Голова Вінницької обласної Ради

Соколовий Вячеслав Петрович

У громадах Вінниччини триває голосування за проєкти конкурсу обласної Ради «Комфортні громади» Роздрукувати

До 5 грудня у громадах Вінницької області триває голосування за проєкти в рамках першого етапу конкурсу «Комфортні громади» на 2021-2022 рік. Загалом на участь у конкурсі подано 173 проєкти.

Розпорядження про конкурс «Комфортні громади» на 2021-2022 роки голова Вінницької обласної Ради Вячеслав Соколовий підписав 5 жовтня. Конкурс оголосили ще цього року, щоб у громад було більше часу на реалізацію проєктів. Переможці конкурсу стануть відомі уже у лютому 2022 року.  

Проведення у два етапи конкурсу обласної Ради «Комфортні громади» – одна з новацій конкурсу. Відповідно до оновлених умов, спочатку відбір проєктів відбувається на рівні територіальних громад. Для цього місцеві ради створили відбіркові комісії. Проєкти, схвалені громадою, переходять на другий етап – на обласний рівень. Їх оцінюватимуть фахівці-експерти і передадуть Експертній раді, яка й визначатиме переможців конкурсу.

Голосування за проєкти на першому етапі конкурсного відбору розпочалося 25 листопада і триватиме до 5 грудня включно. Облаштування і створення місць для голосування забезпечуються місцевою владою. До 17 грудня підтримані громадою проєкти та заявки мають бути подані до Дирекції конкурсу – в управління по зв’язках з органами місцевого самоврядування, міжнародної та міжрегіональної співробітництва, проєктної діяльності та сприяння інвестиціям виконавчого апарату обласної Ради.

На обласний рівень конкурсу громади можуть подати кілька проєктів. До 4 проєктів від громад населенням понад 10 тисяч жителів, з яких переможцями буде визначено не більше двох. До 2 проєктів від громад населенням менше 10 тисяч жителів, з яких переможцем стане один.

Напрями Конкурсу-2021-2022, за якими розробляються і подаються проєкти:

– «Безпечна та доступна громада» – впровадження сучасних цифрових технологій та рішень для підвищення рівня безпеки та добробуту жителів громади;

– «Здоров’я жителів громади» – здійснення належного матеріально-технічного оснащення закладів охорони здоров`я (первинного та вторинного рівня) задля забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення області;

– «Сучасна громада» – розвиток культурної, спортивної та туристичної інфраструктури, благоустрій територій і зон відпочинку тощо;

– «Спроможна громада» – економічний розвиток громад, розвиток малого підприємництва.

Відповідно до Порядку проведення конкурсу, збільшується обсяг співфінансування проєктів-переможців з обласного бюджету. Для громад із населенням понад 10 тис. жителів - до 500 тис. грн, а їх власний внесок має бути  не менше 50%. Громадам із населенням менше 10 тис. обсяг співфінансування складатиме до 350 тис. грн, а їх власний внесок – 30%.

Обов’язковою умовою для участі в конкурсі-2021-2022 є наявність у громади затвердженої Стратегії розвитку.

Стежте за новинами у Теlegram.

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook.

Повернутись Створено: 30 листопада 2021 року, 14:54 Переглядів: 531

Логін: *

Пароль: *

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація