Вітання

Голови Вінницької обласної Ради

Олійника Анатолія Дмитровича

У Томашпільському районі впроваджується проект, спрямований на захист інтересів особистих селянських господарств Роздрукувати

У Томашпільському районі нашої області реалізовується проект «Розвиток можливостей кооперативу для захисту правових і економічних інтересів особистих селянських господарств, а також розширення асортименту молочної продукції для соціальної сфери Томашпільського району», розроблений за ініціативи голови обласної Ради Анатолія Олійника в 2013-му році, коли він очолював Томашпільську районну раду.

Вищезазначений Проект був поданий на конкурсний відбір до програми «Політика підтримки регіонального розвитку в Україні», що фінансується безпосередньо Європейським Союзом. В 2014 році за результатами конкурсу він був відібраний для реалізації і Томашпільська районна рада підписала грантовий контракт з Єврокомісією.

Загальна сума проекту складає 477 509 євро, з яких 90% надає Євросоюз, а 10% – співфінансування районної ради. Термін реалізації: вересень 2014 р. – березень 2017 р.

Проектом передбачено створення у Томашпільському районі молокопереробного кооперативу, який буде мати свій міні-цех з переробки молока, молоковоз, облаштування пасовища на площі 100 га.

За рахунок того, що селяни згуртуються в кооперативі, будуть здавати молоко на свій молокопереробний цех, виготовляти власну продукцію (кисломолочні продукти, сир, пастеризоване молоко), самі будуть її реалізовувати і, відповідно, матимуть вищу ціну за здане молоко.

Окрім того, в учасників кооперативу будуть чіткі юридичні взаємовідносини з питань реалізації їхнього виробленого молока в рамках кооперативу.

На нинішній день в рамках впровадження проекту розпочато роботи з облаштування пасовищ в селах Антонівка, Пеньківка, Пилипи-Борівські та Рожнятівка на площі 100 га. Виготовлено проектно-кошторисну документацію на встановлення технологічної лінії з переробки молока та на реконструкцію нежитлового приміщення в міні-цех з переробки молока в с. Антонівка.

11 березня цього року розпочато тендер на відбір підрядника, який буде проводити реконструкцію. Виготовлено низку інформаційних матеріалів про переваги кооперативу та переваги самозайнятості населення – 2 відеоролики, буклет, флаєри, банер, створено сайт проекту.

З 23 лютого по 11 березня проведено широку інформаційну кампанію з популяризації кооперації та самозайнятості. Команда проекту в усіх 24-ох громадах району провела семінари-консультації для жителів сіл та селищ. Відеоролики розміщено на сайтах райради, райдержадміністрації на інтернет ресурсі YouTube.

15 березня поточного року проведено підсумкову прес-конференцію для обласних і районних засобів масової інформації. 

Повернутись Створено: 22 березня 2016 року, 16:00 Переглядів: 864

Логін: *

Пароль: *

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація