціонує велика кількість джерел, серед них виявлені і обстежені понад 30. В цілому територія знаходиться в гарному природному стані, адже з 2000 року тут не ведеться жодної господарської діяльності.

На південному березі водойми знаходиться унікальне історичне джерело «Понюкова криниця», яке є гідрологічною пам’яткою природи місцевого значення. Це джерело підземних вод має лікувальне, естетичне, оздоровче та історико-культурне значення.

Заказник «Ільківський став» дозволяє розвивати «зелений туризм» та приваблює джерельними водами, екологічно чистою місцевістю та водоймами.

Повернутись Створено: 21 червня 2017 року, 15:43 Переглядів: 1648

Логін: *

Пароль: *

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація