Вітання

Голови Вінницької обласної Ради

Олійника Анатолія Дмитровича

У Могилеві-Подільському відкрили Європейську площу Роздрукувати

Цю ідею депутат обласної Ради Геннадій Вацак виношував давно. Уявляв її  не стільки як данину  Європі, скільки підтвердження, що українці – європейська нація. В маленьких конкретних справах та кроках просування в бік омріяної Європи з її цінностями та рівнем життя. За такими критеріями меценат приступив три місяці тому до масштабної реконструкції центру Могилева-Подільського.

- Я прагну, аби могилівчани пишалися своїм містом, комфортно почували себе в ньому та мали гідні умови проживання. Такою є мета усіх моїх соціальних проектів, які я щороку реалізую для рідного міста, - зазначає Геннадій Анатолійович.

Європейська площа – саме такий проект, від реалізації котрого містяни просто в захваті. Задуманий він як новий культурний простір громади та її жителів.

З моменту реконструкції центр Могилева-Подільського не просто оновився, а ожив, набувши  сучасного вигляду, став функціональним місцем, де люди можуть відпочивати. Під кардинальну реконструкцію підпало все. Прибрали старі бетонні плити, замінивши їх на нову тротуарну плитку, вимощену акуратними доріжками та алеями. Цю красу доповнюють зручні місця для паркування. З’явилося близько 20-ти затишних рекреаційних  зелених зон, висаджені червонолисті шаровидні клени, магнолії, верби, японська сакура. І, звичайно ж, перлиною став водограй – світлодинамічний  музичний «гейзер», що б’є з-під землі, по ньому можна ходити та бігати,  граючись під струменями води. Поруч  встановлений  ігровий дитячий майданчик, де діти залюбки проводять свій час. В підтвердження  назви на площі встановлений  двомовний вказівник напрямку до українських міст та європейських столиць. Тепер могилівчани знатимуть, що до Варшави 790 км, а  до Лондона 2374 км.

Європейська площа – черговий дарунок місту від родини Вацак, і меценат приурочив її відкриття саме на день народження Могилева-Подільського, який могилівчани відзначають разом з державним святом незалежності.

Декількома днями раніше Геннадій Вацак присвятив рідному місту  арт-об’єкт у вигляді напису «I love Mohyliv-Podilskyi».  Семиметрова завдовжки та висотою у два метри конструкція прикрасила  сквер біля Будинку культури, який меценат реконструював минулого року. Інсталяція зізнання в любові   зроблена за зразок знаків, що встановлені в інших великих містах України та за кордоном.

Не менш амбітним, зреалізованим депутатом цьогорічним проектом, стала  сучасна рятувальна станція на Дністрі, яка не має аналогів на Вінниччині. Двоярусна будівля збудована за новітніми вимогами та стандартами. На другому поверсі розмістився навчальний клас, кімнати адмінперсоналу, особового складу рятувальників та водолазів, кімната відпочинку, санвузол з душовою, приміщення для водолазного спорядження, для закачування повітря в кисневі балони та складські приміщення. Перший ярус відведено для спецтехніки та засобів порятунку людей на водних об’єктах. Проектантами передбачене спорудження оглядової башти.

Наступного року Вацак приступає до чергового амбітного доброчинного проекту – будівництва набережної.

Дивлячись на оновлений Могилів-Подільський, можна бути впевним, що на нього чекають ще кращі зміни. Місто не стоїть на місці, а рухається вперед. Приємно, коли влада разом із соціально спрямованими меценатами дбає про свою громаду, створює спільноту європейського зразка.

Повернутись Створено: 22 серпня 2017 року, 16:00 Переглядів: 1442

Логін: *

Пароль: *

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація