Вітання

Голови Вінницької обласної Ради

Олійника Анатолія Дмитровича

У Вінниці відкрилась 70 обласна виставка образотворчого та декоративно-прикладного мистецтва Роздрукувати

11 жовтня у Вінницькому обласному краєзнавчому музеї відбулось відкриття 70 обласної виставки образотворчого та декоративно-прикладного мистецтва. Із ювілеєм митців привітали заступник голови обласної Ради Михайло Кременюк, депутат обласної Ради Жанна Дмитренко, начальник управління культури і мистецтв ОДА Станіслав Городинський.

– Шановні митці – скульптори, художники, ткачі, вишивальниці, ви створюєте прекрасні шедеври, які визнані не лише в нашій області, а й в Україні та в цілому світі, – звернувся до присутніх Михайло Кременюк. – Від імені голови обласної Ради та депутатського корпусу дякую вам за ваш труд, керівництву і працівникам Центру народної творчості й обласного краєзнавчого музею – за збереження нашої національної культури та організацію таких унікальних виставок.

Він також привітав з прийдешніми святами Покрови Пресвятої Богородиці й Днем захисника України, побажав миру, злагоди, єднання.

Під час урочистостей заступник голови обласної Ради Михайло Кременюк та начальник управління культури і мистецтв ОДА Станіслав Городинський вручили Почесні грамоти обласної Ради та облдержадміністрації провідним майстрам з усіх куточків області.

На урочистому відкритті перед присутніми виступили зразковий аматорський фольклорний ансамбль «Викрутаси» Вороновицького селищного будинку культури (керівник Інна Нікітенко) та народний аматорський інструментальний ансамбль народних музик Немирівського РБК (керівник Іван Никитюк).

Як розповіли організатори, обласна виставка образотворчого та декоративно-прикладного мистецтва має славну історію. Започаткована вона у 1948 році і з того часу стала традиційною.

2018 рік став знаменним для громадськості області – шанувальників українських національних традицій тим, що у вересні на Вінниччині відбулось Міжнародне свято народного мистецтва «Українська витинанка», в якому взяли участь понад 35 витинкарів із Білорусії, Молдови, Литви, Криму, областей України та Вінниччини, тож витинанка займає чільне місце в експозиції ювілейної виставки.

Оскільки 70 обласна виставка відкривається напередодні Дня українського козацтва і релігійного свята Покрови Пресвятої Богородиці, основною тематикою експозиції є козацтво, обрядовість та побут українського народу.

У виставковій залі Вінницького обласного краєзнавчого музею презентуються кращі роботи провідних та нововиявлених майстрів Вінниччини з різних видів народного мистецтва (вишиивка, витинанка, малярство, ткацтво, лозо-рогозо-соломоплетіння, різьба по дереву, писанкарство, гончарство, витинанкарство, флористика, народна іграшка).

Саме ці види народного мистецтва завжди були поширені на теренах Вінниччини.

Центром експозиції виставки є роботи різних видів народного мистецтва майстрів, які відійшли у вічність. Це народне малярство лауреата Всеукраїнської Шевченківської премії Віктора Наконечного, Леоніда Панкоші, Ольги Леонової і Тетяни Мороховець, Василя Шпака, Марії Деркач та Івана Коваля, народне малярство на склі Олександра Ковальчука, живопис Сергія Смаля, ткацтво Євдокії Гудзь, гончарство Романа Чмерука і ЗМНТУ Олексія Луцишина, витинанки Сергія Танадайчука і Олександра Салюка, художнє випилювання Олександра Крутих.

Впродовж роботи 70-ї обласної виставки шанувальники народного мистецтва матимуть нагоду познайомитись з найкращими творами, як відомих так і нововиявлених майстрів нашого краю. Всього в експозиції нинішньої виставки представлено понад 1300 робіт більше як 90 майстрів Вінниччини. Кожен із творів наших самобутніх митців є неповторним за глибиною змісту, народним колоритом, кольорового гамою та енергією, вкладеною в улюблену справу свого життя.

Повернутись Створено: 11 жовтня 2018 року, 17:04 Переглядів: 704

Логін: *

Пароль: *

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація