Голова Вінницької обласної Ради

Соколовий Вячеслав Петрович

У Вінницькій обласній клінічній лікарні ім. М. І. Пирогова відремонтували протирадіаційне укриття Роздрукувати

26 травня голова обласної Ради Вячеслав Соколовий, його заступник Ігор Івасюк, депутат обласної Ради Ярослав Хребтій, начальник обласної військової адміністрації Сергій Борзов із заступниками оглянули відремонтоване приміщення укриття на території Вінницької обласної клінічної лікарні ім. М. І. Пирогова.

Голова обласної Ради Вячеслав Соколовий зазначив, що у жовтні 2022 року за його розпорядженням була створена робоча група, яка перевірила справність укриттів обласних комунальних підприємств.

– Працюючи на території лікарні ім. Пирогова, виявили укриття, яке не перебувало на обліку. Свого часу воно було збудовано за всіма вимогами та могло слугувати об`єктом захисту навіть від радіаційних вражень. Спільно з обласною військовою адміністрацією ми приступили до його відновлення, – каже Вячеслав Соколовий. – Із обласного бюджету виділили 3,4 млн грн. Сьогодні бачимо абсолютно сучасний об`єкт укриття, де є можливість розмістити ліжка хворих, є операційна, є перев`язочна. Місткість – до 500 осіб.

За слова Вячеслава Соколового попередньо як укриття для пацієнтів та лікарів обласної лікарні використовувалося інше приміщення – знане як колишній «Курсаль».

– Укриття продовжуватиме виконувати таку функцію, але не тільки для пацієнтів, а й для жителів навколишніх будинків. Розміщення укриття на  території медичного закладу дозволяє швидко потрапити туди в разі небезпеки і відвідувачам лікарні, і медичному персоналу. Будемо вдосконалювати, щоб воно стало ще зручнішим, – додає Вячеслав Соколовий. – Всі об`єкти укриття, які є в медичних закладах області, приведені до технічного стану, який дозволяє їх використовувати.

Начальник обласної військової адміністрації Сергій Борзов підкреслив, що на сьогодні це укриття є найбільшим в області для медичних закладів.

– Такі укриття мають бути в усіх медичних закладах. На жаль, Вінниччина досі потерпає від повітряних атак, ми щоночі чуємо сирени. А тут, де поруч відділення акушерства й гінекології, тобто і породілля, багато мам з дітьми, потрібні достойні умови, щоб можна було перечекали повітряну тривогу, – каже Сергій Борзов.

Укриття було побудоване для обласної лікарні ім. М. І. Пирогова – як протирадіаційне. Але в 90-ті роки його затопили, і тому було прийняте рішення про його списання. Лікарня ним не користувалася. Проведена експертна оцінка дозволила поставити приміщення на баланс медичної установи. Таким чином, з обласного бюджету було виділено кошти на фінансування проєктування та проведення ремонтних робіт укриття. Площа укриття – 533 квадратні метри.

Повернутись Створено: 26 травня 2023 року, 14:42

Логін: *

Пароль: *

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація