Вітання

Голови Вінницької обласної Ради

Олійника Анатолія Дмитровича

  • У Вінниці обговорили цілі та завдання нової Стратегії розвитку Вінниччини до 2027 року

    Минулого тижня у форматі фокусгруп відбувалось обговорення цілей та завдань нової стратегії регіону до 2027 року. Це вже друга зустріч з цих питань, кажуть в Агенції регіонального розвитку Вінницької області, але цей процес є динамічним: надходять нові пропозиції, уточнення від низки структурних підрозділів і виникає потреба для їхнього узгоджен ....

  • 46 депутатів підтримали звернення до Президента України щодо неприпустимості прийняття «формули Штайнмайера»

    Вінницька обласна Рада стала дев’ятою в Україні, яка прийняла позитивне рішення щодо звернення депутатів до Президента України Володимира Зеленського із закликом відмовитися від реалізації, так званої, «формули Штайнмайера», згідно з якою українська влада повинна відвести свої війська на Донбасі й дати провести вибори на окуповани ....

  • Вінниччина налагоджує співпрацю з Пакистаном

    17 жовтня відбулася офіційна зустріч голови обласної Ради Анатолія Олійника та голови облдержадміністрації Владислава Скальського із Надзвичайним і Повноважним Послом Ісламської Республіки Пакистан в Україні, Генерал-Майором у відставці Західом Мубаширом Шейхом та його заступником Зеб Алам Ханом. Також на зустрічі були присутні заступник Вінниць ....

У селі Заболотному оновили меморіальний музей академіка Д.К. Заболотного Роздрукувати

Жителі Крижопільського району відсвяткували 150 років від дня народження Данила Кириловича Заболотного - видатного українського мікробіолога, епідеміолога, президента ВУАН (тепер Національна академія наук України) у 1928-1929 роках, засновника Інституту мікробіології та епідеміології в Києві. З цієї нагоди у селі Заболотному відбулась науково-практична конференція Інституту мікробіології та віросулогії ім. Д.К. Заболотного НАН України, а також урочисті заходи, у яких взяв участь заступник голови обласної Ради Олександр Качур.

– Від імені голови обласної Ради Анатолія Олійника, депутатського корпусу та від себе особисто вітаю вас зі 150-річним ювілеєм від дня народження великого вченого - академіка Данила Кириловича Заболотного. Кожному із вас зичу міцного здоров’я, достатку, благополуччя, успіхів і процвітання у всіх ваших справах та починаннях, що спрямовані на розвиток і розбудову Крижопільщини й Вінницької області, – побажав Олександр Качур учасникам конференції та жителям району.

В рамках відзначення ювілею видатного українського мікробіолога відбувся мітинг на території меморіального музею в с. Заболотне, покладання квітів до його могили й могили дружини Людмили Радецької-Заболотної.

З нагоди річниці проведено перекриття солом’яного даху хати-музею, зовнішній ремонт експозиційної зали, входу на територію музею, виготовлення та встановлення табличок, банерів з планом розміщення об’єктів. Кошти на ремонт в сумі 49 тис. грн. було виділено за підсумками 13-го Обласного конкурсу проектів розвитку територіальних громад.

Меморіальний музей Д. К. Заболотного було засновано у 1929 році. Він знаходиться на території садиби, яка належала родині Заболотних. З тих часів збереглася хата під солом’яною стріхою, де народився вчений і приймав хворих земляків. Біля музею знаходяться могили лікаря та його дружини Людмили Радецької. У хаті збережено інтер’єр, який був за життя Данила Кириловича, там знаходяться його особисті речі та речі його дружини, що розповідають про приватне життя родини, а також зібрані рукописи, книжки, фотографії.

Повертаючись з далеких експедицій, Заболотний завжди привозив екзотичні рослини, деревця. Біля його хати дотепер ростуть висаджені ним карпатська береза, уссурійський клен та великий кущ кизилу.

З 1985 року музей є підрозділом Інституту мікробіології та вірусології ім. Д.К.Заболотного НАН України.

Повернутись Створено: 19 вересня 2016 року, 12:44 Переглядів: 1764

Логін: *

Пароль: *

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація