Вітання

Голови Вінницької обласної Ради

Олійника Анатолія Дмитровича

У Ладижинському будинку-інтернаті діти їдять з пивних пляшок Роздрукувати

Депутати Вінницької обласної Ради Людмила Станіславенко, Ярослав Хребтій, Людмила Головашич, Олександр Масленніков, Андрій Ковальов, директор Департаменту соціальної та молодіжної політики ОДА Наталя Заболотна, голова правління ГО «Гармонія» Раїса Панасюк спільно з волонтерами перевірили роботу Ладижинського будинку-інтернату. 18 вересня представники робочої групи, створеної відповідно до розпорядження голови обласної адміністрації, на місці вивчили діяльність співробітників, обстежили житлові умови і поспілкувались з мешканцями інтернату.

Окрім гарного краєвиду та, по-справжньому, європейського першого корпусу, депутати побачили великі тріщини у стінах першого і третього корпусів, обдерте покриття підлоги та відсутність приліжкових столиків. Також комісію здивувала система підходу до оплати праці, зокрема, преміювання працівників. Наприклад, інженер з охорони праці отримав винагороду більше 2000 грн, а санітарки всього 300 грн.

За словами голови постійної комісії з питань освіти, культури, сім’ї та молоді, спорту і туризму, духовності та історичної спадщини Людмили Станіславенко, будинок інтернат складається з трьох корпусів, адміністративної будівлі, харчоблоку й господарських приміщень.

– Навколо цього закладу точиться багато обговорень та суперечок, тому створення робочої групи – це вимога сьогодення, – сказала депутат. – Завітавши вперше до Ладижинського будинку-інтернату IV-го профілю, я побачила люблячу родину, теплі відносини між дітьми. Вихованці допомагають один одному. Також хочеться відзначити роботу волонтерів, які створили у першому корпусі усі необхідні умови для проживання дітей. Я вдячна кожному, хто брав участь у ремонті цього корпусу, адже благодійники не лише з Вінниці, а й зі столиці доклали багато зусиль та коштів, аби умови життя підопічних закладу були гідними. Тож ми бачимо, що роботу держави переклали на плечі небайдужих людей.

Неприємною знахідкою для членів робочої групи були пластмасові пляшечки, з яких їдять діти. Частина з них була брудною, а інша – пляшки від пива «Оболонь». Волонтери розповіли «інспекторам», що нині існує проблема з пляшечками на 500 мл, тому їх замінили на таку тару.

 

– На жаль, умови життя у другому та третьому корпусах значно гірші, - розповіла депутат. – Тріщини на стінах, обдертий лінолеум та низка інших проблем. Ці питання потрібно вирішувати. Ми повинні зробити усе можливе, аби діти та медики мали гідні умови. Адже це ненормально, коли санітарки на руках носять дітей.

Депутат обласної Ради наголосила, що діти повинні залишитись у Ладижинському будинку-інтернаті.

- Сьогодні в нас є низка питань до керівника закладу, - сказала Людмила Станіславенко. – Нам не вдалось розібратись з документацією, також виникають питання щодо преміювання співробітників. Загалом є багато проблем, над якими ми працюватимемо. До складу робочої групи долучилось багато моїх колег, волонтерів. Вважаю, що особливо доречним було включення до групи Раїси Панасюк, адже вона, як ніхто інший, розуміє складнощі людей, що пересуваються на інвалідних візках.

По завершенню ревізії члени робочої групи домовились скласти перелік питань, на які вони не отримали відповіді, та пропозиції щодо покращення функціонування будинку-інтернату четвертого профілю. Після чого комісія знову збереться та обговорить подальший план роботи.

Нагадаємо, під час 10 чергової сесії депутат обласної Ради Людмила Станіславенко передала голові обласної державної адміністрації Валерію Коровію звернення від Міжфракційного об’єднання «Рівні можливості», з проханням створити робочу групу та ініціювати обговорення доцільності зміни профілю Ладижинського будинку-інтернату четвертого профілю.

Повернутись Створено: 20 жовтня 2016 року, 12:53 Переглядів: 1145

Логін: *

Пароль: *

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація