Вітання

Голови Вінницької обласної Ради

Олійника Анатолія Дмитровича

У Піщанці та Чечельнику презентували можливості розвитку громад Роздрукувати

Голова обласної Ради Анатолій Олійник як голова Асоціації органів місцевого самоврядування разом з працівниками Секретаріату відвідує районні центри Вінниччини з презентацією можливостей оновленої Асоціації. 7 червня така робоча поїздка відбулась до Піщанської та Чечельницької територіальних громад. На зустрічі прийшли  сільські голови, представники громадських організацій, спеціалісти з написання грантових проектів, депутати обласної Ради,  керівники відділів районних рад.

Анатолій Олійник ознайомив з оновленим складом Асоціації органів місцевого самоврядування. Сьогодні 610 громад Вінниччини є членами Асоціації, яка створена для практичної допомоги громадам  у вирішенні їхніх проблеми. В Асоціації створено три центри: промоції та зовнішніх зв’язків, організаційно-правового забезпечення розвитку та реформування органів  місцевого самоврядування та залучення інвестицій і ресурсів.

Керівники Центрів презентували роботу очолюваних ними напрямів. Геннадій Сивак, керівник Центру правового забезпечення, повідомив, про необхідність у постійному зворотному зв’язку з громадами.

- Наше головне завдання – визначити проблеми, які є у ваших територіальних громадах,  - сказав Геннадій Анатолійович. -  Для цього ми розіслали анкети, аби знати конкретні питання у ваших громадах та визначити , які грантові проекти вам запропонувати. Можемо допомогти з партнерами в Україні  і Європі.

Геннадій Сивак повідомив, спеціалісти-консультанти «гарячої лінії» очолюваного ним Центру надають безкоштовні юридичні консультації для громад. Правознавці готові приїхати на місце  та допомогти вирішити питання різного характеру.

Голова Асоціації Анатолій Олійник зазначив, що сьогодні, аби вирішити нагальні проблеми немає потреби приїжджати до обласного центру. Для спілкування, обміну ідеями та консультацій є режим скап-конференцій, соціальні мережі, електронна пошта.

- Потрібно використовувати можливості по залученню коштів, - додав голова Секретаріату Асоціації Віктор Вікалюк. – Наприклад, Польща 30-40% своїх соціальних проблем вирішувала саме за рахунок грантів. Тому прошу створити у кожному районі робочу групу, яка буде працювати у напрямку написання грантових проектів. А ми завжди будемо на зв’язку і готові підказати як правильно це зробити.

Керівник центру промоції та зовнішніх зв’язків Ольга Олійник наголосила на необхідності активної презентацій можливостей своїх регіонів.

- Ми створюємо базу інвестиційних можливостей кожної громади, – сказала Ольга Валеріївна. – Це буде інтерактивна карта на нашому сайті, зайшовши на яку, можна побачити, що цікавого є у тому чи іншому селі, які можливості є для туристів та інвесторів.

Ольга Олійник  повідомила присутніх про можливість запросити до себе у громаду волонтерів Корпусу миру в Україні.

- Волонтер буде працювати у вас в громаді протягом 2 років безкоштовно, - сказала Ольга Олійник. – Сьогодні волонтери Корпусу миру працюють в Україні по трьох напрямах: вдосконалення англійської мови, розвиток громад та  розвиток молоді. Це корисний досвід для наших дітей.

Анатолій Олійник нагадав, що 31 травня 2016 року був підписаний меморандум між  Асоціацією органів місцевого самоврядування  та представником проекту ПР ООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду».  На Вінниччині у рамках проекту були створено  ресурсні центи  у 18 з 27 районах області, дев’ять з них отримали техніку на суму по  1000 доларів кожен. Ці центри будуть використовуватись для залучення джерел фінансування,  працюватимуть навчені спеціалісти з написання грантових проектів.

Андрій Кавунець, який очолює центр розвитку інвестиційної  спроможності та залучення ресурсів ознайомив з можливостями свого напрямку роботи.

- Ми проводимо постійний моніторинг всіх доступних грантових проектів,  програм навчань та тренінгів, - каже Андрій Кавунець. - Прошу стимулювати розвиток громадських організацій у селі. Адже переважну більшість грантів виділяють саме на громадські організації. А ми будемо надавати допомогу та консультування у написанні грантових програм. Також сприятимемо ефективній реалізації цих програм. Ще одним напрямом діяльності є консультація та супровід процесу добровільного об’єднання територіальних громад.

На завершення презентації голова  Асоціації  Анатолій Олійник звернув увагу на те, що тільки своїми діями громади зможуть почати звершувати конкретні справи. 

- З нами готові підписувати договори про співпрацю Агенції регіонального розвитку з Італії та Польщі, - каже Анатолій Дмитрович. - Але вони нас запитують – які напрями ви хочете розвивати? І для того, аби ви могли отримувати конкретну допомогу,  маєте конкретно заявити про свої проблеми та бачення їх вирішення. Наприклад, у нас вже є пропозиції по розвитку  туристичних маршрутів, по зеленому туризму,  по проектах розвитку територіальних громад, по розвитку сільськогосподарських кооперативів. Збирайте свої громади, разом визначайте, що потрібно вашому селу і пропонуйте свої проекти. За нас це ніхто не зробить, якщо ми самі не будемо це ініціювати.

Повернутись Створено: 8 червня 2016 року, 10:41 Переглядів: 996

Логін: *

Пароль: *

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація