Вітання

Голови Вінницької обласної Ради

Олійника Анатолія Дмитровича

У Вінниці пригадали як формувалося українське військо Роздрукувати

У Вінниці розпочали відзначення 101-ї річниці Соборності України тематичною виставкою Українського інституту національної пам'яті «Українське військо: 1917-1921 роки». Розгорнуто експозицію у холі обласної Ради та облдержадміністрації.

– Виставка розповідає про початки українського війська та його організацію, легендарних командирів, роди військ, однострої та відзнаки, зброю, найвизначніші військові формації та бойові операції 1917-1921 років, вшанування пам’яті та відновлення мілітарних традицій нині, – розповів Начальник Центрального міжрегіонального відділу Українського інституту національної пам'яті Богдан Галайко.

Організатори зазначили, що Вінниця невипадково стала першим містом після Києва, де демонструється ця виставка. Адже саме Вінниця є визначною столицею, яка увійшла до історії УНР.

– Сто років тому у вирі боротьби з агресією сусідів за молоду українську державу і формувалося українське військо, яке увібрало в себе традиції минулих епох, постійно пристосовуючись до викликів сучасності, – відкриваючи виставку, сказала заступниця директора Центру історії Вінниці Олеся Коваль. – Виставка демонструє, що українська держава і 100 років тому існувала, як повноцінна держава: мала власні роди військ, валюту, поштові марки та багато інших, необхідних для суб’єктної держави, атрибутів. Головна ціль цієї події – спростувати старі та нові російські міфи, які досі існують щодо цієї теми.

Заступник голови обласної Ради Ігор Хміль взяв участь у відкритті виставки.

– 101 рік тому біля пам’ятника гетьману Хмельницькому у Києві у присутності десятків тисяч людей лідери Української Народної Республіки і поважна делегація Західноукраїнської Народної Республіки заявили про свій намір побудувати єдину соборну Українську державу, – зазначив у своєму виступі Ігор Хміль. – Як показує історія, наша соборність і незалежність захищається зі зброєю у руках. Лише сильна армія може нас захистити. Перед цими подіями сторічної давнини українські студенти виборювали право бути незалежними у битві під Крутами. Символічно, що саме в ці дні ми згадуємо героїв-кіборгів Донецького аеропорту, які п’ять років тому не словом, а ділом відстоювали нашу незалежність і соборність. Багатьом поколінням українців доводилося демонструвати своє прагнення жити єдиною сім’єю на об’єднаній Україні: наддніпрянцям і галичанам, слобожанцям і волинянам, поліщукам і кримчанам, донеччанам і причорноморцям, закарпатцям і буковинцям. Хочу подякувати та схилити голову перед подвигом цих людей, які не словом, а ділом показали свою вірність ідеї соборності.

Заступник голови облдержадміністрації Ігор Івасюк висловив своє припущення, що, можливо, якби не було тоді тих подій, то не було б і 1991 року, коли Україна отримала незалежність. Заступниця Вінницького міського голови Галина Якубович також додала, що обласний центр пропагує активне вивчення історії України, історії власної державності та незалежності.

У відкритті виставки також взяли участь заступник голови обласної Ради Михайло Кременюк, заступниця керівника виконавчого апарату обласної Ради Інна Кухарчук, депутат обласної Ради Андрій Вигонюк, представники Центру історії Вінниці, історики, науковці, краєзнавці, етнографи, студенти вищих навчальних закладів та учні шкіл Вінниці.

Виставка «Українське військо: 1917-1921» презентуватиметься в холі обласної Ради та облдержадміністрації до 24 січня. Згодом її покажуть у районах Вінницької області та повезуть іншими містами України.

Стежте за новинами у Теlegram.

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook.

Повернутись Створено: 21 січня 2020 року, 13:45 Переглядів: 341

Логін: *

Пароль: *

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація