Вітання

Голови Вінницької обласної Ради

Олійника Анатолія Дмитровича

У Вінниці 55 років тому почав діяти перший в Україні ендокринологічний медичний заклад Роздрукувати

19 жовтня у концертній залі «Плеяда» відбулись урочистості з нагоди 55-річчя з дня заснування Вінницького обласного висококваліфікаційного ендокринологічного центру. Привітати заклад прийшли голова обласної Ради Анатолій Олійник,  народний депутат України Григорій Заболотний, помічник народного депутата України Олександра Домбровського Олександр Козяр, завідувач кафедри ендокринології Вінницького національного медичного університеті ім. М.І. Пирогова, професор Марина Власенко, директор Департаменту охорони здоров’я Вінницької міської ради Олександр Шиш, голова Федерації профспілок Вінницької області Микола Колесник, голова Вінницької обласної організації профспілки медичних працівників Іван Лєта, завідувач сектору Державної служби України у справах ветеранів війни та учасників антитерористичної операції у Вінницькій області Олег Дмітрийчук.

Головний лікар закладу Пилип Прудиус, який очолює заклад з 1984 року, розповів про здобутки медичного закладу.

– Більше 300 тисяч вінничан сьогодні лікується у нас, – сказав Пилип Григорович. – Вперше в  Україні у нас  були захищені кандидатські дисертації з питань ендикронології, диспансер став клінічною базою для відкриття в Національному медичному університеті ім. М.І.Пирогова першої в державі кафедри ендокринології. Накопичений статистичний і аналітичний матеріал дав змогу лікарям диспансеру проводити наукові дослідження. Результатом цього були захищені вперше в Україні кандидатські дисертації з питань ендокринології.

– Для мене велика честь бути разом з вами і  мати унікальну можливість кожному з вас подякувати особисто, –  вітаючи колектив з 55-річчям зазначив голова обласної Ради Анатолій Олійник. – Ми вже 19 років разом з вами і завдяки лікарям ендодиспансеру я сьогодні тут. Дякую кожному, хто вселяє віру і переконує, що цукровий діабет це спосіб життя, а не хвороба, дякую усім, хто дає можливість жити повноцінним життям. Як посадовець, від імені депутатського корпусу, хочу привітати наш комунальний заклад, який є унікальним на теренах України. Вінницька обласна Рада має впевненість, що і надалі у рамках медичної реформи наш ендокринологічний диспансер займе своє місце, щоб надавати висококваліфікаційну допомогу жителям України. Все, що стосується фінансування програм, немає депутатів, які б не підтримували у сесійній залі рішення щодо медичної галузі. Депутати й надалі робитимуть все,  щоб поліпшувати перебування пацієнтів у закладі й надання медичної допомоги їм. Хотів би кожному з вас побажати добробуту і Божого благословення.

Від себе особисто Анатолій Олійник подарував медичне обладнання для відділення №2 Вінницького обласного клінічного високоспеціалізованого ендокринологічного центру.

Співробітників центру нагородили Почесними грамотами Вінницької облдержадміністрації та обласної Ради, а також Департаменту охорони здоров‘я ОДА.

Народний депутат України Григорій Заболотний привітав колектив та вручив Грамоти Верховної Ради України за заслуги перед українським народом професору кафедри ендокринології Вінницького національного медичного університету ім. М.І. Пирогова Марині Власенко, заступнику головного лікаря з медичної частини ВОКВЕЦ Ганні Слободлянюк, заступнику головного лікаря  з методичної роботи  Галині Коломієць, заступнику головного лікаря з медсестринства Валентині Лаврик та завідувачу хірургічного відділення Сергію Майструку.

Вінницький обласний клінічний високоспеціалізований ендокринологічний центр є одним з найбільших в Україні медичних закладів, що надає високоспеціалізовану медичну допомогу хворим з ендокринною патологією.

Розташований Центр на території пам’ятника архітектури та садово-паркового мистецтва XVІІІ століття, у колишньому родовому маєтку графа Грохольського.

На сьогодні Вінницький обласний клінічний високоспеціалізований ендокринологічний центр розгорнуто на 100 ліжок.
ВОКВЕЦ залишається сучасним високоспеціалізованим обласним закладом третинного рівня, колектив якого нараховує 265 працівників.

ВОКВЕЦ є клінічною базою кафедри ендокринології Вінницького національного медичного університету ім. М.І. Пирогова, завдяки чому якість надання допомоги хворим з ендокринною патологією піднялась до найвищої межі – вона стала високоспеціалізованою. Завдяки співробітництву з кафедрою ендокринології, медична допомога хворим надається згідно сучасних світових вимог науки і практики.

Щорічно в стаціонарних відділеннях Вінницького обласного клінічного висококваліфікованого ендокринологічного центру лікується близько 3,5 тис. хворих. Консультативна поліклініка щорічно приймає близько 17-18 тисяч пацієнтів (65-72 тисяч відвідувань). 

В хірургічному відділенні виконується щорічно близько 620 оперативних втручань. Операційна активність є стабільно високою: 85-93%.
На базі центру щорічно проходять підготовку до 50 лікарів з районів області, а також до 40 середніх медичних працівників. Щороку впроваджується близько 25 нових сучасних методик та технологій у лікувально – діагностичний процес Центру.

Завдяки тому, що заклад є клінічною базою, значно розширився як об’єм, так і якість надання спеціалізованої і високоспеціалізованої консультативної і госпітальної ендокринологічної допомоги населенню області. 
Вінницький обласний клінічний високоспеціалізований ендокринологічний центр був і є одним з найпотужніших високотехнічних центрів консультативної та стаціонарної допомоги в Україні та країнах пострадянського простору, де проходять лікування та консультування десятки тисяч пацієнтів.

Повернутись Створено: 19 жовтня 2018 року, 17:53
Оновлено: 22 жовтня 2018 року, 16:14
Переглядів: 2009

Логін: *

Пароль: *

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація