Вітання

Голови Вінницької обласної Ради

Олійника Анатолія Дмитровича

У Вінниці розпочався семінар для представників органів місцевого самоврядування Роздрукувати

Сьогодні, 8 жовтня, відбувся семінар «Поширення кращих практик та корисних ініціатив для органів місцевого самоврядування, спрямованих на розвиток територіальних громад Вінниччини», ініційований обласною Радою, Вінницькою обласною Асоціацією органів місцевого самоврядування і облдержадміністрацією.

Представників самоврядних органів влади Чернівецького району зустрічали заступник голови обласної Ради Михайло Кременюк, керівник Секретаріату Вінницької обласної Асоціації органів місцевого самоврядування Віктор Вікалюк, заступник голови облдержадміністрації, депутат обласної Ради Олександр Крученюк.

У зібранні також взяли участь заступник керівника виконавчого апарату обласної Ради Інни Кухарчук, директор Агенції регіонального розвитку Вінницької області Наталія Гижко, керуючий справами обласної Ради Тетяна Яременко та працівники виконавчого апарату обласної Ради.

Вітаючи гостей від імені голови обласної Ради, голови Вінницької обласної Асоціації органів місцевого самоврядування Анатолія Олійника, Михайло Кременюк розповів про склад обласної Ради 7 скликання та ознайомив з основними програмами, які реалізовуються на Вінниччині.

– Обласною Радою фінансується 39 обласних програм. Зокрема, Обласна програма «Питна вода» профінансована у 2018 році на 2 млн 186 тис. грн, хоч планові кошти на рік складають 10 млн грн. Регіональна програма охорони навколишнього природного середовища та раціонального використання природних ресурсів (обласний екологічний фонд) профінансована з обласного бюджету на суму 34 млн 732 тис. грн, проте, планові кошти при цьому складають 90 млн 531 тис. грн, – зазначив Михайло Володимирович. – Територіальні громади Вінницької області залучені також до таких програм: Обласна цільова соціальна програма оздоровлення, відпочинку дітей і молоді, розвитку мережі дитячих закладів оздоровлення та відпочинку до 2018 року; Обласна цільова соціальна програма «Молодь Вінниччини» на 2016-2018 роки; Обласна цільова комплексна програма підтримки сім'ї, запобігання домашньому насильству, забезпечення рівних прав і можливостей жінок і чоловіків та попередження торгівлі людьми на період до 2021 року; цільова соціальна програма розвитку фізичної культури і спорту у Вінницькій області на 2016-2020 роки; Програма розвитку культури Вінницької області на2018-2022 роки; Регіональна програма сприяння розвитку інформаційного простору та громадянського суспільства у Вінницькій області на 2016-2018 роки; Регіональна цільова програма будівництва (придбання) доступного житла у Вінницькій області на 2010-2017 роки та інші.

Заступник голови обласної Ради Михайло Кременюк закликав учасників семінару долучатися до розробки програм та написання проектів, а під час семінару – здобути новий досвід та ефективно впроваджувати його на місцях, у своїх громадах.

– Цього року ми мали можливість дофінансувати проекти на 8 млн грн. З них на муніципальні проекти виділено більше 400 тис. грн, до 250 тис. грн – для ОТГ, і, на превеликий жаль, лише до 100 тис. грн. – на селища, міста і села, – зауважив заступник голови облдержадміністрації, депутат обласної Ради Олександр Крученюк. – Ви проявляєте активність в Обласному конкурсі проектів розвитку територіальних громад, тому я запевняю, що наступного року обсяг фінансування збільшиться, і проекти, вартість яких буде меншою, ніж 5 млн грн, не будуть впроваджуватися.

Очільників громад також привітав керівник Секретаріату Вінницької обласної Асоціації органів місцевого самоврядування Віктор Вікалюк.

– Чернівецький район є одним із кращих у взаємовідносинах між Асоціацією і вами. Ви багато років підряд є прикладом, як співпрацювати і як досягати результатів. Тому ми першими запросили вас на цей захід, – підкреслив Віктор Васильович. – Сьогодні ви ознайомитеся з новим досвідом і з новими практиками, які зможете застосовувати у своїх громадах, адже, лише при двосторонньому зв’язку, ми зможемо ефективно працювати і добиватися позитивних результатів.

У програмі семінару – ознайомлення з роботою ГО «Гармонія» (для людей з обмеженими фізичними можливостями), відвідування Центру адміністративних послуг «Прозорий офіс» Якушинецької ОТГ. В рамках семінару Вінницю відвідають представники органів місцевого самоврядування Хмільницького, Піщанського, Мурованокуриловецького та Крижопільського районів.

 

 

Повернутись Створено: 8 жовтня 2018 року, 13:02
Оновлено: 8 жовтня 2018 року, 15:39
Переглядів: 457

Логін: *

Пароль: *

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація