Вітання

Голови Вінницької обласної Ради

Олійника Анатолія Дмитровича

У Вінниці працює центральна оперативна диспетчерська екстреної медичної допомоги Роздрукувати

Заступник голови обласної Ради Ігор Хміль, голова облдержадміністрації Валерій Коровій, заступники голови облдержадміністрації Олександр Крученюк та Ігор Івасюк, директор Департаменту охорони здоров’я обласної державної адміністрації Людмила Грабович та депутати обласної Ради відвідали комунальну установу «Територіальне медичне об’єднання «Вінницький обласний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф» і ознайомилися із роботою центральної оперативної диспетчерської.

Виконувач обов’язків головного лікаря Територіального медичного об’єднання «Вінницький обласний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф» Тетяна Бабій розповіла, що в системі екстреної медичної допомоги області працює 1763 особи, з них – 248 лікарів, 803 молодших спеціалісти з медичною освітою та інших працівників. На балансі екстреної медичної допомоги знаходиться 203 автомобілі, бригад працює – 114.

– Минулого року придбано два спеціалізованих автомобілі на суму 3 млн грн, гастроскоп та бронхоскоп на суму 1,06 млн грн. для екстреної виїзної консультативної допомоги, – сказала Тетяна Федорівна.  

У 2017 році за кошти обласного бюджету було придбано комплекти модернізації серверних складових для оперативно-диспетчерської служби центру на суму 9,5 млн грн, що дало можливість підключити до системи все населення області та дозволило прискорити процес приймання викликів від населення, забезпечити його оброблення та оперативне реагування.

Про роботу програмно-апаратного комплексу присутнім розповів заступник головного лікаря з технічних питань територіального медичного об’єднання «Вінницький обласний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф» Олег Сидоров.

– Створена центральна оперативна диспетчерська, яка з допомогою телекомунікаційних мереж, програмних, технічних та інших засобів забезпечує прийняття викликів екстреної медичної допомоги за єдиним номером «103» у цілодобовому режимі, – зазначив Олег Володимирович. –Використання цього комплексу дає можливість визначити місцезнаходження абонента за номером телефону; записувати всі розмови операторів з абонентами; фіксувати зміст викликів в центральній базі даних; проводити первинну диференціацію викликів за характеристиками ургентності; контролювати повторні виклики; знаходити найближчу вільну бригаду або декілька вільних бригад за допомогою GPS-трекерів, якими будуть обладнані всі машини екстреної медичної допомоги; передавати дані виклику на виконання бригадам; контролювати хід роботи бригади; передавати дані хворого на стаціонар. 

За 2017 рік опрацьовано 419 505 звернень громадян на лінію «103», виконано 270 755 виїздів бригади екстреної медичної допомоги.

Термін доїзду по місту – до 10 хвилин – 89,7%, у сільській місцевості до 20 хвилин – 88,6%.

Забезпечено взаємодію екстреної медичної допомоги з центрами первинної медико-санітарної допомоги шляхом чіткої координації дій та переадресації викликів. У 2017 році переадресовано на виконання служб центрів первинної медико-санітарної допомоги 19 010 викликів.

Налагоджена робота виїзної консультативної медичної допомоги. За 2017 рік 325 спеціалістів-консультантів виконали 2823 виїзди.

Повернутись Створено: 22 травня 2018 року, 12:28 Переглядів: 2379

Логін: *

Пароль: *

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація