Вітання

Голови Вінницької обласної Ради

Олійника Анатолія Дмитровича

У Вінницькій обласній дитячій лікарні відкрили Сімейну кімнату Рональда МакДональда Роздрукувати

Сьогодні, 5 липня, у Вінницькій обласній дитячій клінічній лікарні відкрили Сімейну Кімнату Рональда МакДональда. Сімейна кімната – це спеціально облаштоване комфортне місце в лікарні, де рідні хворих дітей зможуть відпочити, переночувати та провести час з дитиною. Основна мета відкриття таких кімнат – це забезпечення потреби родини поруч під час лікування дитини.

Участь у відкриті взяли заступник голови обласної Ради Ігор Хміль, депутат обласної Ради, голова постійної комісії з питань законності, боротьби з корупцією, люстрації, регламенту та депутатської діяльності Андрій Вигонюк, голова Наглядової Ради Фундації Дім Рональда МакДональда Гжегож Хмелярський та засоби масової інформації.

Вінниця – друге місто в Україні, після Львова, де створена така кімната відпочинку за сприяння Фундації Дім Рональда МакДональда.

Сімейна кімната у Вінницькій дитячій лікарні облаштована у відділені черепно-лицьової хірургії, поруч з операційним блоком та біля онкометалогічного відділення. Тут перебувають пацієнти з найважчим діагнозами в лікарні. Завдяки Сімейній кімнаті батьки і родичі хворих дітей зможуть якомога частіше бути поруч з дитиною, допомагати медперсоналу у догляді за дитиною і матимуть місце, де перечекати, набратися сил, попити каву, розігріти обід. Кімната працює цілодобово, є безкоштовною для відвідування і повністю утримується за кошти Фундації.

Обираючи лікарню для партнерства, Фундація орієнтується в першу чергу на ті заклади, які приймають на лікування багато дітей з усієї України й відчувають найгострішу потребу в облаштуванні сімейних кімнат, а також готові надати відповідне приміщення і прозоро співпрацювати з Фундацією.

Створення Сімейних Кімнат Рональда МакДональда в українських лікарнях підтримує Міністерство охорони здоров’я України. Адже це допомагає втілювати в життя принципи сімейно-орієнтованої медицини, яка передбачає залучення всієї сім’ї до процесу лікування і догляду за дитиною в лікарні.

– Наша лікарня щорічно приймає на лікування близько 16 тисяч дітей з усіх куточків області, – сказав під час виступу головний лікар Вінницької обласної дитячої лікарні Василь Паненко. – Тому поява Сімейної Кімнати – це знакова подія для всього регіону. За півтора місяця ремонтних робіт адміністративну частину лікарні, яка займала 40 кв.м, повністю переоблаштували в сучасну комфортну кімнату, поміняли вікна, двері, розділили кімнату на зони відпочинку. Для нас дуже важливо, щоб батьки були активними у процесі одужання дитини.

Першу в Україні Сімейну кімнату Фундація Дім Рональда МакДональда відкрила у Львівській обласній дитячій клінічній лікарні «ОХМАТДИТ» в листопаді минулого року.

– Міжнародний досвід показує, що лише за підтримки бізнесу та людей можна реалізовувати такі програми, як відкриття Сімейних кімнат, – сказав голова Наглядової Ради Фундації Дім Рональда МакДональда Гжегож Хмелярський. – За півтора роки діяльності Фундації вдалося відкрити вже дві кімнати, цього року плануємо відкриття ще двох Сімейних кімнат у дитячій лікарні Охматдит у Києві. Я переконаний, що Сімейна кімната стане тим місцем затишку, де родичі хворих зможуть відновити свій ресурс.

Кошти на створення Сімейних кімнат були зібрані в результаті благодійної програми «Долонька щастя» в ресторанах МакДональдз та завдяки благодійним пожертвам на користь Фундації з боку партнерів та через сайт організації.

Повернутись Створено: 5 липня 2018 року, 16:30 Переглядів: 620

Логін: *

Пароль: *

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація