Вітання

Голови Вінницької обласної Ради

Олійника Анатолія Дмитровича

  • У Вінниці обговорили цілі та завдання нової Стратегії розвитку Вінниччини до 2027 року

    Минулого тижня у форматі фокусгруп відбувалось обговорення цілей та завдань нової стратегії регіону до 2027 року. Це вже друга зустріч з цих питань, кажуть в Агенції регіонального розвитку Вінницької області, але цей процес є динамічним: надходять нові пропозиції, уточнення від низки структурних підрозділів і виникає потреба для їхнього узгоджен ....

  • 46 депутатів підтримали звернення до Президента України щодо неприпустимості прийняття «формули Штайнмайера»

    Вінницька обласна Рада стала дев’ятою в Україні, яка прийняла позитивне рішення щодо звернення депутатів до Президента України Володимира Зеленського із закликом відмовитися від реалізації, так званої, «формули Штайнмайера», згідно з якою українська влада повинна відвести свої війська на Донбасі й дати провести вибори на окуповани ....

  • Вінниччина налагоджує співпрацю з Пакистаном

    17 жовтня відбулася офіційна зустріч голови обласної Ради Анатолія Олійника та голови облдержадміністрації Владислава Скальського із Надзвичайним і Повноважним Послом Ісламської Республіки Пакистан в Україні, Генерал-Майором у відставці Західом Мубаширом Шейхом та його заступником Зеб Алам Ханом. Також на зустрічі були присутні заступник Вінниць ....

У Вінниці відбувся мистецький вечір до Дня української писемності Роздрукувати

У читальній залі Вінницької обласної універсальної наукової бібліотеки ім. К. А. Тімірязєва відбувся літературно-мистецький вечір «Допоки є Шевченка мова, то доти Україна є...», присвячений Дню української писемності та мови. Це державне свято щороку відзначають в Україні 9 листопада з 1997 року. Дата припадає на православне свято – день вшанування преподобного Нестора Літописця.

Дослідники вважають, що саме з його праці починається писемна українська мова. Колись навіть дітей віддавали до школи саме цього дня, після служби у церкві, де молились та просили у Нестора, аби благословив майбутніх учнів. Принесла всесвітню славу йому його праця «Повість минулих літ».

Заступник керівника виконавчого апарату обласної Ради Інна Кухарчук у своїй промові наголосила, що про милозвучність української мови йшлося ще понад 100 років тому. Михайло Ломоносов ставив її в один ряд з італійською, а на конкурсі краси мов 1934 року в Парижі українська  мова була визнана наймилозвучнішою та найбагатшою мовою світу поряд з французькою та перською.

– Недарма сьогоднішнє свято почалося з пісні, з виступу студенток-бандуристок  Вінницького коледжу культури імені Миколи Леонтовича, – сказала Інна Кухарчук. – Українці співали завжди: коли працювали, коли боронили рідну землю, коли ростили діти. Сьогодні українською мовою розмовляє понад 45 мільйонів людей на планеті. Українська мова має напівофіційний статус у США. Це – округ Кук штату Іллінойс. До округу входить Чикаго разом з передмістями. А українська мова була обрана, як одна з найбільш вживаних мов у цій місцевості. Мова дозволяє нам не втрачати сили духу, яка закладена у нас генетично.

До цьогорічного свята фахівці книгозбірні підготували низку заходів: книжково-ілюстративну виставку «Мова – невичерпне джерело нашої культури», віртуальну книжкову виставку «Український правопис: етапи історії», перегляд газетних публікацій «Українська мова – оберіг держави».

Перед глядачами виступили доцент кафедри української мови факультету філології й журналістики імені М. Стельмаха ВДПУ ім. Михайла Коцюбинського Ольга Павлушенко, викладач кафедри української літератури факультету філології й журналістики імені М. Стельмаха ВДПУ ім. Михайла Коцюбинського, поет Віктор Крупка,  старший викладач кафедри української мови філологічного факультету Донецького національного університету імені Василя Стуса Каріна Бортун.

Вірші українських письменників читали учасники народного театру-студії «Сьоме небо» ВНМУ ім. М. І. Пирогова, незалежного театру-студії «ПТАХА». Музичні вітання звучали також від студентів-бандуристів Вінницького коледжу культури і мистецтв ім. М. Д. Леонтовича та вокального ансамблю «Оберіг» Донецького національного університету імені Василя Стуса.

Повернутись Створено: 6 листопада 2019 року, 17:06 Переглядів: 186

Логін: *

Пароль: *

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація