Вітання

Голови Вінницької обласної Ради

Олійника Анатолія Дмитровича

У Вінниці відкрито виставку Посольства Латвії “Наш шлях до незалежності” Роздрукувати

26 серпня у виставковій залі обласного краєзнавчого музею Надзвичайний і Повноважний Посол Латвійської Республіки в Україні Аргіта Даудзе, яка перебуває на Вінниччині із робочим візитом, презентувала виставку світлин “Наш шлях до незалежності” з нагоди 23-ої річниці Незалежності України та 25-ої річниці Балтійського шляху. Виставка організована Міністерством закордонних справ Латвійської Республіки і проводиться в рамках комунікаційної кампанії “Рига 2014 – Культурна столиця Європи”, світлини розповідають глядачам про боротьбу латвійської нації за незалежність наприкінці 80-х на початку 90-х років ХХ століття.

Виставку було урочисто відкрито за участі голови обласної Ради Сергія Свитка, голови облдержадміністрації Анатолія Олійника, секретаря Вінницької міської ради Сергія Моргунова, які виступили із вітальним словом, і представників громадськості області. Із вступним словом виступила директор Вінницького обласного краєзнавчого музею Катерина Висоцька, яка розповіла історію виставки та навела паралелі в боротьбі за волю латвійського та українського народів.

Надзвичайний і Повноважний Посол Латвійської Республіки в Україні Аргіта Даудзе під час презентації подякувала очільникам області і міста за сприяння у проведенні фотовиставки і зазначила: “В акції Балтійський шлях брали участь різні народи – латиші, естонці, литовці, татари, росіяни, і українці. Український прапор тоді був поруч із нами. Ви підтримували нас тоді, а ми в свою чергу підтримували вас. Початки формування Народного Фронту України були ж у вас у Вінниці. Тому ваше місто є особливим”.

Голова обласної Ради Сергій Свитко у своєму виступі сказав:

 - В складний для нашого народу час, ми маємо підтримку народу Латвії. Сьогодні відбувається боротьба за утвердження української України, за утвердження незалежності і територіальної цілісності української держави. У 1991 році ми здобули державу без жодної краплі крові. На уламках російської імперії під назвою - Радянський Союз утворилися незалежні держави. Народ Латвії і України разом ішли до своєї незалежності. Ми брали приклад із наших друзів - латвійців, литовців, естонців, поляків, чехів, як потрібно боротися за незалежність. Коли 23 серпня відбувся ланцюг єднання, який з’єднував столиці трьох балтійських республік, це надихнуло активістів Народного Руху України провести ланцюг єдності 21 січня 1990 року від Києва до Львова. Ця акція вселила віру і надію в те, що ми переможемо. Український народ бореться сьогодні не тільки за власну незалежність, ми боремося за європейські цінності, за демократичну Україну і вільну Європу, - зазначив Сергій Свитко.

Фотовиставка базується на історичних документальних свідченнях і складається із 41 світлини. Автором світлин є фотограф Ілмарс Знотиньш. Виставка побувала у Києві, Дніпропетровську, Львові, Сімферополі. У Вінниці виставка триватиме до 28 вересня.

Довідка: Акція “Балтійський шлях” була проведена 23 серпня 1989 року до 50-ї річниці підписання Пакту Ріббентропа-Молотова у 1939 році, як ланцюг єднання між литовським, латвійським і естонським народами. Між Талліном, Ригою і Вільнюсом (600 км) вийшло на дорожні магістралі близько 2 мільйонів чоловік, які тримались за руки із національним прапорами своїх країн. Це був мирний протест проти колоніальної політики і окупації тоталітарних режимів, який став символом національного відродження Балтійських країн.

Повернутись Створено: 27 серпня 2014 року, 00:57 Переглядів: 1078

Логін: *

Пароль: *

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація