23 вересня об 11.00 у приміщенні обласної Ради (сесійна зала, 2 поверх) відбудеться засідання президії обласної Ради.   26 вересня о 10.00 у приміщенні обласної Ради (сесійна зала, 2 поверх) відбудеться засідання чергової  39 сесії обласної Ради.                                   

Вітання

Голови Вінницької обласної Ради

Олійника Анатолія Дмитровича

  • Вінницька обласна Рада оприлюднила інформацію щодо комунальних підприємств області

    Україна знаходиться на другому місці серед країн, що досягли найбільшого успіху у відкритті даних за останні чотири роки. Українські відкриті дані увійшли в європейський інформаційний простір і опубліковані на Європейському порталі відкритих даних europeandataportal.eu. ​Наразі Вінницька обласна Рада повністю виконала усі пункти постанови Кабіне ....

  • 15 мільйонів гривень виділено на закупівлю карет швидкої допомоги

    На пленарному засіданні 38 чергової сесії депутати підтримали проєкт рішення щодо внесення змін до обласного бюджету на 2019 рік. Згідно з ним збільшується дохідна та видаткова частина обласного бюджету на 20 млн 149 тис. грн. Зокрема, збільшено видатки бюджету розвитку спеціального фонду обласного бюджету Департаменту охорони здоров’я облдер ....

  • Перелік переможців 16 Обласного конкурсу проектів розвитку територіальних громад

    Цьогоріч на конкурс проектів розвитку територіальних громад подано 749 проектів. У 2018-му – 735 разом з екологічними. Враховуючи, що екологічних було 347, таким чином 2019 року кількість поданих громадами проектів збільшилась удвічі. Лише 13 проектів не набрали прохідних 60 балів (у 2017-му таких проектів було 100). Цього року потреба у ....

У Вінниці вивчали шляхи збалансованого розвитку територіальних громад Роздрукувати

17 травня з ініціативи обласної Ради відбулася Міжнародна науково-практична конференція «Збалансований розвиток громад – основа формування державної стратегії регіонального розвитку до 2020 року». У заході взяли участь близько 500 учасників, з них – 160 іноземних гостей з Молдови, Польщі, Румунії, Грузії та Німеччини.

З вітальним словом до присутніх звернулися: голова обласної Ради Сергій Татусяк, голова облдержадміністрації Іван Мовчан, Вінницький міський голова Володимир Гройсман та голова Місії Європейського Союзу з прикордонної допомоги Молдові та Україні Удо Буркхолдер.

Основні доповіді на тему конференції представили: радник Президента України, керівник Головного управляння з питань конституційно-правової модернізації Адміністрації Президента України Марина Ставнійчук, голова Національного агентства України з питань державної служби В’ячеслав Толкованов, 1-й заступник директора Департаменту забезпечення взаємодії з Верховною Радою України та регіонами, завідуючий відділом експертизи і аналізу розвитку територій та виборчих прав Секретаріату Кабінету Міністрів В’ячеслав Негода, член делегації України в Конресі місцевих і регіональних влад Ради Європи Віталій Олуйко, голова Всеукраїнської Асоціації сільських та селищних рад Микола Фурсенко.

Досвідом щодо стратегічного планування у своїх країнах поділилися і закордонні фахівці – заступник маршалка Лодзинського воєводства (Польща) Марчін Бугайський, губернатор регіону Рача Лучхумі Квемо Сванеті (Грузія) Гіоргі Челідзе, заступник голови Ясської повітової Ради (Румунія) Вікторел Лупу, староста Сташовського повіту Сьвєнтокшиського воєводства (Польща) Анджей Крузель.

На початку зібрання Сергій Татусяк аргументував необхідність обговорення теми конференції, згадавши, що досвід економічно та соціально розвинутих країн свідчить, як важко досягти сталого розвитку територій без ефективної моделі державної влади та її невід’ємної складової – самодостатнього місцевого самоврядування.

– Стратегічне планування розвитку територіальних громад та області до 2020 року, яке, на нашу думку, є необхідною умовою забезпечення комплексного та збалансованого соціально-економічного розвитку територій. Вперше в історії Вінниччини стратегічний план формує не влада, а жителі територіальних громад, представники громадських організацій, трудових колективів, інтелігенції. Це відповідає головному принципу нашої роботи – «почути кожного подолянина», – сказав С.Татусяк.

Він додав, що поставлене Президентом завдання – забезпечити до 1 липня 2013 року ухвалення Державної стратегії регіонального розвитку на період до 2020 року, на Вінниччині вже активно виконується. Сьогодні із 707 сільських, селищних, міських рад власні стратегії розвитку прийняли 650, або 92%, та 25 з 27 районів.

Іван Мовчан додав, що дана робота у сьогоднішніх реаліях особливо важлива для сільської місцевості.

– Збалансований розвиток сільських територій – це визначений стандарт для Європейського Союзу і орієнтир для України в сфері державної регіональної політики. Земельна, медична, освітня реформи, реформа соціального захисту повинні забезпечувати підвищення якості життя селян, – підкреслив голова облдержадміністрації.

Вінницький міський голова наголосив, що загальнодержавна Стратегія-2020 має базуватися на стратегіях регіональних.

– Концепція Стратегії-2020 міста Вінниці прийнята у 2010 році. Сьогодні ми виходимо на фінальну стадію її затвердження як документа, – прокоментував Володимир Гройсман.

По завершенні пленарної частини конференції делегати взяли участь у роботі трьох секцій, а також за підсумками всього заходу ухвалили Резолюцію конференції.

 

Повернутись Створено: 17 травня 2013 року, 18:47 Переглядів: 825

Логін: *

Пароль: *

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація