Вітання

Голови Вінницької обласної Ради

Олійника Анатолія Дмитровича

У Верховній Раді України привітали з професійним святом самоврядців Роздрукувати

Вчора, 2 грудня, напередодні відзначення Дня місцевого самоврядування у Верховній Раді України відбулися урочисті заходи, в яких взяли участь голова обласної Ради Анатолій Олійник та керуюча справами виконавчого апарату обласної Ради Тетяна Яременко. Зі святом присутніх привітав голова Верховної Ради України Дмитро Разумков. У вітальному слові до очільників місцевих рад та громад він зазначив, що Парламент готовий надавати підтримку владі на місцях, адже саме від неї залежить рівень життя громадян України.

Серед важливих викликів цього та наступного років Дмитро Разумков назвав завершення реформи з децентралізації влади в Україні.

Голова Парламенту привітав представників місцевої влади з професійним святом.

– Це великий шлях і з новими можливостями ви зможете реалізувати всі ті завдання, які перед вами поставили виборці. Ваша робота важка і часом невдячна, але від неї залежить якість життя наших громадян, – підкреслив Дмитро Разумков.

Перший заступник Голови Верховної Ради Руслан Стефанчук наголосив на тому, що сильна країна починається із сильної громади, а сильна громада — із потужного самоврядування, в основі якого лежить інтерес кожного виборця.

– Коли ми формуватимемо державну політику, починаючи із врахування інтересів територіальної громади та її мешканців, тоді ми вийдемо на нормальний та потужний загальноукраїнський інтерес, — сказав політик. Руслан Стефанчук підтвердив, що нині в парламенті напрацьовано низку законів, які дадуть можливість завершити питання, пов’язані з децентралізацією. Зокрема, йдеться про зміни до Конституції та інші законодавчі акти, які дадуть змогу закріпити спеціальний статус територіальних громад, особливо в частині їхнього фінансування.

Голова Комітету з питань організації державної влади, місцевого самоврядування регіонального розвитку та містобудування Андрій Клочко наголосив, що продовження реформи децентралізації, наповнення її новим сучасним змістом – є одним із ключових завдань комітету.

–  Ми уважно вивчили кроки, які вже були реалізовані, проаналізували зафіксовані досягнення і невдачі. Ця реформа має і буде продовжуватися, але в тісній співпраці та в постійних консультаціях безпосередньо з представниками місцевого самоврядування. Наш комітет працює конструктивно, відкрито та демократично, – сказав Андрій Клочко. Він також наголосив на тому, що реформа має завершитися вже наступного року, зауваживши, що «часу на зволікання немає».

Міністр розвитку громад та територій Альона Бабак наголосила на тому, що не варто асоціювати День місцевого самоврядування із міськими головами, адже, це свято кожного українця.

– Уряд визначив чіткий вектор розвитку місцевого самоврядування, децентралізації повноважень та підтримки сталого розвитку громад, — зауважила міністр. – У програмі діяльності уряду реформі децентралізації присвячено окрему ціль, виражену в тому, що українці мають реальну можливість впливати на організацію свого життєвого простору як мешканці спроможних громад. Нині створено 1004 об’єднані територіальні громади і більшість із них демонструють чудові результати розвитку. Цьогоріч, мають відбутися вибори ще в 92 громадах, а це може свідчити про те, що позитивна динаміка триває.

Виконуючи почесну місію, Голова Верховної Ради Дмитро Разумков вручив нагороди найкращим представникам місцевого самоврядування. Утім, він зробив поправку на те, що відзначили тільки частину найкращих, і парламент далі працюватиме в цьому напрямі.

– Ви робите велику справу, яку не завжди видно, – звернувся він до присутніх. – Упевнений, що формат таких зустрічей необхідно продовжувати.

В числі нагороджених самоврядців керуюча справами виконавчого апарату Вінницької обласної Ради Тетяна Яременко.

Повернутись Створено: 3 грудня 2019 року, 16:35 Переглядів: 272

Логін: *

Пароль: *

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація