Вітання

Голови Вінницької обласної Ради

Олійника Анатолія Дмитровича

У Вербці активно впроваджують енергозберігаючі технології Роздрукувати

Село Вербка Чечельницького району впевнено застосовує енергозберігаючі технології. В селі проживає понад 2 тисячі осіб, працює школа та  дошкільний заклад. Тому питання енергоефективності   для села досить актуальне, повідомляє сайт Вінницької Асоціації органів місцевого самоврядування.

- Тільки дізнались про Проект ЄС/ПРООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду», одразу ж вирішили взяти в ньому участь, - говорить Олена Блиндур,  завідувачка дитячим садком та автор проекту. -  Написали проект, підготували всю необхідну документацію і виграли. Так, у нашому дитячому садочку «Тепле гніздечко» завдяки залученню позабюджетних коштів повністю замінено покрівлю будинку.

Загалом на реалізацію проекту з реконструкції покрівлі витратили понад 320 тис. грн, з яких 222 тис. грн.  отримали від проекту ЄС/ПР ООН, 82 тис. грн.  надала Вербська сільська рада та ще 20 тис. грн залучили з місцевого населення.

Олена Блиндур каже, що результат відчутний всім - в садочку стало відчутно тепліше, зникла необхідність у постійному ремонті даху, а перебування дітей стало  комфортнішим.

- Використання сучасних енергозберігаючих технологій значно знижує теплові витрати, - розповідає Олена Іванівна. - Я дуже задоволена, що в нашій державі реалізовуються проекти ЄС/ПР ООН, і громади мають змогу вирішити нагальні проблеми в селі. Окрім того,  це об’єднує громаду задля досягнення спільної мети. Так, при зборі коштів ми на великі свята влаштовували ярмарки, та й люди самі відгукнулись і допомагали.

В рамках реалізації проекту були проведені й просвітницькі роботи щодо ефективності використання енергозберігаючих технологій. А в садку і сільській раді розміщено інформаційні стенди, де кожен міг дізнатись про проект, що реалізовувався. 

Повернутись Створено: 14 червня 2016 року, 18:02 Переглядів: 969

Логін: *

Пароль: *

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація