Вітання

Голови Вінницької обласної Ради

Олійника Анатолія Дмитровича

У селі Сестринівка Козятинського району відзначили 150-річчя з дня народження Михайла Грушевського Роздрукувати

У кожного народу є свої історичні постаті першої величини, яких не в змозі прикрити пил віків. До таких велетнів української національної культури належить Михайло Грушевський.

Відтак, 29 вересня в місті Козятин відбулося обласне свято з нагоди 150-річчя від дня народження Першого Президента УНР Михайла Грушевського та 10-річчя відкриття музею М.С.Грушевського, що в с. Сестринівка Козятинського району.

За історичними даними саме в селі Сестринівка Михайло Грушевський проводив дитинство у свого дідуся Захарія Іоановича Оппокова. Також 167 років тому в цьому селі народилася мати Михайла Грушевського – Глафіра Захарівна.

Святкування ювілейної дати відбулося за участі голови обласної Ради Анатолія Олійника, голови облдержадміністрації Валерія Коровія, заступника голови облдержадміністрації, заступника голови  ОДА - директора Департаменту освіти і науки облдержадміністрації Ігоря Івасюка, депутатів обласної Ради, керівництва районну та села, а також місцевих жителів і гостей святкового дійства.

Урочистості розпочалися біля пам’ятника Михайлу Грушевського, що в місті Козятин, керівники області вшанували пам'ять великого українця, де відбулося покладання квітів  до його пам’ятника.

Після чого святкове дійство продовжилося в с. Сестринівка, де Анатолій Дмитрович та Валерій Вікторович оглянули Народний музей Михайла Грушевського і більш глибше ознайомилися із життям та трудовою діяльністю Михайла Грушевського, а також здійснили покладання квітів до пам’ятника, який було встановлено на честь 135 річниці з дня народження Михайла Грушевського.

Зі словами вітань до присутніх звернувся голова обласної Ради Анатолій Олійник.

- Завдяки історичній пам’яті людина стає особистістю, а народ нацією, - мовив до присутніх Анатолій Дмитрович. - Держава Україна протягом сотні років боролася за свою незалежність, сотні тисяч синів і дочок віддали своє життя за те, щоб ми жили на Богом нам даній землі. Серед таких українців, які боролися за незалежність, за утвердження самостійної держави - постать Михайла Сергійовича Грушевського.

Більше 2 тисяч наукових праць, його видатні фундаментальні роботи про нашу самобутність, про наше українське коріння, про рідну мову. Михайло Грушевський виділяється і своєю державницькою позицією. «Батько нації», як його звали сучасники, -Михайло Грушевський завжди був і назавжди залишиться символом соборності, злагоди та всеукраїнського єднання.

- Чомусь протягом багатьох років нас переконували в тому, що ми не заслуговуємо бути державою і нацією, і навколо цього відбувалося багато різних подій, війн, революцій. Нам варто пам’ятати, що ми заслуговуємо жити в сильній та квітучій Україні, - наголосив Анатолій Олійник.

Звертаючись до присутніх, Анатолій Дмитрович подякував людям, які фахово займаються краєзнавством та зберігають історичну і культурну спадщину нашого краю.

- Ми повинні це берегти для наших дітей, для наших нащадків, і кожен на своєму місті здатний змінити країну на краще, - зауважив Анатолій Дмитрович.

В рамках святкування працівникам музею ім. М.Грушевського та науковцям, які займаються збереженням історичної пам’яті великого українця, вручили грамоти обласної Ради та облдержадміністрації, а також  грошові винагороди.

Крім цього, в рамках святкування, відбувся V обласний фестиваль-конкурс музейних міні-експозицій «Віхи державотворення на Вінниччині».  У фестивалі взяли участь 16 державних та самодіяльних музеїв області, які презентують життєвий шлях, наукову і державотворчу спадщину Михайла Грушевського.

Музей М.С. Грушевського було відкрито у 1996 році на честь 130-річчя з дня його народження. За 10 років своєї діяльності музей постійно поповнюється новими документами та експонатами. Музей нараховує близько 100 речових експонатів і близько 200 фотографічних, що висвітлюють головні аспекти життєвого і творчого шляху Великого Українця.

Надзвичайно велику цінність складають залікова книжка за 1893 рік студента богословського факультету Львівського університету з власноручними підписами М.Грушевського, витяг з метричної книжки Покровської церкви с.Сестринівка за 1882 рік з підписом священика З.І.Оппокова.

Протягом 10 років музей відвідало приблизно 6 тисяч осіб та проведено 250 екскурсій.

Повернутись Створено: 30 вересня 2016 року, 13:52 Переглядів: 2706

Логін: *

Пароль: *

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація