23 вересня об 11.00 у приміщенні обласної Ради (сесійна зала, 2 поверх) відбудеться засідання президії обласної Ради.   26 вересня о 10.00 у приміщенні обласної Ради (сесійна зала, 2 поверх) відбудеться засідання чергової  39 сесії обласної Ради.                                   

Вітання

Голови Вінницької обласної Ради

Олійника Анатолія Дмитровича

  • Вінницька обласна Рада оприлюднила інформацію щодо комунальних підприємств області

    Україна знаходиться на другому місці серед країн, що досягли найбільшого успіху у відкритті даних за останні чотири роки. Українські відкриті дані увійшли в європейський інформаційний простір і опубліковані на Європейському порталі відкритих даних europeandataportal.eu. ​Наразі Вінницька обласна Рада повністю виконала усі пункти постанови Кабіне ....

  • 15 мільйонів гривень виділено на закупівлю карет швидкої допомоги

    На пленарному засіданні 38 чергової сесії депутати підтримали проєкт рішення щодо внесення змін до обласного бюджету на 2019 рік. Згідно з ним збільшується дохідна та видаткова частина обласного бюджету на 20 млн 149 тис. грн. Зокрема, збільшено видатки бюджету розвитку спеціального фонду обласного бюджету Департаменту охорони здоров’я облдер ....

  • Перелік переможців 16 Обласного конкурсу проектів розвитку територіальних громад

    Цьогоріч на конкурс проектів розвитку територіальних громад подано 749 проектів. У 2018-му – 735 разом з екологічними. Враховуючи, що екологічних було 347, таким чином 2019 року кількість поданих громадами проектів збільшилась удвічі. Лише 13 проектів не набрали прохідних 60 балів (у 2017-му таких проектів було 100). Цього року потреба у ....

У Вінниці вперше в Україні провели унікальну операцію на серці вагітної жінки Роздрукувати

Цими вихідними вінницькі хірурги виконали унікальну операцію на серці вагітної. Лікарі Вінницької обласної клінічної лікарні імені М.І. Пирогова спільно зі столичними колегами успішно провели жінці на 25 тижні вагітності операцію на відкритому серці із тромбоемболією легеневої артерії. Під час операції на 57 хвилин пацієнтці зупиняли серце. Операція на відкритому серці вагітної тривала 6 годин.

– Було видалено тромботичні маси з легеневої артерії при зупиненому серці та роботі апарату штучного кровообігу, – коментує операцію голова постійної комісії обласної Ради з питань охорони здоров’я, соціального захисту та зайнятості населення, заступник головного лікаря лікарні імені М. Пирогова Ярослав Хребтій. – Після проведеної роботи серце було запущено. Дитина при цьому не постраждала. Операція виконана в ургентному порядку для збереження життя пацієнтки. Після операції жінка у задовільному стані виписана додому.

Ярослав Хребтій зазначає, що було багато ризиків для проведення такої операції. В Україні її провели вперше. За його словами, ймовірність, що лікарям вдасться зберегти життя і матері, і дитині, складала лише 10%, але тромб, який відірвався – ще більша загроза.

– Унікальне оперативне втручання стало можливим завдяки підтримці кардіохірургів Національного інституту серцево-судинної хірургії ім. М.М. Амосова та особисто його директора, академіка Василя Васильовича Лазоришинця, колег інституту акушерства та гінекології та злагодженій роботі лікарів центру серцево-судинної хірургії та перинатального центру нашої лікарні, – пояснює Ярослав Хребтій.

Післяопераційний період пройшов без ускладнень, кажуть лікарі. Два тижні тому пацієнтку виписали додому. На сьогодні вона вже на 30 тижні вагітності. Олена Саулко має двох доньок 13 та 9 років, а зараз чекають на появу третьої дитини.

– Про хворобу дізналась, коли потрапила в лікарню, – розповідає пацієнтка. – Стало погано, була задишка. Питання стояло так, що ризик великий, але вибору немає. В Київ не везли на операцію, мені сказали, що навіть лежачи в палаті, ніби перебуваєш на пороховій бочці. Про хворобу дізналась на 25 тижні вагітності. До того все було добре, всі аналізи були в нормі, хвороба себе ніяк не проявляла. Вона взялася нізвідки, я працювала, була активна. Сьогодні я почуваюсь добре. Зараз – післяопераційний період. Потрібно три місяці, щоб загоїлись шви. Тоді можна повернутись до повноцінного життя.

Для довідки: раніше жінки, які мали патологію серця спостерігалися у кардіологів і акушер-гінекологів. З 2012 року розроблені Європейською асоціацією кардіологів протоколи лікування. Два інститути – інститут Амосова і Інститут педіатрії, акушерства і гінекології мультидисциплінарною командою почали розвивати цей напрям. За кілька років проконсультували майже 2500 тисячі вагітних жінок. 129 вагітних були госпіталізовані і виконано 66 оперативних втручань, з них 25 операцій виконані зі штучним кровообігом (на відкритому серці – ред.).

Повернутись Створено: 9 вересня 2019 року, 12:50 Переглядів: 162

Логін: *

Пароль: *

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація