23 вересня об 11.00 у приміщенні обласної Ради (сесійна зала, 2 поверх) відбудеться засідання президії обласної Ради.   26 вересня о 10.00 у приміщенні обласної Ради (сесійна зала, 2 поверх) відбудеться засідання чергової  39 сесії обласної Ради.                                   

Вітання

Голови Вінницької обласної Ради

Олійника Анатолія Дмитровича

  • Вінницька обласна Рада оприлюднила інформацію щодо комунальних підприємств області

    Україна знаходиться на другому місці серед країн, що досягли найбільшого успіху у відкритті даних за останні чотири роки. Українські відкриті дані увійшли в європейський інформаційний простір і опубліковані на Європейському порталі відкритих даних europeandataportal.eu. ​Наразі Вінницька обласна Рада повністю виконала усі пункти постанови Кабіне ....

  • 15 мільйонів гривень виділено на закупівлю карет швидкої допомоги

    На пленарному засіданні 38 чергової сесії депутати підтримали проєкт рішення щодо внесення змін до обласного бюджету на 2019 рік. Згідно з ним збільшується дохідна та видаткова частина обласного бюджету на 20 млн 149 тис. грн. Зокрема, збільшено видатки бюджету розвитку спеціального фонду обласного бюджету Департаменту охорони здоров’я облдер ....

  • Перелік переможців 16 Обласного конкурсу проектів розвитку територіальних громад

    Цьогоріч на конкурс проектів розвитку територіальних громад подано 749 проектів. У 2018-му – 735 разом з екологічними. Враховуючи, що екологічних було 347, таким чином 2019 року кількість поданих громадами проектів збільшилась удвічі. Лише 13 проектів не набрали прохідних 60 балів (у 2017-му таких проектів було 100). Цього року потреба у ....

У Вінниці відкрилась виставка з нагоди 125-ї річниці від дня народження Патріарха Йосифа Сліпого Роздрукувати

12 травня в обласному краєзнавчому музеї відбувся науковий симпозіум і презентація виставки «Бути собою». Захід приурочений до 125-ї річниці з дня народження Патріарха Йосифа Сліпого.

З вітальним словом перед присутніми виступили єпископ-помічник, Протосинкел Київської Архієпархії Української Греко-Католицької Церкви Владика Йосиф Мілян, голова обласної Ради Анатолій Олійник, голова облдержадміністрації Валерій Коровій, заступник Вінницького міського голови Галина Якубович.

Участь у відкритті наукової конференції взяли перший заступник голови обласної Ради Людмила Щербаківська, заступник голови ОДА Ігор Івасюк, начальних управління в справах національностей та релігій ОДА Ігор Салецький, представники духовенства Греко-Католицької Церкви, громадськість, засоби масової інформації.

Перед присутніми з доповіддю виступив отець, доктор, президент Інституту екуменічних студій  Іван Дацько, який розповів про Йосифа Сліпого, його життєвий та духовний шлях, як великого українця так і духовного діяча. Науковий співробітник Патріархального Центру отець Тарас Бублик виступив з доповіддю: «Патріарх Йосиф Сліпий і проблеми легалізації греко-католиків в Україні».

- Постать блаженійшого патріарха Йосипа Сліпого обіймає чільне місце в українській історії, в історії нашої державності, боротьби за неї, - сказав у своєму слова голова обласної Ради Анатолій Олійник. - І ні в кого немає сумніву, що наша земля, наш рід, українці, найбільше постраждали за свою державу, мільйони життів віддали за те, щоб ми жили на свій землі. Ця боротьба продовжується і до сьогодні і дуже важливо знати свою історію, яку від нас ховали та залізом витравлювали все українське. Назва симпозіуму «Бути собою» дуже актуальна, адже багато поколінь виросли у режимі, коли говорили одне, робити друге, а думали третє. І  бути собою було дуже важко. Але такі постаті як Патріарх Йосип сліпий є дороговказом як в житті потрібно жити і служити своєму народові.

Кардинал Йосиф Сліпий – видатний український церковний і громадський діяч, Патріарх Української Греко-Католицької церкви, вчений і богослов, який все своє життя боровся за об’єднання церков в Україні. Як учений-богослов, Йосиф Сліпий проявив себе у працях з догматичної теології, історії УГКЦ. За наукову роботу Патріарх Сліпий був обраний почесним членом Наукового товариства ім. Т. Шевченка, дійсним членом Тіберійської академії в Римі, членом Папської академії Св. Томи, почесний доктор Українського вільного університету та ряду університетів США і Канади. Помер Йосиф Сліпий у 1984 році в Римі, був похований у соборі св. Софії. Згідно з заповітом Патріарха, його тіло у 1992 році перевезено в Україну і перепоховано у соборі св. Юра у Львові. 

Повернутись Створено: 12 травня 2017 року, 16:49 Переглядів: 542

Логін: *

Пароль: *

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація