Вітання

Голови Вінницької обласної Ради

Олійника Анатолія Дмитровича

У вересні відкриється відділення урології в Подільському центрі онкології Роздрукувати

1 серпня відбулося засідання постійної комісії з питань бюджету, фінансів та обласних програм під головуванням Геннадія Мазура, за участі членів комісії Миколи Копачевського, Леоніда Галушка, Дмитра Рижманя, Сергія Лановика, Тараса Фурмана й депутатів обласної Ради Григорія Зозулі, Людмили Головашич та запрошених керівників підприємств.

Загалом, постійною комісією розглянуто 17 питань. Серед яких звіт про виконання та фінансування обласної програми «Боротьба з онкологічними захворюваннями на період 2017-2021». Головний лікар Подільського регіонального центру онкології Володимир Шамрай зазначив, що загальний бюджет цієї програми складає 367 млн грн, з них 95 млн грн з державного бюджету, 104 млн 622 тис грн – з обласного. Серед основних напрямів реалізації програми – профілактика, покращення матеріально-технічної бази лікувальних закладів та забезпечення хіміопрепаратами, радіофармпрепаратами Подільського регіонального центру онкології.

– Щороку ми отримуємо  фінансування  для придбання радіофармпрепаратів та препаратів для проведення цитологічних досліджень, – зазначив Володимир Шамрай. – Однак, одним із найболючіших питань залишається придбання хіміопрепаратів. 

Голова комісії Геннадій Мазур поцікавився у головного лікаря центру на яку безкоштовну допомогу може розраховувати людина, потрапивши до Подільського регіонального центру онкології.

– В центрі є певний обсяг медикаментів з Національного переліку основних лікарських засобів. Безумовно, їх недостатньо, та якщо необхідний препарат є в наявності, пацієнт ним обов’язково забезпечується, – відповів Володимир Шамрай.

Також він анонсував відкриття урологічного відділення при Подільському регіонального центрі онкології вже у вересні цього року.

Про бізнес-плани підприємців-початківців прозвітував перед членами комісії директор Департаменту міжнародного співробітництва та регіонального розвитку облдержадміністрації Володимир Мережко.

– Наразі ми отримали 30 заявок зі стартап-проектами. Ще понад сотню авторів стартапів проходять навчання, за якими будуть обрані переможці. Цього року ми зробили акцент на авторах, які орієнтовані на сільську місцевість, – поінформував Володимир Мережко.

Микола Копачевський також додав, що стартапи в селах створюють резонанс, оскільки є внутрішніми мотиваторами для людей. Успішно втілений досвід односельчанина спонукає інших до самозайнятості та самозабезпечення. Тому такі ініціативи потрібно лише підтримувати, переконаний депутат.

На засіданні постійної комісії Тарас Фурман озвучив звернення депутата обласної Ради Валерія Скрипченка до голови обласної Ради Анатолія Олійника, в якому йдеться: «16 липня о 15:20 в магазині «Метро» у робочий час було помічено начальника КП «Вінницяоблводоканал» О.Д. Чернятинського під час огляду товарів у лікеро-горілчаному відділі. Прошу Вас ініціювати дисциплінарне провадження щодо притягнення Чернятинського О.Д. до дисциплінарної відповідальності».

Члени комісії обговорили це питання.

–  Маємо звернення до голови обласної Ради, що стосується директора комунального підприємства. Наша комісія приймає вищезазначене до відома. І у зв’язку із виявленими фактами, надалі надаватимемо чітку оцінку щодо преміювання керівника комунального підприємства «Вінницяоблводоканал», – підсумував головуючий Геннадій Мазур.

Про внесення змін до інвестиційної програми на 2018 рік повідомив технічний директор ПАТ «Вінницяобленерго» Віктор Степанець. Під час обговорення голова комісії Геннадій Мазур поцікавився у представника підприємства:

– Мережі, які розраховані на 10 кіловольт, вони зможуть забезпечити безперебійне транспортування  потужністю до 20 кіловольт? Є райони, де немає газових мереж, а йде підключення приватних домоволодінь до трьохфазного опалення. В нас є певні нарікання від жителів різних районів області, де населення використовує для опалення електричні котли. Чи є можливість на цих мережах підняття напруги?

 – До існуючих мереж навантаження у 20 кіловольт не дозволяє отримати потрібний економічний ефект, – відповів Віктор Степанець. – Будемо розглядати кожен район окремо через призму економічного обґрунтування, розробки проектної документації та реалізації. Звісно, економічно вигідно використовувати лінії електропередач, які транспортують до 20 кВ. Однак, є певні технічні проблеми, тому що мережі побудовані в 60-х роках минулого століття, вони не витримують сьогоднішніх навантажень. Тому ми і хочемо внести зміни до інвестиційної програми, щоб вдосконалювати наявні системи.

Одним із останніх питань порядку денного був розгляд звернення депутатів обласної Ради до Верховної Ради України та Кабінету Міністрів України щодо збільшення величини прожиткового мінімуму до рівня мінімальної заробітної плати. Геннадій Мазур пояснив присутнім важливість винесення цього проекту рішення вчергове на найближче пленарне засідання сесії обласної Ради 7 скликання.

Повернутись Створено: 1 серпня 2018 року, 17:45 Переглядів: 838

Логін: *

Пароль: *

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація