Вітання

Голови Вінницької обласної Ради

Олійника Анатолія Дмитровича

У Іллінецькому аграрному коледжі навчають органічному землеробству Роздрукувати

В рамках робочої поїздки до м. Іллінці Вінницької області голова обласної Ради Анатолій Олійник та голова облдержадміністрації Валерій Коровій відвідали Іллінецький державний аграрний коледж. З навчальним закладом очільників області ознайомив директор установи Василь Пиндус.

- В 2003 році на базі коледжу розпочав роботу спільний українсько-швейцарський проект «Еко-Лан Україна», - розповідає Василь Васильович. -Важливим кроком є трьохстороння співпраця ННЦ «Інститут землеробства Національної академії аграрних наук», Міжнародної асоціації учасників органічного виробництва «БіоЛан Україна» та Іллінецьким державним аграрним коледжем. А саме - співробітництво у розробленні та освоєнні інноваційних технологій конкурентоспроможного органічного виробництва продукції рослинництва і наукових основ адаптивних систем землеробства.

Також Василь Пиндус розповів, що за час діяльності проекту викладачі аграрного коледжу відвідували різні країни Європи та переймали досвід колег з виробництва органічних продуктів.

- Такий досвід дозолив викладачам розробити методичні рекомендації та створити навчальні плани, аби впровадити в навчальний процес спеціалізацію «Органічне виробництво», - зауважив Василь Васильович. – На базі Іллінецького державного аграрного коледжу  створено навчально-практичний центр, до якого приїжджають із 9 навчальних закладів Вінницької області та сусідніх областей для проходження технологічної практики. Варто звернути увагу, що в коледжі створено лабораторію з визначення якості органічних продуктів.

За участі голови обласної Ради Анатолія Олійника та першого заступника голови облдержадміністрації Андрія Гижка директор коледжу Василь Пиндус презентував головам райдержадміністрацій та районних рад області роботу навчального закладу та розповів про його діяльність і напрацювання в напрямку виробництва органічних продуктів.

Голова обласної Ради Анатолій Олійник зазначив, що впровадження та розвиток практики з виробництва органічних продуктів на Вінниччині, є одним із показників того, що ми рухаємося в правильному напрямку розбудови країни європейського зразка.

- Завдання влади в тому, аби сприяти розвитку органічного ринку, адже ми розуміємо всі переваги органічних продуктів, - додав Анатолій Дмитрович.  

Одним із великих здобутків проекту з накопичення досвіду та розвитку контактів є тісна співпраця коледжу з двома навчальними закладами Швейцарії: сільськогосподарським освітнім центром «Ебенрайн» та аграрним коледжем Цолікофен, який входить до структури Бернського університету. 

Коледж неодноразово брав участь у міжнародних виставках: «Сучасні навчальні заклади – 2011», «Сучасні навчальні заклади – 2012», «Сучасні заклади освіти-2013», «Сучасні навчальні заклади – 2014», «Агро-2012», «Агро-2013»,  «Агро-2014»,  в яких здобув 6 золотих та 1 срібну медалі в різних номінаціях. У  2011 році нагороджений дипломом переможця національної виставки «Інноватика  в сучасній освіті».

У коледжі діє регіональний навчально-практичний центр по вивченню вітчизняної та зарубіжної техніки і прогресивних технологій вирощування сільськогосподарських культур, лабораторії  тваринництва, рослинництва,  садівництва і лісівництва. Виробничі  лабораторії рослинництва та тваринництва мають  загальну площу сільськогосподарських угідь 804,4 га, в тому числі 780,4 га ріллі. З 2011 року  за новітніми технологіями закладений яблуневий сад площею 28,2 га. В  рослинництві переважають зернові культури, крім того вирощують соняшник, ріпак, сою, кормові культури. Тваринництво представлене молочним скотарством, птахівництвом, вівчарством та бджільництвом.

Сьогодні у закладі, якому цього року виповнюється 95 років, навчається 875 студентів: 723  на денній формі навчання та 152  на заочній.

Повернутись Створено: 21 липня 2016 року, 12:56 Переглядів: 2257

Логін: *

Пароль: *

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація