Вітання

Голови Вінницької обласної Ради

Олійника Анатолія Дмитровича

У травні на Вінниччині проходитимуть Шевченківські читання Роздрукувати

Більше сотні українців декламуватимуть вірші Тараса Шевченка задля популяризації його творчості. Упродовж 25-27 травня на Вінниччині проходитимуть Шевченківські читання. Відтак, 28 лютого відбулась робоча зустріч, в рамках якої було обговорено проведення зазначеного заходу. Участь у засіданні взяли депутати обласної Ради, заступник голови обласної державної адміністрації Олександр Крученюк,  та голова постійної комісії обласної ради з питань освіти, культури, сім’ї та молоді, спорту і туризму, духовності та історичної спадщини Людмила Станіславенко, директор Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Світлана Василюк, а також голова оргкомітету загальнонаціонального конкурсу «Українська мова – мова єднання» заслужений журналіст України Юрій Работін.

Ініціатори  проведення  Шевченківських читань зазначають, що  головною метою заходу є популяризація творчості Кобзаря, формування національної свідомості, виховання відчуття батьківської землі, підвищення загальноосвітнього та культурного рівня.

Запропонований формат заходу дасть можливість  мешканцям Вінниччини подивитися на творчість Тараса Григоровича по-новому.

 – В історії нашої держави є чимало постатей, чиї імена дають можливість пишатися тим, що ми українці, – зазначила Людмила Станіславенко. – Одна з таких – це видатний  український поет Тарас Шевченко. Його вірші сповнені одвічної  мудрості народу, вони вчать жити по правді, бачити красу людини в її душевному благородстві та готовності допомагати іншим. Саме він відкрив світу національне буття українців, здійснивши тим самим свою історичну місію генія й національного пророка. Безумовно, Шевченко належить до когорти найбільш визначних світового рівня історичних особистостей, творчість яких втілює національний дух.

Під час засідання Юрій Работін нагородив присутніх почесними відзнаками лауреатів конкурсу «Українська мова – мова єднання».

В рамках Шевченківських читань відбудеться чимало цікавого, програма заходу доволі насичена. Розпочнуться  урочистості 25 травня на площі Тараса Шевченка у Вінниці. Гостей свята чекатимуть виступи творчих колективів та інші заходи, які розкриють творчість українського генія. Впродовж 26 та 27 травня творчі вечори відбудуться в Чечельницькому, Хмільницькому та Могилів-Подільському районах.

До Шевченківських читань на Вінниччині долучаться  також гості з інших регіонів України. Зокрема, очікують гостей з Києва та Одеси.

Всеукраїнський конкурс «Українська мова – мова єднання» засновано з метою всебічного розвитку та утвердження державотворчої функції, української мови, піднесення рівня мовної культури. Минулоріч захід пройшов в Одесі. Цього року  естафету підхопила Вінницька область.

Повернутись Створено: 1 березня 2018 року, 17:03 Переглядів: 436

Логін: *

Пароль: *

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація