Вітання

Голови Вінницької обласної Ради

Олійника Анатолія Дмитровича

  • У Вінниці обговорили цілі та завдання нової Стратегії розвитку Вінниччини до 2027 року

    Минулого тижня у форматі фокусгруп відбувалось обговорення цілей та завдань нової стратегії регіону до 2027 року. Це вже друга зустріч з цих питань, кажуть в Агенції регіонального розвитку Вінницької області, але цей процес є динамічним: надходять нові пропозиції, уточнення від низки структурних підрозділів і виникає потреба для їхнього узгоджен ....

  • 46 депутатів підтримали звернення до Президента України щодо неприпустимості прийняття «формули Штайнмайера»

    Вінницька обласна Рада стала дев’ятою в Україні, яка прийняла позитивне рішення щодо звернення депутатів до Президента України Володимира Зеленського із закликом відмовитися від реалізації, так званої, «формули Штайнмайера», згідно з якою українська влада повинна відвести свої війська на Донбасі й дати провести вибори на окуповани ....

  • Вінниччина налагоджує співпрацю з Пакистаном

    17 жовтня відбулася офіційна зустріч голови обласної Ради Анатолія Олійника та голови облдержадміністрації Владислава Скальського із Надзвичайним і Повноважним Послом Ісламської Республіки Пакистан в Україні, Генерал-Майором у відставці Західом Мубаширом Шейхом та його заступником Зеб Алам Ханом. Також на зустрічі були присутні заступник Вінниць ....

У Вінниці відкрилась виставка з нагоди 125-ї річниці від дня народження Патріарха Йосифа Сліпого Роздрукувати

12 травня в обласному краєзнавчому музеї відбувся науковий симпозіум і презентація виставки «Бути собою». Захід приурочений до 125-ї річниці з дня народження Патріарха Йосифа Сліпого.

З вітальним словом перед присутніми виступили єпископ-помічник, Протосинкел Київської Архієпархії Української Греко-Католицької Церкви Владика Йосиф Мілян, голова обласної Ради Анатолій Олійник, голова облдержадміністрації Валерій Коровій, заступник Вінницького міського голови Галина Якубович.

Участь у відкритті наукової конференції взяли перший заступник голови обласної Ради Людмила Щербаківська, заступник голови ОДА Ігор Івасюк, начальних управління в справах національностей та релігій ОДА Ігор Салецький, представники духовенства Греко-Католицької Церкви, громадськість, засоби масової інформації.

Перед присутніми з доповіддю виступив отець, доктор, президент Інституту екуменічних студій  Іван Дацько, який розповів про Йосифа Сліпого, його життєвий та духовний шлях, як великого українця так і духовного діяча. Науковий співробітник Патріархального Центру отець Тарас Бублик виступив з доповіддю: «Патріарх Йосиф Сліпий і проблеми легалізації греко-католиків в Україні».

- Постать блаженійшого патріарха Йосипа Сліпого обіймає чільне місце в українській історії, в історії нашої державності, боротьби за неї, - сказав у своєму слова голова обласної Ради Анатолій Олійник. - І ні в кого немає сумніву, що наша земля, наш рід, українці, найбільше постраждали за свою державу, мільйони життів віддали за те, щоб ми жили на свій землі. Ця боротьба продовжується і до сьогодні і дуже важливо знати свою історію, яку від нас ховали та залізом витравлювали все українське. Назва симпозіуму «Бути собою» дуже актуальна, адже багато поколінь виросли у режимі, коли говорили одне, робити друге, а думали третє. І  бути собою було дуже важко. Але такі постаті як Патріарх Йосип сліпий є дороговказом як в житті потрібно жити і служити своєму народові.

Кардинал Йосиф Сліпий – видатний український церковний і громадський діяч, Патріарх Української Греко-Католицької церкви, вчений і богослов, який все своє життя боровся за об’єднання церков в Україні. Як учений-богослов, Йосиф Сліпий проявив себе у працях з догматичної теології, історії УГКЦ. За наукову роботу Патріарх Сліпий був обраний почесним членом Наукового товариства ім. Т. Шевченка, дійсним членом Тіберійської академії в Римі, членом Папської академії Св. Томи, почесний доктор Українського вільного університету та ряду університетів США і Канади. Помер Йосиф Сліпий у 1984 році в Римі, був похований у соборі св. Софії. Згідно з заповітом Патріарха, його тіло у 1992 році перевезено в Україну і перепоховано у соборі св. Юра у Львові. 

Повернутись Створено: 12 травня 2017 року, 16:49 Переглядів: 574

Логін: *

Пароль: *

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація