Вітання

Голови Вінницької обласної Ради

Олійника Анатолія Дмитровича

У храмі пам’яті і любові Роздрукувати

14 травня в рамках уже традиційного свята «Бортнякова весна», присвяченого пам'яті  українського  поета, журналіста, громадського діяча Анатолія Бортняка пройшли зустрічі з українськими поетами. 

На свято завітали поети Києва та Вінниці, котрі добре знали Анатолія Агафоновича. Це Ніна Гнатюк, Петро Перебийніс, Валентина Сторожук , Юрій Сегеда, а також дружина письменника Галина Павлівна Бортняк, голова Крижопільської РДА Валентин Панчук, голова районної ради Анатолій Стратієвський.

Ведучою заходу була місцева поетеса, член Вінницької обласної організації письменників України, учитель - методист, відмінник освіти України, Наталія  Струтинська. Основні заходи проходили у Жабокрицькій загальноосвітній школі, де колись навчався поет, а також у районному Будинку культури.

Заступник голови Вінницького міжнародного земляцтва поетеса Ніна Гнатюк вручила диплом лауреата Всеукраїнської літературної премії ім. А. Бортняка нашому земляку, лауреату  Національної премії України ім. Тараса Шевченка Петру Перебийносу і передала найщиріші вітання йому  від мецената премії — Олександра Шпака.

 Яскравими та  цікавими були виступи письменників та керівників району, які  чергувалися з прекрасними  віршами поета, лунали пісні у виконанні  аматорських колективів.

Від імені голови обласної Ради Сергія Свитка, депутатського корпусу сердечно вітав гостей та запрошених літературного свята депутат обласної Ради Іван Плахотнюк.

Він зазначив, що Анатолія Бортняка можна називати по-різному: поет від Бога, митець із великої літери, але жодні найоригінальніші епітети й  метафори сповна не охарактеризують цю творчу постать. Його вірші справді читаються серцем. Його перу належать понад 30 збірок віршів, створених упродовж півстоліття активної творчої праці. І в кожній книжці найсердечніші рядки — про рідну матір, про рідну мову, про Україну, вірним сином і високоталановитим співцем якої був Анатолій Бортняк.

- Вшановуючи  пам'ять українського поета та громадського діяча, хочу підкреслити, що Батьківщина, народ, українська пісня і слово поета – вічні. Хтось несе славу про Україну  у науці, хтось - у спорті, а поети славлять Україну словом. Хай же вічно живе слово нашого земляка Анатолія Агафоновича Бортняка,- закликав Іван Плахотнюк.

На  завершення свята присутні мали змогу поспілкуватись із запрошеними гостями та сфотографувались на згадку.

 

 

Повернутись Створено: 15 травня 2014 року, 18:56 Переглядів: 1306

Логін: *

Пароль: *

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація