23 вересня об 11.00 у приміщенні обласної Ради (сесійна зала, 2 поверх) відбудеться засідання президії обласної Ради.   26 вересня о 10.00 у приміщенні обласної Ради (сесійна зала, 2 поверх) відбудеться засідання чергової  39 сесії обласної Ради.                                   

Вітання

Голови Вінницької обласної Ради

Олійника Анатолія Дмитровича

  • Вінницька обласна Рада оприлюднила інформацію щодо комунальних підприємств області

    Україна знаходиться на другому місці серед країн, що досягли найбільшого успіху у відкритті даних за останні чотири роки. Українські відкриті дані увійшли в європейський інформаційний простір і опубліковані на Європейському порталі відкритих даних europeandataportal.eu. ​Наразі Вінницька обласна Рада повністю виконала усі пункти постанови Кабіне ....

  • 15 мільйонів гривень виділено на закупівлю карет швидкої допомоги

    На пленарному засіданні 38 чергової сесії депутати підтримали проєкт рішення щодо внесення змін до обласного бюджету на 2019 рік. Згідно з ним збільшується дохідна та видаткова частина обласного бюджету на 20 млн 149 тис. грн. Зокрема, збільшено видатки бюджету розвитку спеціального фонду обласного бюджету Департаменту охорони здоров’я облдер ....

  • Перелік переможців 16 Обласного конкурсу проектів розвитку територіальних громад

    Цьогоріч на конкурс проектів розвитку територіальних громад подано 749 проектів. У 2018-му – 735 разом з екологічними. Враховуючи, що екологічних було 347, таким чином 2019 року кількість поданих громадами проектів збільшилась удвічі. Лише 13 проектів не набрали прохідних 60 балів (у 2017-му таких проектів було 100). Цього року потреба у ....

У Подільському зоопарку очікують на нових мешканців Роздрукувати

У відокремленому підрозділі Вінницького обласного комунального спеціалізованого лісогосподарського підприємства «Віноблагроліс» незабаром можуть оселитися унікальні для України тварини.

Поповнення чекають із Кошицького зоопарку, що у Словаччині. Колекцію Подільського зоопарку можуть поповнити татранські козиці, блакитні альпаки, лані європейські, гривисті барани і самка зубра європейського.

Про придбання звірів керівництво ВОКСЛП «Віноблагроліс» і Подільського зоопарку попередньо домовились із кошицькими колегами під час робочої поїздки до Кошице. Наразі перемовини між адміністраціями зоопарків тривають.

– Ми висловили, яких тварин хотіли би придбати. Вони все обґрунтують і дадуть нам інформацію, – розповів про хід робочої поїздки директор Подільського зоопарку Євген Ткачик.

За його словами, наразі мова йде про придбання молодої самки зубра європейського, самця і самки блакитних альпак, які народились минулого року, а також 3-4 особини лані європейської.

Євген Ткачик також розповів, щоб поновити кров гривистих баранів, що вже є в колекції Подільського зоопарку, у кошицьких колег планується придбати самку і самця, які народилися цього року. Втім, унікальною для України може стати вінницька колекція татранських козиць.

– Таких тварин немає в жодному зоопарку України, – підкреслив директор звіринцю. – Їхній природній ареал проживання – гори Татри. Це хлопчик і дівчинка 2018 року народження, пара, яка згодом дасть потомство. Татранська козиця є підвидом козиці звичайної. Ця тварина перебуває під загрозою зникнення і занесена до Червоного списку Міжнародного Союзу охорони природи. Тож, сподіваємося, що вінничани зможуть милуватися цією рідкісною твариною.

Директор зоопарку зазначив, що поїздка до Кошице була дуже плідною.

– Чим більше їздиш, бачиш досвід колег, тим легше працювати, – зазначив він. – Це позитивний досвід. Ми побачили, як наші кошицькі колеги вирішують ті проблеми, які виникли з глобальним потеплінням і зміною клімату, як вони будують вольєри, годівнички, очищують воду і використовують фільтраційні станції.

Євген Михайлович зазначає, що площа Кошицького зоопарку займає 86 гектарів. Це вдесятеро більше, ніж вінницький зоопарк. Для того, аби побачити всіх тварин, потрібно їздити автомобілем. Географічне розміщення зоопарку дуже вдале. Він розташований в яру і на схилах. Частина його території заходить в ліс і гори Татри, що захищає тварин від вітрів і буревіїв. Територією зоопарку течуть природні річечки, які беруть початок в горах. Таке розташування створює тваринам комфортні умови, навіть в умовах глобального потепління. Про забезпечення тварин кормами та всім необхідним дбає Європейський Союз. Тож думати, як прогодувати тварин і як утримати зоопарк, адміністрації не доводиться.

– Нашим колегам з Кошицького зоопарку дуже приємно, що ми розвиваємося, розбудовуємося, – зазначає Євген Ткачик. – Вони цікавляться нашим зоопарком.

Коли звірі приїдуть до Вінниці, прогнозувати зарано. Після того, як список тварин буде підтверджено словацькими колегами, українські ветеринари нададуть перелік лабораторних досліджень, які необхідно провести тваринам перед переїздом. Крім цього, необхідно укласти договір з брокером і перевізником, який повинен мати відповідну ліцензію на перевезення тварин. Вона має відповідати європейським стандартам.

Повернутись Створено: 25 березня 2019 року, 12:02
Оновлено: 25 березня 2019 року, 12:12
Переглядів: 315

Логін: *

Пароль: *

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація