Голова Вінницької обласної Ради

Соколовий Вячеслав Петрович

У Подільському центрі онкології готові запустити новітній лінійний прискорювач уже до кінця цього року Роздрукувати

У Подільському регіональному центрі онкології готуються до запуску лінійного прискорювача. Це обладнання забезпечує точне опромінення злоякісного новоутворення без шкоди для оточуючих здорових тканин. Сам лінійний прискорювач був закуплений наприкінці минулого року.

2 листопада із ходом робіт по запуску першого в області лінійного прискорювача ознайомилися під час робочої поїздки на Вінниччину заступник керівника Офісу Президента України Кирило Тимошенко та міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко разом із головою Вінницької обласної Ради Вячеславом Соколовим та головою облдержадміністрації Сергієм Борзовим.

Директор Подільського регіонального центру онкології Володимир Шамрай розповів, що цього року лінійний прискорювач має уже розпочати роботу.

- У листопаді ми вже встановлюємо зовнішню дозиметрію. На середину грудня є домовленість, що приїжджає та бригада, яка здійснює фінальну інсталяцію. І у грудні перший пацієнт вже зможе пройти променеву терапію, - розповів Володимир Шамрай. - Щоб лінійник почав працювати, потрібно було ще придбати дороговартісні плануючу систему (КТ) та зовнішню дозиметрію.  Щороку тут зможе проходити лікування 500-600 пацієнтів, яким необхідна променева терапія. Звісно, одного лінійного прискорювача для Вінниччини мало, адже частині хворих опромінення злоякісних новоутворень і надалі буде здійснюватися на апараті з кобальтовим джерелом опромінення.

Медичний лінійний прискорювач ELEKTA SYNERGY PLATFORM з комплексом обладнання для Подільського регіонального центру онкології було придбано у грудні 2020 року. Його загальна вартість 49,7 млн грн. Із них: кошти обласного бюджету  - 29,6 млн грн, кошти державного бюджету – 20,1 млн грн, власні надходження Центру – 4 млн грн.

Кошти з обласного бюджету були спрямовані також на реконструкцію частини приміщень у будівлі радіології, перша черга якої була введена в експлуатацію у 2019 році. Вартість робіт: 7 909 600 грн, в т.ч. за рахунок коштів ДФРР – 5 717 400 грн, обласного бюджету – 2 192 200 грн.

- Лінійний прискорювач готовий до роботи. Але для того, щоб його запустити, необхідно закупити додаткове обладнання. Кошти, у сумі 24,3 млн грн виділені по програмі соцеконом. Ми в обласній раді зробимо все, що від нас залежить, аби обладнання було якнайшвидше закуплено, - сказав Вячеслав Соколовий. – Підтримка медичної галузі – один з головних пріоритетів обласної Ради.

Крім цього, у Центрі онкології заступник керівника Офісу Президента та міністр охорони здоров’я разом із керівниками області оглянули хіміотерапевтичне відділення, де цього року була завершена реконструкція.

Під час робочого візиту вони також ознайомилися із реконструкцією аеропорту «Вінниця» та роботою Центру вакцинації, оглянули добудований головний корпус Вінницької міської клінічної лікарні швидкої медичної допомоги, де нині триває оснащення сучасним обладнанням, а також побували у Національному музеї-садибі Пирогова.

Стежте за новинами у Теlegram.

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook.

Повернутись Створено: 2 листопада 2021 року, 18:34

Логін: *

Пароль: *

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація