23 вересня об 11.00 у приміщенні обласної Ради (сесійна зала, 2 поверх) відбудеться засідання президії обласної Ради.   26 вересня о 10.00 у приміщенні обласної Ради (сесійна зала, 2 поверх) відбудеться засідання чергової  39 сесії обласної Ради.                                   

Вітання

Голови Вінницької обласної Ради

Олійника Анатолія Дмитровича

  • Вінницька обласна Рада оприлюднила інформацію щодо комунальних підприємств області

    Україна знаходиться на другому місці серед країн, що досягли найбільшого успіху у відкритті даних за останні чотири роки. Українські відкриті дані увійшли в європейський інформаційний простір і опубліковані на Європейському порталі відкритих даних europeandataportal.eu. ​Наразі Вінницька обласна Рада повністю виконала усі пункти постанови Кабіне ....

  • 15 мільйонів гривень виділено на закупівлю карет швидкої допомоги

    На пленарному засіданні 38 чергової сесії депутати підтримали проєкт рішення щодо внесення змін до обласного бюджету на 2019 рік. Згідно з ним збільшується дохідна та видаткова частина обласного бюджету на 20 млн 149 тис. грн. Зокрема, збільшено видатки бюджету розвитку спеціального фонду обласного бюджету Департаменту охорони здоров’я облдер ....

  • Перелік переможців 16 Обласного конкурсу проектів розвитку територіальних громад

    Цьогоріч на конкурс проектів розвитку територіальних громад подано 749 проектів. У 2018-му – 735 разом з екологічними. Враховуючи, що екологічних було 347, таким чином 2019 року кількість поданих громадами проектів збільшилась удвічі. Лише 13 проектів не набрали прохідних 60 балів (у 2017-му таких проектів було 100). Цього року потреба у ....

У краєзнавчому музеї Вінниці відкрили виставку раритетних килимів Роздрукувати

18 серпня у залі Вінницького обласного краєзнавчого музею відбулось відкриття виставки «З глибин українських традицій: килими і гобелени Вінниччини», присвяченої до Дня незалежності України.

За інформацією організаторів, в нинішньому проекті представлено 25 експонатів, серед яких — славнозвісні подільські килими, зібрані з фондів краєзнавчого музею, обласного центру народної творчості, приватної колекції Віктора Косаківського, а також твори сучасних майстрів, що продовжують традиції народного ткацтва – лауреата Національної премії ім. Т. Шевченка Степана Ганжі, Петра Ганжі (м. Київ), відомих вінницьких митців Олени Кізімової, Галини Чекіної, заслуженого художника України Олександра Ковальчука.

– Вінниччина здавна славиться традиційним ткацьким ремеслом. У багатьох районах області досі зберігаються ткацькі традиції. – розповідає заступник директора Вінницького обласного центру народної творчості Олена Назарець. – На Поділлі яскраво виражений своєрідний стиль орнаментики. Наприклад, в народному килимарстві найчастіше використовують тему дерева Життя, як центру світу. Але улюбленим мотивом вважається «вазон». Подоляни гордяться своїми килимами – неповторними за малюнками та технологією. Вони чудово виглядають і у сучасних інтер’єрах.

Представлені на виставці експонати, виготовлені майстрами у різних куточках нашої області – Бершадському районі (с. Війтівці, с. Шляхова), Крижопільському районі (с. Вільшанка, с. Городківка), Томашпільському районі (с. Стіна), Тиврівському районі (с. Шершні) та в смт Піщанка.

Більшість килимів з Чечельницького району, зібрані з приватної колекції Віктора Косаківського, – ручної роботи 40-60-их років 20 століття. Їхніми авторами є сестри Жмурко (Косаківська) Соломія (1899-1979рр.) та Остаф’єва (Косаківська) Палажка (1905-1991рр.).

На особливу увагу заслуговує килим 30-их років з колекції ВОКМ, витканий на кроснах технікою «кругляння» в артілі «Художня праця» (с. Городківка Крижопільського району). Орнамент вазонного типу для нього створено за зразком килима кінця XVIII — першої половини XIX ст.

Як розповіли музейні працівники, на Поділлі здавна ткали безворсові килими двох видів – з рослинним і геометричним орнаментами. Килимові вироби були важливим компонентом інтер’єру подільського житла. Особливу цінність становлять килими вазонного типу. «Вазон» — один з найбільш типових і улюблених орнаментальних мотивів у народному мистецтві подолян. На площині килима бувало по 3-6 геометризованих «вазонів» із рослинами, розміщеними в ряд. Інколи між основними великими мотивами розташовані додаткові, менші квіти, пагони, які заповнюють вільні проміжки. Характерною особливістю східноподільських килимів вазонного типу є введення в їхню композицію зображень птахів, звірів, людей – вершників, озброєних воїнів, мисливців, музикантів, жанрових сцен.

У межах сучасної Вінниччини також ткали килими з великими ромбовидними фігурами, закомпонованими правильними рядами, з каймою із тих же знаків або стилізованих квітів. Трапляються монументальні восьмйпроменеві розетки-зірки ромбічних обрисів.

Всі бажаючі вінничани та гості міста зможуть відвідати виставку, яка триватиме до 9 жовтня.

Повернутись Створено: 19 серпня 2016 року, 10:21 Переглядів: 1421

Логін: *

Пароль: *

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація