03 червня о 10.00 в приміщенні обласної Ради (сесійна зала, 2-й поверх) відбудеться онлайн-засідання постійної комісії обласної Ради з питань бюджету, фінанасів та обласних програм

Вітання

Голови Вінницької обласної Ради

Олійника Анатолія Дмитровича

Геннадій Вацак відкрив дитячу школу шахів в Могилеві-Подільському Роздрукувати

Нова дитяча школа з навчання гри у шахи відкрилась у місті Могилеві-Подільському. Школа працюватиме на базі Будинку школярів (колишнього Будинку піонерів), її фінансове утримання забезпечуватиме засновник школи – депутат обласної Ради Геннадій Вацак. Всі заняття для дітей – безкоштовні. На презентацію нової школи прийшли діти з батьками і на навчання записалось вже 23 бажаючих віком від 4-х до 14-ти років.

 – Мій семирічний син Максим захоплюється різними видами інтелектуальних ігор, - розповів один із батьків. - Я хочу підтримати його інтерес, і тому ми прийшли, аби записатися до школи. Це цікавий спорт, адже сприяє розвитку розумових здібностей дітей.     

Десятирічна Настя прийшла до Будинку школярів зі своєю бабусею, Антоніною Дмитрівною. 

- Ми прийшли, аби  Настя змогла далі розвиватися, щоби  отримала більше знань, - поділилась жінка. - Їй подобаються шахи, вона багато читає та хоче досягнути вищих результатів.

Діти з цікавістю слухали розповіді дорослих про шахи, отримували настанови від тренерів. Кожен з виступаючих ділився досвідом, як шахи допомагають у житті.

Дванадцятиразовий чемпіон Вінницької області з шахів, могилівчанин Микола Боднар здобув титул міжнародного майстра з шахів. Для нього шахи стали професією і нині він очолює дитячу спеціалізовану шахову-шашкову школу у Вінниці.

- Зараз в світі спостерігається шаховий бум: все більше відкривається шкіл, у навчальні програми додаються уроки з шахів, - зазначив Микола Боднар.  - Могилів-Подільський має чим пишатися, дорослі шахісти завжди в трійці перших. Шахи розвивають корисні для дитини якості, аналітичні здібності, виховують самостійність, бійцівські якості. Мені надзвичайно приємно, що моє рідне місто повертається до розвитку дитячого спорту.

- Навчаючись в гуртку, я об’їздив майже всю країну, побував в багатьох містах, пізнав набагато більше за своїх ровесників, - поділився своїми спогадами кандидат в майстри спорту з шахів, головний тренер школи, депутат міської ради, директор НВК №4 Андрій Горобець. – Шахи допомогли мені багато досягнути в житті, сформували характер та життєву позицію. Сучасне життя потребує від людини гнучкого мислення, широкої ерудиції. Це дають шахи. Радий буду поділитися з вами тим, що знаю і вмію.  Тому, коли Геннадій Анатолійович запропонував мені викладати в школі, не роздумував, бо переконаний – це  потрібна справа.

Відкриття школи - яскравий приклад небайдужості до рідного міста. Геннадій Вацак, як меценат, орієнтований на практичну допомогу, робить потрібні людям справи. Сквери, фонтани, центральна площа, рятувальна станція – масштабні проекти з благоустрою під маркою Кондитерського Дому «Вацак» вже прикрашають місто. Тепер до когорти добрих справ депутата обласної Ради додано ще один спортивний проект – дитячу школа з шахів.

- Хочу повернути колишню славу місцевій дитячій шаховій школі та виховати нову плеяду гросмейстерів, - лаконічно окреслив депутат облради Геннадій Вацак мету відродження в Могилеві-Подільському школи дитячих шахів. -

Звичайно, не всі стають чем­піонами. Але саме шахи прищеплюють людині почуття часу та простору, вміння при­ймати рішення і нести за нього відповідальність.

В користуванні учнів школи - нові шахові дошки та електронні годинники. Групи укомплектовані за віковим принципом. Заняття проводитимуться чотири дні на тиждень. Двері до «шахового королівства» завжди відчинені, приймають усіх бажаючих. 

Повернутись Створено: 21 вересня 2016 року, 14:10 Переглядів: 1368

Логін: *

Пароль: *

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація