Вітання

Голови Вінницької обласної Ради

Олійника Анатолія Дмитровича

У кожній громаді має бути координатор грантової і міжнародної діяльності – рішення Роздрукувати

9 серпня у м.Ямполі відбулося виїзне засідання Координаційної ради з питань місцевого самоврядування при голові Вінницької обласної Ради під головуванням Сергія Татусяка. У роботі ради також взяли участь: заступник голови обласної державної адміністрації Олександр Прокопчук, голова Ямпільської районної ради Вілен Жереб та голова районної державної адміністрації Анатолій Комар.

В рамках порядку денного учасники розглянули 2 питання – «Про стан та перспективи розвитку міжрегіональних зв’язків, міжнародного і транскордонного співробітництва області та підвищення ефективності участі в міжнародних конкурсах, грантових програмах» та «Про стан забезпечення населення області якісною питною водою та перспективи вирішення проблемних питань у сфері водопостачання».

Щодо першого питання з основними доповідями виступили голова постійної комісії обласної Ради з питань євроінтеграції, міжнародного співробітництва та регіонального розвитку Олексій Гаврилов та голова постійної комісії обласної Ради з питань соціально-економічного розвитку, бюджету та фінансів Наталія Гетце.

Зокрема, О.Гаврилов поінформував, що на сьогодні на рівні області є 12 офіційних угод та ще 270 існують на рівні територіальних громад Вінниччини.

– 27-м угод ми маємо на рівні районів (тобто охоплені всі райони), 32 – на рівні міста і 211 – на рівні сільських і селищних територіальних громад. Звичайно, частина з них – неактивні і ми працюємо над тим, щоб активізувати існуючі міжнародні контакти і наповнити їх реальним змістом, – зазначив голова комісії.

 

Він додав, що найбільше угод область має з поляками, але завдяки Єврорегіону «Дністер» за останні півтора року зміцніли контакти з Румунією та Молдовою. Відтак, наразі маємо 24 угоди з румунами та 10 – з молдованами, а також 10 угод маємо з Німеччиною.

– Зараз ми працюємо над тим, щоб вийти на співпрацю із чехами. Чехія є центром Вишеградської четвірки, яка на сьогодні виділяє чимало коштів на Україну. Тому цей напрямок контактів є перспективним, – зауважив Олексій Гаврилов.

Наталія Гетце зупинилася на грантовій діяльності обласної Ради та регіону в цілому. Вона повідомила, що облрада виграла 3 грантові проекти на загальну суму понад 1 млн. грн., а в область від грантової діяльності загалом залучено понад 11 млн. грн.

– Відділ аналізу обласних програм та бюджету обласної Ради здійснює постійний моніторинг діючих грантових програм та проводить навчання щодо роботи з міжнародними і вітчизняними фондами. Ми вже провели 7 таких заходів та маємо базу із 72 фондів, грантодавців, яка є доступною для всіх охочих, – поінформувала Н.Гетце.

Вона проанонсувала, що наступним важливим заходом, корисним для тих, хто займається грантовою роботою, буде конференція за участю представників ОБСЄ, яка відбудеться 10 вересня у Вінниці.

Заслухавши та обговоривши вищенаведену інформацію, члени Координаційної ради прийняли рішення рекомендувати головам районних рад та міським головам міст обласного значення визначити відповідальних осіб щодо координації розвитку міжнародної та грантової діяльності на рівні районних, міських, міст обласного значення та сільських рад.

– Залучення інвестицій в область, в тому числі через грантову діяльність, – це пріоритет для органів виконавчої влади і місцевого самоврядування Вінниччини. На це також направлена робота Єврорегіону «Дністер», діяльність якого підтримується в Євросоюзі. А це дає нам можливість сподіватися на додатковий ресурс з єврофондів, – прокоментував Сергій Татусяк.

 

Повернутись Створено: 12 серпня 2013 року, 12:38 Переглядів: 1714

Логін: *

Пароль: *

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація