Вітання

Голови Вінницької обласної Ради

Олійника Анатолія Дмитровича

У Вінниці відкрили персональну виставку геніального художника Івана Марчука Роздрукувати

Вінницький обласний художній музей сьогодні, 19 квітня, у своєму експозиційному просторі презентував персональну виставку «Голос моєї душі» Івана Марчука – геніального українського художника, ім’я якого відоме на п’яти континентах світу.

Виставку презентували з нагоди другої річниці відкриття Почесного Консульства Республіки Молдова у місті Вінниці.

На відкриття виставки завітали Надзвичайний і Повноважний Посол Республіки Молдова в Україні Руслан Болбочан, Почесний Консул Республіки Молдова у м. Вінниця Михайло Куницький, Генеральний консул Республіки Польща у Вінниці Дамян Цярціньскі, заступник голови обласної Ради Михайло Кременюк, голова обласної державної адміністрації Валерій Коровій, депутати обласної Ради Людмила Станіславенко, Микола Копачевський, Дмитро Чаленко та Леонід Галушко, народний художник України Володимир Козюк, керівники департаментів та управлінь облдержадміністрації,  а також поціновувачі творчості Івана Марчука.

В експозиції представлено 54 твори живопису і графіки митця, які він створював в період з 1974 по 2019 роки. Зараз в доробку Івана Марчука близько 5000 картин. Останнім часом його твори експонуються переважно за кордоном.

– Це унікально глибока і виняткова людина. Сьогодні неймовірна подія, яка має велике значення для культурного життя не лише Вінниці, а й України. Допоки можна, бажаю Вам насолодитися спілкуванням з живим генієм. Ця людина входить в сто живих геніїв серед восьмимільярдного населення планети, – підкреслив Почесний консул Республіки Молдова в місті Вінниця пан  Михайло Куницький.

Надзвичайний та Повноважний Посол Молдови Руслан Болбочан зазначив, що картини цього великого майстра представлені у найвідоміших галереях країн світу.

– Наступну виставку плануємо організувати в Республіці Молдова, – сказав пан Руслан Болбочан.

Івану Марчуку вручили почесні нагороди від облдержадміністрації спільно з Міністерством культури України.

За особистий внесок у розвиток культури та мистецтв Івану Марчуку вручено свідоцтво «Кращий художник» за особистий внесок у розвиток культури і мистецтв.

Вітаючи митця із відкриттям виставки у Вінниці заступник голови обласної Ради Михайло Кременюк зазначив, що депутатський корпус обласної Ради щиро вдячний неперевершеному художнику за можливість доторкнутися до його творчості, побажав генію міцного здоров’я та нових творчих здобутків.

Привітали відомого митця також Генеральний консул Республіки Польща у Вінниці Дамян Цярціньскі, народний художник України Володимир Козюк та митрополит Вінницький і Барський  Симеон.

Видатний митець Іван Марчук розповів про свій життєвий шлях

– Мистецтво – це те, що робить людей добрими, – сказав Іван Марчук під час свого виступу. – Україна народжує найбільше талантів на квадратний метр у світі, але кожна квітка потребує, щоб її поливали, щоб вона проростала, цвіла і дарувала людям свою красу. Тож потрібно шукати ґрунт для того, щоб такі таланти проросли.

Також з нагоди відкриття виставки генія сучасності Івана Марчука Вінницькою дирекцією АТ «Укрпошта» в рамках проекту «Власна марка» була випущена ексклюзивна марка із зображенням картини митця. Окрім цього, для проведення урочистої церемонії погашення марки виготовили конверти з портретом художника,  а також використали спеціальний штемпель «Музей української марки».

Іван Марчук – один з найвизначніших митців України. Він єдиний український митець, який потрапив до списку 100 найвизначніших геніїв сучасності, опублікованого британською газетою The Daily Telegraph. Особливістю картин Івана Марчука є авторська техніка, а саме – пльонтанізм, назва якого походить від слів «плести», «пльонтати», адже картини ніби створені з густо переплетених ниток.

Познайомитися із творчістю художника у Вінницькому обласному художньому музеї можна з 20 квітня до 19 травня.

Повернутись Створено: 19 квітня 2019 року, 19:30 Переглядів: 880

Логін: *

Пароль: *

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація