Вітання

Голови Вінницької обласної Ради

Олійника Анатолія Дмитровича

  • У Вінниці обговорили цілі та завдання нової Стратегії розвитку Вінниччини до 2027 року

    Минулого тижня у форматі фокусгруп відбувалось обговорення цілей та завдань нової стратегії регіону до 2027 року. Це вже друга зустріч з цих питань, кажуть в Агенції регіонального розвитку Вінницької області, але цей процес є динамічним: надходять нові пропозиції, уточнення від низки структурних підрозділів і виникає потреба для їхнього узгоджен ....

  • 46 депутатів підтримали звернення до Президента України щодо неприпустимості прийняття «формули Штайнмайера»

    Вінницька обласна Рада стала дев’ятою в Україні, яка прийняла позитивне рішення щодо звернення депутатів до Президента України Володимира Зеленського із закликом відмовитися від реалізації, так званої, «формули Штайнмайера», згідно з якою українська влада повинна відвести свої війська на Донбасі й дати провести вибори на окуповани ....

  • Вінниччина налагоджує співпрацю з Пакистаном

    17 жовтня відбулася офіційна зустріч голови обласної Ради Анатолія Олійника та голови облдержадміністрації Владислава Скальського із Надзвичайним і Повноважним Послом Ісламської Республіки Пакистан в Україні, Генерал-Майором у відставці Західом Мубаширом Шейхом та його заступником Зеб Алам Ханом. Також на зустрічі були присутні заступник Вінниць ....

У Вінниці вперше в Україні провели унікальну операцію на серці вагітної жінки Роздрукувати

Цими вихідними вінницькі хірурги виконали унікальну операцію на серці вагітної. Лікарі Вінницької обласної клінічної лікарні імені М.І. Пирогова спільно зі столичними колегами успішно провели жінці на 25 тижні вагітності операцію на відкритому серці із тромбоемболією легеневої артерії. Під час операції на 57 хвилин пацієнтці зупиняли серце. Операція на відкритому серці вагітної тривала 6 годин.

– Було видалено тромботичні маси з легеневої артерії при зупиненому серці та роботі апарату штучного кровообігу, – коментує операцію голова постійної комісії обласної Ради з питань охорони здоров’я, соціального захисту та зайнятості населення, заступник головного лікаря лікарні імені М. Пирогова Ярослав Хребтій. – Після проведеної роботи серце було запущено. Дитина при цьому не постраждала. Операція виконана в ургентному порядку для збереження життя пацієнтки. Після операції жінка у задовільному стані виписана додому.

Ярослав Хребтій зазначає, що було багато ризиків для проведення такої операції. В Україні її провели вперше. За його словами, ймовірність, що лікарям вдасться зберегти життя і матері, і дитині, складала лише 10%, але тромб, який відірвався – ще більша загроза.

– Унікальне оперативне втручання стало можливим завдяки підтримці кардіохірургів Національного інституту серцево-судинної хірургії ім. М.М. Амосова та особисто його директора, академіка Василя Васильовича Лазоришинця, колег інституту акушерства та гінекології та злагодженій роботі лікарів центру серцево-судинної хірургії та перинатального центру нашої лікарні, – пояснює Ярослав Хребтій.

Післяопераційний період пройшов без ускладнень, кажуть лікарі. Два тижні тому пацієнтку виписали додому. На сьогодні вона вже на 30 тижні вагітності. Олена Саулко має двох доньок 13 та 9 років, а зараз чекають на появу третьої дитини.

– Про хворобу дізналась, коли потрапила в лікарню, – розповідає пацієнтка. – Стало погано, була задишка. Питання стояло так, що ризик великий, але вибору немає. В Київ не везли на операцію, мені сказали, що навіть лежачи в палаті, ніби перебуваєш на пороховій бочці. Про хворобу дізналась на 25 тижні вагітності. До того все було добре, всі аналізи були в нормі, хвороба себе ніяк не проявляла. Вона взялася нізвідки, я працювала, була активна. Сьогодні я почуваюсь добре. Зараз – післяопераційний період. Потрібно три місяці, щоб загоїлись шви. Тоді можна повернутись до повноцінного життя.

Для довідки: раніше жінки, які мали патологію серця спостерігалися у кардіологів і акушер-гінекологів. З 2012 року розроблені Європейською асоціацією кардіологів протоколи лікування. Два інститути – інститут Амосова і Інститут педіатрії, акушерства і гінекології мультидисциплінарною командою почали розвивати цей напрям. За кілька років проконсультували майже 2500 тисячі вагітних жінок. 129 вагітних були госпіталізовані і виконано 66 оперативних втручань, з них 25 операцій виконані зі штучним кровообігом (на відкритому серці – ред.).

Повернутись Створено: 9 вересня 2019 року, 12:50 Переглядів: 270

Логін: *

Пароль: *

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація