28 вересня о 12.00 в сесійній залі обласної Ради (2 поверх) – відбудеться засідання постійної комісії з питань економіки, фінансів та бюджету

Голова Вінницької обласної Ради

Соколовий Вячеслав Петрович

У Вінницькій обласній Раді обговорили створення спостережних рад при медичних закладах Роздрукувати

Утворення спостережних рад, як наглядового органу, закладів охорони здоров’я, що надають медичну допомогу третинного рівня обговорили на засіданні круглого столу. Зібрання відбулося 27 липня у сесійній залі обласної Ради під головуванням заступника голови облРади Ігоря Івасюка.

Участь у засіданні круглого столу взяли члени постійної комісії з питань охорони здоров’я, соціального захисту населення та ветеранів, депутати обласної Ради, фахівці профільного управління виконавчого апарату обласної Ради, представники громадських організацій, діяльність яких спрямована на захист прав у сфері охорони здоров’я, організації, що здійснюють професійне самоврядування у сфері охорони здоров’я, представники департаменту охорони здоров’я та реабілітації облдержадміністрації, представники волонтерських та ветеранських організацій, а також організацій, які входять до складу Громадської ради при Вінницькій обласній Раді.

Заступниця керуючого справами-начальниця управління юридичного забезпечення Алла Олійник розповіла про нормативно-правове забезпечення створення та функціонування спостережних рад.

Про роботу комісії, утвореної з розгляду діяльності обласного клінічного госпіталю ветеранів війни, поінформувала директорка департаменту охорони здоров’я та реабілітації облдержадміністрації Ольга Задорожна.

Під час обговорення доповідей голова Громадської ради при обласній Раді Наталія Морозова виступила з пропозицією щодо залучення представників ради до роботи комісії, яка перевіряє діяльність медичного закладу.

На засіданні піднімалися питання механізму утворення спостережних рад, участі громадських організацій у складі таких рад, а також їхньої галузевої спрямованості.
– На круглому столі був присутній повний спектр громадськості, в повному складі постійна комісія з питань охорони здоров’я, соціального захисту населення та ветеранів, керівництво профспілкових медичних організацій, громадські організації, керівництво громадських рад при облдержадміністрації та обласної Ради. Відбулася цікава і змістовна розмова з приводу механізмів утворення, реалізації та імплементації Постанови Кабінету Міністрів України щодо утворення спостережних рад. На жаль, з часу прийняття Постанови у 2017 році, багато змінилося і, найголовніше – це суть фінансування медичних закладів. Раніше головним розпорядником коштів був департамент охорони здоров’я облдержадміністрації. Наразі така функція, як розпорядник коштів, чітко не визначена. Дійсно, є потреба в удосконаленні й роз’ясненні Постанови та її деталізації. Друге питання, яке турбує – як має відбуватися рейтингове голосування за громадські організації і яким чином повинні бути визначені представники громадськості в спостережних радах. І третє питання – це ухвалення окремих пакетів, які надавали б послуги щодо обстеження та реабілітації учасників бойових дій та АТО/OOC. Завдяки таким пакетам медичний заклад, як от госпіталь ветеранів війни, отримав би достатню суму коштів, і конфліктів та непорозумінь не було б, – прокоментував проведення круглого столу заступник голови обласної Ради Ігор Івасюк.

Після всебічного обговорення присутні на засіданні круглого столу ухвалили рішення:
1. Підготувати звернення до Кабінету Міністрів України щодо внесення змін в пункт 1 Порядку утворення спостережної ради закладу охорони здоров’я, затвердженого постановою від 27 грудня 2017 року №1077 стосовно укладання договорів про медичне обслуговування населення між підприємством та головним розпорядником коштів;

2. Підготувати звернення до Міністерства охорони здоров’я України щодо роз’яснення пункту 9 Порядку утворення спостережної ради закладу охорони здоров’я, затвердженого постановою від 27 грудня 2017 року №1077 щодо порядку проведення рейтингового голосування кандидатів від громадських організацій, форми електронних бюлетенів та визначення електронної платформи для проведення голосування.

3. Рекомендувати обласній Раді звернутися до Кабінету Міністрів України з пропозицією щодо затвердження Національною службою охорони здоров’я України окремих пакетів надання послуг – медичні огляди та реабілітація – учасникам бойових дій.

Стежте за новинами у Теlegram.

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook.

Повернутись Створено: 27 липня 2021 року, 15:40 Переглядів: 498

Логін: *

Пароль: *

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація