Вітання

Голови Вінницької обласної Ради

Олійника Анатолія Дмитровича

У Програмі розвитку туризму особлива увага приділена людям з функціональними обмеженнями Роздрукувати

Під час засідання 21 чергової сесії 53 депутати підтримали проект рішення «Про Програму розвитку туризму у Вінницькій області на 2017-2020 роки», про який поінформував начальник Департаменту міжнародного співробітництва та регіонального розвитку облдержадміністрації Володимир Мережко.

– Затвердження цієї Програми буде сприяти створенню конкурентоспроможного на національному та міжнародному ринках туристичного продукту, здатного максимально задовольнити туристичні потреби мешканців області та її гостей, – зазначив Володимир Мережко. –  При цьому особлива увага приділятиметься доступу до туристичних послуг осіб з функціональними обмеженнями. Також передбачається створення та розвиток матеріально-технічної бази і сучасної інфраструктури туризму, сприятливих умов для залучення інвестицій, ефективного використання природного, історико-культурного та туристично-рекреаційного потенціалу, етнографічних особливостей регіону, забезпечення умов для повноцінного функціонування суб’єктів туристичної діяльності, підвищення якості та асортименту туристичних послуг, розширення мережі туристично-екскурсійних маршрутів, підготовка кваліфікованих екскурсоводів, здійснення системної рекламно-інформаційної діяльності, підтримка в’їзного та внутрішнього туризму, зокрема, сільського.

Розвиток туризму є важливим для області, адже туризм істотно впливає на такі сектори економіки, як транспорт, торгівля, зв'язок, будівництво, сільське господарство, виробництво товарів широкого вжитку, і є одним з найбільш перспективних напрямів структурної перебудови економіки.

Вінниччина має всі передумови для інтенсивного розвитку внутрішнього та зовнішнього туризму: особливості географічного положення та рельєфу, сприятливий клімат, багатство природного, історико-культурного та туристично-рекреаційного потенціалів.

В області на державному обліку перебуває 4307 пам’яток культурної спадщини: 1739 - археології, 1893 - історії, 526 - містобудування та архітектури, 101 - монументального мистецтва, 47 - садово-паркового мистецтва, 1- ландшафтна.

Актуальним питанням для Вінниччини є розвиток сільського зеленого туризму. Зазначений напрям діяльності сприяє розвитку малого та середнього бізнесу, зменшенню рівня безробіття у сільській місцевості, укріпленню міжнародних зав’язків, залученню внутрішніх та зовнішніх потенційних туристів до пізнання багатої природної та історико-культурної спадщини краю, збереженню екологічної рівноваги. Сьогодні в області послуги сільського зеленого туризму надають близько 30 сільських садиб, які пропонують комфортне проживання, сімейний відпочинок, народну традиційну кухню, екологічно чисті продукти харчування, цікаве дозвілля.

З них дві садиби мають третю (найвищу) категорію системи категоризації сільської нічліжної бази Українська гостинна садиба та 7 садиб мають базову категорію.

Найбільш активними в розвитку сільського зеленого туризму є Барський, Вінницький, Гайсинський, Немирівський, Могилів-Подільський, Мурованокуриловецький та Ямпільський райони.

Одним із напрямів діяльності Програми повинен стати активний пошук нових перспективних заходів, направлених на створення якісного туристичного продукту, здатного максимально задовольнити потреби потенційних туристів нашого регіону.

Повернутись Створено: 30 червня 2017 року, 14:34 Переглядів: 517

Логін: *

Пароль: *

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація