23 вересня об 11.00 у приміщенні обласної Ради (сесійна зала, 2 поверх) відбудеться засідання президії обласної Ради.   26 вересня о 10.00 у приміщенні обласної Ради (сесійна зала, 2 поверх) відбудеться засідання чергової  39 сесії обласної Ради.                                   

Вітання

Голови Вінницької обласної Ради

Олійника Анатолія Дмитровича

  • Вінницька обласна Рада оприлюднила інформацію щодо комунальних підприємств області

    Україна знаходиться на другому місці серед країн, що досягли найбільшого успіху у відкритті даних за останні чотири роки. Українські відкриті дані увійшли в європейський інформаційний простір і опубліковані на Європейському порталі відкритих даних europeandataportal.eu. ​Наразі Вінницька обласна Рада повністю виконала усі пункти постанови Кабіне ....

  • 15 мільйонів гривень виділено на закупівлю карет швидкої допомоги

    На пленарному засіданні 38 чергової сесії депутати підтримали проєкт рішення щодо внесення змін до обласного бюджету на 2019 рік. Згідно з ним збільшується дохідна та видаткова частина обласного бюджету на 20 млн 149 тис. грн. Зокрема, збільшено видатки бюджету розвитку спеціального фонду обласного бюджету Департаменту охорони здоров’я облдер ....

  • Перелік переможців 16 Обласного конкурсу проектів розвитку територіальних громад

    Цьогоріч на конкурс проектів розвитку територіальних громад подано 749 проектів. У 2018-му – 735 разом з екологічними. Враховуючи, що екологічних було 347, таким чином 2019 року кількість поданих громадами проектів збільшилась удвічі. Лише 13 проектів не набрали прохідних 60 балів (у 2017-му таких проектів було 100). Цього року потреба у ....

У Вінниці пройшли урочистості до 500-річчя Реформації Роздрукувати

28 листопада голова обласної Ради Анатолій Олійник взяв участь в урочистій академії з відзначення  500-річчя Реформації. У Вінницькому обласному музично-драматичному театрі ім. Садовського зібрались віряни протестантських релігійних організацій «Всеукраїнський союз церков євангельських християн-баптистів», «Всеукраїнський союз церков християн віри євангельської п'ятидесятників», «Християни віри Євангельської» та «Українська уніонна конференція церкви адвентистів сьомого дня».

У фойє театру  представники церков демонстрували приклади їхньої місіонерської діяльності – дитячі будинки, центри з опіки престарілих, допомога нужденним, просвітницькі програми на телебаченні та радіо.

З вітальним словом до вірян звернулися голова обласної Ради Анатолій Олійник, голова облдержадміністрації Валерій Коровій та заступник Вінницького міського голови Сергій Чорнолуцький.

– Реформація поклала початок змінам, - зазначив Анатолій Олійник. - Не було б відродження, не було б утвердження  свободи, реформації освіти, культури і інших напрямків нашого життя. Реформація не завершилась, вона продовжується в Україні  і закликає пам’ятати заповіді, які спонукають нас приймати рішення потрібні для людей, для покращення життя, для утвредження тих чеснот, які мають бути щоденно у житті українців. Згадались слова Джорджа Вашингтона, який сказав, що без Бога і Біблії не можливо правильно керувати світом. Все що маємо зробити для відродження духовності в Україні -  ми повинні робити з любов’ю в серці і з Біблією в руках. Нехай з нами буде Бог.

Голова Вінницького обласного оргкомітету з відзначення 500-річчя Реформації Олександр Зайцев розповів присутнім про заходи, які відбулись на Вінниччині у рамках цієї події.

– Провели багато спільних державно-церковних заходів, аби ознайомити вінничан з історією реформації, закликати до єдності християнського світу, оновлення всіх сторін особистого та суспільного життя згідно біблійних принципів, – зазначив Олександр Зайцев. - На площі біля Літнього театру Центрального парку  відбувся міжконфесійний марафон «Україна та Європа святкують Різдво разом». Муніципальна поліція м. Вінниці рекомендувала ділянки для прибирання, в результаті провели міжконфесійний захід з благоустрою території населених пунктів області «Чисте серце, велике місто». Організували  прес-конференцію керівників релігійних організацій протестантських конфесій Вінниччини  з відзначення  500-річчя Реформації. На телебаченні «ВІНТЕРА» та на обласному радіо провели прямі ефіри керівників релігійних управлінь протестантських конфесій. 14 травня 2017 року відбулась публічна міжконфесійна хода «На захист життя та сім’ї». Ознайомили керівництво області з роботою церков та молитовних будинків. Також відбувся міжконфесійний молодіжний флеш-моб «Тиждень молоді» та квест «Реформації – 500»,  захід для дітей «День малюнку», вело- та автопробіги по території Вінницької області в рамках Всеукраїнського  пробігу,  обласний захід «Свято життя», взяли участь у Всеукраїнській ювілейній академії у Києві.

Начальник управління у справах національностей та релігій облдержадміністрації Ігор Салецький вручив подяки ОДА та обласної Ради  членам ради Церков Михайлу Вільчинському, Олександру Зайцеву, Михайло Якобчуку, Василю Любчаку, Леоніду Почапському.

Подяки за вагомий внесок у відзначення 500-річчя Реформації в Україні вручили голові обласної Ради Анатолію Олійник, голові облдержадміністрації Валерію Коровію, Вінницькому міському голові Сергію Моргунову, начальнику управління у справах національностей та релігій Ігорю Салецькому.

До речі, Національний банк  України до 500-річчя Реформації випустив накладом 40 тисяч екземплярів ювілейну монету номіналом 5 гривень.

Нагадаємо, що Президент Петро Порошенко 26 серпня 2016 року підписав Указ №357 "Про відзначення в Україні 500-річчя Реформації". Указ з'явився з ініціативи Всеукраїнської ради церков та має продемонструвати позицію влади щодо підтримки протестантських релігійних організацій.

В даний час в світі налічується до 800 млн послідовників протестантизму - це друге за кількістю віруючих християн. При цьому, в 92 країнах протестантизм є найбільшим напрямом християнства, в 49 країнах протестанти складають більшість населення.

Сучасний протестантизм являє собою сукупність приблизно 2 тис. самостійних, практично не пов'язаних один з одним церков і деномінацій. Вже з самого початку свого виникнення він не являв собою єдиної організації, його розподіл триває до теперішнього часу. Початковими формами протестантизму були лютеранство, цвинглианство, кальвінізм, анабаптизм, меннонитство, англіканство. Надалі з'явилися євангельські християни, баптисти, адвентисти, методисти, квакери, п'ятидесятники, Армія порятунку тощо. Як правило, вони відрізняються від "старого" протестантизму вільної проповіддю і активною місіонерською діяльністю.
В Україні найбільш впливовими протестантськими церквами є "Всеукраїнський союз церков євангельських християн-баптистів" (за оцінками - близько 130 тис. віруючих), "Всеукраїнський союз церков християн віри євангельської п'ятидесятників" (110 тис.) та "Українська уніонна конференція церкви адвентистів сьомого дня ".

Повернутись Створено: 29 листопада 2017 року, 11:52 Переглядів: 551

Логін: *

Пароль: *

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація