Вітання

Голови Вінницької обласної Ради

Олійника Анатолія Дмитровича

  • Про чергову 41 сесію обласної Ради 7 скликання

    УКРАЇНА ВІННИЦЬКА ОБЛАСНА РАДА РОЗПОРЯДЖЕННЯ 05.12.2019 № 240 Про чергову 41 сесію обласної Ради 7 скликання Відповідно до статей 46, 55 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні»: 1. Провести пленарне засідання чергової 41 сесії обласної Ради 7 скликання 17 грудня 2019 року о 10.00 годині в приміще ....

  • Триває громадське обговорення проєкту рішення «Про обласний бюджет на 2020 рік»

    На виконання ст.17 Закону України «Про доступу до публічної інформації» та ст.15 Регламенту обласної Ради 7 скликання проводиться громадське обговорення проєкту рішення «Про обласний бюджет на 2020 рік» Пропозиції надавати до 16 грудня 2019 року до відділу аналізу обласних програм за телефоном (0432) 611384 або на ел.пошту ....

  • Розпочато громадське обговорення Програми економічного і соціального розвитку Вінницької області на 2020 рік

    На виконання ст.17 Закону України «Про доступу до публічної інформації» та ст.15 Регламенту обласної Ради 7 скликання проводиться громадське обговорення проєкту рішення «Про Програму економічного і соціального розвитку Вінницької області на 2020 рік». Пропозиції надавати до відділу аналізу обласних програм за телефоном (0 ....

У родині сурікатів, жителів Подільського зоопарку, – поповнення Роздрукувати

Два тижні тому у подружжя сурікатів народився ще один малюк. Малеча гуляє вольєром разом із батьками та їхніми старшими дітьми, які народились взимку. Про поповнення повідомляється на сторінці у Фейсбук комунального закладу обласної Ради «Подільського зоопарку».

– Дивлячись на маму з татом, маленький хижак вчиться рити нірки, видиратися на пагорби та колоди, – йдеться у дописі. – Щоправда, останнє виходить у пухнастика не дуже добре. Тож, втомившись від цього важкого заняття, маленький сурікат ховається в отвір у колоді. Тут йому затишно і не так спекотно. Коли ж уся сім’я відпочиває у вольєрі просто неба, найменшого члена родини захищають від можливої небезпеки. Ховаючись за батьками та старшими братиками і сестричками, малюк може розслабитись і безтурботно поспати.

Працівники зоопарку не виключають, що малюків більше. Але вилазить з нірки лише одне маля.

– Це другі пологи у родини сурікатів за весь час їхнього перебування у Подільському зоопарку, – розповідає майстер з догляду за тваринами Подільського зоопарку Віта Зеленько. – Статева зрілість у цих тварин починається у три роки.

Харчується малюк материнським молоком, а сурікатики, які народилися взимку, вже цілком самостійні. Вони їдять все, що й батьки, і навіть самостійно полюють. З трьох місяців почали їсти м’ясо. У щоденному раціоні цих ссавців є і овочі.

– Вони їдять моркву, люблять огірочок, їдять і яблука, але дуже трішки, – каже майстер з догляду за тваринами.

За словами фахівчині, риють нори сурікати не для розваги. У дикій природі у таких підземних ходах вони ховаються від небезпеки і шукають собі здобич.

– Ці тварини дуже розумні і сімейні, – комнтує Віта Зеленько. – Коли збираються разом, про безпеку малюка дбають всі – і батьки, і їхні старші діти. Стають навколо нього і ховають від всіх.

Один із дорослих сурікатів майже постійно перебуває на варті і дивиться, щоб ніхто не напав на родину. У випадку небезпеки він одразу подає сигнал, щоб рідні встигли сховатися у безпечне місце.

Повернутись Створено: 14 серпня 2019 року, 14:28 Переглядів: 245

Логін: *

Пароль: *

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація