Вітання

Голови Вінницької обласної Ради

Олійника Анатолія Дмитровича

У Вінниці презентували книжкову виставку з нагоди 160-ї річниці з дня народження Івана Франка Роздрукувати

3 серпня в приміщенні Вінницької обласної універсальної наукової бібліотеки ім.Тімірязєва відбулось відкриття книжкової виставки-ювілею «Мойсей української літератури», присвяченої 160-річчю з дня народження українського літературного класика Івана Франка.

Розпочинаючи ювілейну виставку, організовану в рамках проведення циклу книжкових презентацій «Я син народу, що вгору йде», заступник директора ВОУНБ ім.Тімірязєва з наукової роботи та інформатизації Галина Слотюк розповіла про життєвий і творчий доробок видатного українця.

– Сьогодні ми відзначаємо пам'ятну дату – 160-ту річницю від дня народження Івана Яковича Франка – великого українського письменника, поета, драматурга, етнографа, перекладача, історика, економіста, політолога, культурного й громадського діяча, – наголосила Галина Слотюк. - Його літературний набуток складає понад 6 тисяч творів різних жанрів. Це надзвичайно талановита і багатогранна особистість, творчість якої захоплює кожного із нас.

Іван Якович Франко народився 27 серпня 1856 року в селі Нагуєвичі (нині село Івана Франка) Львівської області. Після Дрогобицької гімназії вступив до Львівського університету. Через 16 років закінчив Чернівецький університет. 1893 року захистив у Відні докторську дисертацію. Організатор видань «Громадський друг», «Дзвін», «Молот». Його друкована спадщина сягає 50 томів зібрання творів. Відомий визначними творами політичної лірики: «Гімн», «Каменярі», «Товаришам із тюрми». У збірниках «Зів’яле листя», «Мій ізмарагд» переважають мотиви філософської та інтимної лірики. Автор поем «Панські жарти», «Смерть Каїна», «Похорон», «Іван Вишенський», «Мойсей», оповідань «бориславського циклу», повістей «Борислав сміється», «Захар Беркут», «Для домашнього вогнища», «Перехресні стежки» та ін. Написав драматичні твори «Сон князя Святослава», «Кам’яна душа», «Украдене щастя» та ін. Автор праць з історії та теорії літератури, перекладач творів з російської, польської, чеської, сербської, хорватської, німецької, англійської, французької, старогрецької, римської, арабської, ассиро-вавилонської та інших мов. Твори Івана Франка перекладено багатьма мовами світу. Окремі поезії покладено на музику, деякі прозові твори екранізовано й інсценізовано.

Для довідки: відповідно до Указу Президента України від 08.12.2015 № 687/2015 «Про вшанування пам’яті Івана Франка» протягом 2016 року проводитиметься низка культурних заходів, спрямованих на вшанування пам'яті видатного українського письменника, науковця та громадського діяча, популяризацію його літературної, публіцистичної, наукової спадщини, а також з нагоди відзначення пам'ятних дат - 160-річчя від дня народження та 100-річчя з дня смерті.

 

Повернутись Створено: 3 серпня 2016 року, 16:43 Переглядів: 1387

Логін: *

Пароль: *

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація