Вітання

Голови Вінницької обласної Ради

Олійника Анатолія Дмитровича

  • До завершення карантину обмежується допуск до приміщень обласної Ради та переноситься проведення чергової сесії

    Відповідно до статті 29 Закону України «Про захист населення від інфекційних хвороб», постанови Кабінету Міністрів України від 11 березня 2020 року №211 «Про запобігання поширенню на території України коронавірусу COVID-19», з урахуванням рішення Обласної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуац ....

  • Уряд продовжив на всій території України дію адаптивного карантину до 22 червня

    З 22 травня в Україні стартує другий етап виходу з карантину. Обмежувальні заходи будуть скасовуватися за принципом адаптивності (тобто у кожному регіоні окремо), в залежності від ситуації на місці. Це дозволить тримати ситуацію з розповсюдженням вірусу під контролем. Про це Міністр охорони здоров’я Максим Степанов повідомив на щоденному бри ....

  • Карантин в Україні продовжено до 22 травня

    Кабінет Міністрів України продовжив карантин в Україні до 22 травня, але вже 11 травня буде скасована частина обмежувальних заходів. У кожному регіоні відбудуться різні послаблення, в залежності від епідеміологічної ситуації. Відповідне рішення було прийняте сьогодні 4 травня на позачерговому засіданні Уряду. – Пом’якшення, які ми за ....

У Вінниці відкрилась виставка з нагоди 125-ї річниці від дня народження Патріарха Йосифа Сліпого Роздрукувати

12 травня в обласному краєзнавчому музеї відбувся науковий симпозіум і презентація виставки «Бути собою». Захід приурочений до 125-ї річниці з дня народження Патріарха Йосифа Сліпого.

З вітальним словом перед присутніми виступили єпископ-помічник, Протосинкел Київської Архієпархії Української Греко-Католицької Церкви Владика Йосиф Мілян, голова обласної Ради Анатолій Олійник, голова облдержадміністрації Валерій Коровій, заступник Вінницького міського голови Галина Якубович.

Участь у відкритті наукової конференції взяли перший заступник голови обласної Ради Людмила Щербаківська, заступник голови ОДА Ігор Івасюк, начальних управління в справах національностей та релігій ОДА Ігор Салецький, представники духовенства Греко-Католицької Церкви, громадськість, засоби масової інформації.

Перед присутніми з доповіддю виступив отець, доктор, президент Інституту екуменічних студій  Іван Дацько, який розповів про Йосифа Сліпого, його життєвий та духовний шлях, як великого українця так і духовного діяча. Науковий співробітник Патріархального Центру отець Тарас Бублик виступив з доповіддю: «Патріарх Йосиф Сліпий і проблеми легалізації греко-католиків в Україні».

- Постать блаженійшого патріарха Йосипа Сліпого обіймає чільне місце в українській історії, в історії нашої державності, боротьби за неї, - сказав у своєму слова голова обласної Ради Анатолій Олійник. - І ні в кого немає сумніву, що наша земля, наш рід, українці, найбільше постраждали за свою державу, мільйони життів віддали за те, щоб ми жили на свій землі. Ця боротьба продовжується і до сьогодні і дуже важливо знати свою історію, яку від нас ховали та залізом витравлювали все українське. Назва симпозіуму «Бути собою» дуже актуальна, адже багато поколінь виросли у режимі, коли говорили одне, робити друге, а думали третє. І  бути собою було дуже важко. Але такі постаті як Патріарх Йосип сліпий є дороговказом як в житті потрібно жити і служити своєму народові.

Кардинал Йосиф Сліпий – видатний український церковний і громадський діяч, Патріарх Української Греко-Католицької церкви, вчений і богослов, який все своє життя боровся за об’єднання церков в Україні. Як учений-богослов, Йосиф Сліпий проявив себе у працях з догматичної теології, історії УГКЦ. За наукову роботу Патріарх Сліпий був обраний почесним членом Наукового товариства ім. Т. Шевченка, дійсним членом Тіберійської академії в Римі, членом Папської академії Св. Томи, почесний доктор Українського вільного університету та ряду університетів США і Канади. Помер Йосиф Сліпий у 1984 році в Римі, був похований у соборі св. Софії. Згідно з заповітом Патріарха, його тіло у 1992 році перевезено в Україну і перепоховано у соборі св. Юра у Львові. 

Повернутись Створено: 12 травня 2017 року, 16:49 Переглядів: 683

Логін: *

Пароль: *

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація