Вітання

Голови Вінницької обласної Ради

Олійника Анатолія Дмитровича

У Вінниці представили «Етичний кодекс для депутатів» Роздрукувати

Депутат обласної Ради Андрій Ковальов взяв  участь у круглому столі "Етичний кодекс: виклик для депутата". Були присутні громадські активісти з ГО Центр Громадської Активності "Результат", Інституту “Республіка” та Центру “Ейдос”. Ці організації у співпраці з Національним демократичним інститутом міжнародних відносин представили документи, які невдовзі будуть регламентувати етичну поведінку представників міської влади «Етичний кодекс для голови, секретаря та депутатів місцевих рад», «Положення про етичну комісію при місцевих радах за участі не менше 30% громадськості».

Проекти Етичного Кодексу та Положення про етичну комісію при місцевих радах були розроблені експертами відповідно до ЗУ “Про місцеве самоврядування”, ЗУ “Про статус депутатів місцевих рад”, ЗУ “Про запобігання корупції”, а також методичних рекомендацій НАЗК. Фінальний варіант Етичного Кодексу та Положення про етичну комісію розроблятиметься з урахуванням пропозицій від громадськості та депутатів.

Пропозицією Андрія Ковальова було створити комісію з громадськості у структурі Громадських рад при місцевих радах, адже одним з недоліків зазначеної комісії є те, що її повноваження перекликаються з повноваженнями постійних комісій місцевих рад, які складаються виключно з депутатів. 
- Цей етичний кодекс однозначно є кроком вперед,  - заявив Андрій Ковальов, - але його необхідно допрацювати з урахуванням конструктивних пропозицій.

Довідка.  Кампанія з імплементації етичних кодексів та створення етичних комісій органами місцевого самоврядування втілюється Інститутом “Республіка” та Центром “Ейдос” у співпраці з Національним демократичним інститутом міжнародних відносин за фінансової підтримки Уряду Канади.


 

Повернутись Створено: 3 серпня 2016 року, 13:02 Переглядів: 1081

Логін: *

Пароль: *

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація