Вітання

Голови Вінницької обласної Ради

Олійника Анатолія Дмитровича

  • Вінницька обласна Рада оприлюднила інформацію щодо комунальних підприємств області

    Україна знаходиться на другому місці серед країн, що досягли найбільшого успіху у відкритті даних за останні чотири роки. Українські відкриті дані увійшли в європейський інформаційний простір і опубліковані на Європейському порталі відкритих даних europeandataportal.eu. ​Наразі Вінницька обласна Рада повністю виконала усі пункти постанови Кабіне ....

  • 15 мільйонів гривень виділено на закупівлю карет швидкої допомоги

    На пленарному засіданні 38 чергової сесії депутати підтримали проєкт рішення щодо внесення змін до обласного бюджету на 2019 рік. Згідно з ним збільшується дохідна та видаткова частина обласного бюджету на 20 млн 149 тис. грн. Зокрема, збільшено видатки бюджету розвитку спеціального фонду обласного бюджету Департаменту охорони здоров’я облдер ....

  • Перелік переможців 16 Обласного конкурсу проектів розвитку територіальних громад

    Цьогоріч на конкурс проектів розвитку територіальних громад подано 749 проектів. У 2018-му – 735 разом з екологічними. Враховуючи, що екологічних було 347, таким чином 2019 року кількість поданих громадами проектів збільшилась удвічі. Лише 13 проектів не набрали прохідних 60 балів (у 2017-му таких проектів було 100). Цього року потреба у ....

У родині сурікатів, жителів Подільського зоопарку, – поповнення Роздрукувати

Два тижні тому у подружжя сурікатів народився ще один малюк. Малеча гуляє вольєром разом із батьками та їхніми старшими дітьми, які народились взимку. Про поповнення повідомляється на сторінці у Фейсбук комунального закладу обласної Ради «Подільського зоопарку».

– Дивлячись на маму з татом, маленький хижак вчиться рити нірки, видиратися на пагорби та колоди, – йдеться у дописі. – Щоправда, останнє виходить у пухнастика не дуже добре. Тож, втомившись від цього важкого заняття, маленький сурікат ховається в отвір у колоді. Тут йому затишно і не так спекотно. Коли ж уся сім’я відпочиває у вольєрі просто неба, найменшого члена родини захищають від можливої небезпеки. Ховаючись за батьками та старшими братиками і сестричками, малюк може розслабитись і безтурботно поспати.

Працівники зоопарку не виключають, що малюків більше. Але вилазить з нірки лише одне маля.

– Це другі пологи у родини сурікатів за весь час їхнього перебування у Подільському зоопарку, – розповідає майстер з догляду за тваринами Подільського зоопарку Віта Зеленько. – Статева зрілість у цих тварин починається у три роки.

Харчується малюк материнським молоком, а сурікатики, які народилися взимку, вже цілком самостійні. Вони їдять все, що й батьки, і навіть самостійно полюють. З трьох місяців почали їсти м’ясо. У щоденному раціоні цих ссавців є і овочі.

– Вони їдять моркву, люблять огірочок, їдять і яблука, але дуже трішки, – каже майстер з догляду за тваринами.

За словами фахівчині, риють нори сурікати не для розваги. У дикій природі у таких підземних ходах вони ховаються від небезпеки і шукають собі здобич.

– Ці тварини дуже розумні і сімейні, – комнтує Віта Зеленько. – Коли збираються разом, про безпеку малюка дбають всі – і батьки, і їхні старші діти. Стають навколо нього і ховають від всіх.

Один із дорослих сурікатів майже постійно перебуває на варті і дивиться, щоб ніхто не напав на родину. У випадку небезпеки він одразу подає сигнал, щоб рідні встигли сховатися у безпечне місце.

Повернутись Створено: 14 серпня 2019 року, 14:28 Переглядів: 75

Логін: *

Пароль: *

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація