Вітання

Голови Вінницької обласної Ради

Олійника Анатолія Дмитровича

У Вінниці відбулась молодіжна хода і віче під гаслом “Герої не вмирають” (ВІДЕО) Роздрукувати

20 лютого у центрі м. Вінниці під гаслом “Герої не вмирають”  відбулась масова хода вінницької молоді, яка пройшла від пам’ятника Михайлу Коцюбинському центральними вулицями обласного центру до Майдану Героїв Небесної Сотні, на якому завершилась вічем. Участь в акції взяли понад тисячу вінничан, в переважній більшості - це студентська молодь вищих і середніх навчальних закладів міста та області, молодіжні, волонтерські, військово-патріотичні організації, небайдужі громадяни.

Головна мета акції – консолідація української молоді навколо вшанування чину Героїв Небесної Сотні, здійсненого у 2014 році під час подій на Майдані у Києві, проведення національно-патріотичного виховання молоді на регіональному рівні.

Організатором зазначених заходів на честь вшанування третьої річниці подвигу Героїв Небесної Сотні у м. Вінниці виступив громадський організаційний комітет у такому складі: представниця ГО “Родина Героїв Небесної Сотні”, матір Героя Небесної Сотні Максима Шимка - Зоя Кузьменко, депутат обласної Ради Володимир Барцьось, директор Благодійного фонду “Волонтерський тил” Ніна Бегас, заступник голови правління Військово-патріотичного клубу “Айдар” Андрій Мельничук, представники Всеукраїнського національно-патріотичного марафону ГО “Тейваз”, ГО “Лелеки”, ГО “Терен”, ГО “Рось”, ГО “Кремінь”, ГО “Військово-патріотичний центр “Захист Вітчизни”. Сприяння в організації заходів, які відбулись без партійної політичної реклами, надала Вінницька облдержадміністрація.

Учасники ходи під маршовий барабанний дріб несли державні прапори і національну символіку, портрети Героїв Небесної Сотні Максима Шимка, Валерія Брезденюка, Леоніда Полянського, Романа Оліха, Юрія Нечипорука, Олександра Капіноса, скандували патріотичні гасла: “Україна понад усе”, “Героям Небесної Сотні тричі - слава”, “Герої не вмирають”,  “Слава Україні – Героям слава”.

Після завершення ходи відбулося віче, яке розпочалося з хвилини мовчання за загиблими Героями, які полягли за волю, честь і славу української нації на Майдані. Від зібрання було делеговано представників для покладання квітів до пам’ятного знаку Героям Небесної Сотні і нашим воїнам сучасної українсько-російської війни. Як символи пам’яті за загиблими біля погруддя Тарасові Шевченку було запалено смолоскипи, а студенти читали вірші. На віче були присутні і виступили родичі загиблих Героїв Небесної Сотні, уродженців Вінниччини – матір Леоніда Полянського - Людмила, брат Максима Шимка – Павло, сестра Валерія Брезденюка - Лариса, організатори заходів, студенти Вінницького державного педагогічного університету ім. М. Коцюбинського, Донецького національного університету ім. В. Стуса, Вінницького національного технічного університету та інших навчальних закладів.

- Ми сьогодні не плакати прийшли, а пройнятися геройським духом і прикладом чину Героїв Небесної Сотні, адже вони жили за принципами: “Україна понад усе”, “Борітеся – поборете”, “Не ридать, а здобувати…”. Герої Небесної Сотні - це продовжувачі славної традиції національно-визвольної боротьби українців за свою свободу і державність протягом століть - Козаччини, Гайдамаччини, Січових Стрільців, воїнів УНР, повстанців, ОУН-УПА; студентів Майдану на граніті у 1990 року і Помаранчевого Майдану 2004 року. Завдяки їхньому подвигу українська нація переможно скинула із себе кайдани промосковського злочинного режиму Януковича. Це є їхнім прямим здобутком, ціною за який було найдорожче – їхні молоді життя. Важливо не тільки пам'ятати про подвиг Героїв Небесної Сотні, а й зробити усе, щоб усі ідеали та завдання Майдану, за які загинули у 2014 році, й сьогодні на війні гинуть за незалежність нашої держави кращі українці, були втілені в життя. Революція Гідності не завершена, вона продовжується у різних формах. А молодь має довести до переможного завершення розпочате Героями Небесної Сотні праведне діло, - звернувся до учасників віче депутат обласної Ради Володимир Барцьось.

Наприкінці віче усі його учасники одноголосно ухвалили резолюцію, адресовану Президенту України Петру Порошенку, Голові Верховної Ради України Андрію Парубію, Прем’єр-міністру України Володимиру Гройсману, Генеральному Прокурору України Юрію Луценку. Серед вимог резолюції такі: 1. Проведення всебічного, об’єктивного і справедливого розслідування вбивства Героїв Небесної Сотні та інших злочинів, вчинених під час Революції Гідності. 2. Притягнення до кримінальної відповідальності замовників, організаторів, виконавців і співучасників, усіх причетних до вчинення злочинів проти активістів Майдану в період Революції Гідності 2013-2014 років, зокрема, на Вінниччині. 3. Звільнення із лав Національної поліції України усіх колишніх працівників злочинного угрупування “Беркут”, прокурорів і суддів, які фальсифікували справи і ухвалювали неправомірні рішення щодо активістів Майдану. 4. Завершення повної люстрації усіх посадовців, причетних до злочинів і переслідувань проти учасників Революції Гідності у 2013-2014 роках. Резолюції було ухвалено одноголосно.

Учасники віче закликали увесь український народ продовжувати боротьбу за втілення в життя усіх ідеалів і прагнень Революції Гідності, за які загинули Герої Небесної Сотні, усіх вимог Майдану, які залишилися невиконаними. Наприкінці заходу усі заспівали під звуки бандури український національний славень “Ще не вмерла Україна…”

Повернутись Створено: 21 лютого 2017 року, 16:08 Переглядів: 941

Логін: *

Пароль: *

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація