Вітання

Голови Вінницької обласної Ради

Олійника Анатолія Дмитровича

У Вінницькій області відкриті для ознайомлення архівні документи, пов’язані з політичними репресіями Роздрукувати

На адресу голови обласної Ради Сергія Свитка надійшла відповідь за підписом начальника Управління СБУ у Вінницькій області Сергія  Ратієва  на  пропозицію відкрити архівні документи, пов’язані з політичними репресіями, створити та оприлюднити реєстри репресованих осіб.

Звернення було підготовлене на виконання пункту 3 рішення Координаційної ради з питань місцевого самоврядування при голові Вінницької обласної Ради від 08 жовтня 2015 року № 37 „Про стан виконання в області Закону України „Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки”.

У відповіді зазначено, що відповідно до Указу президента України «Про розсекречення, оприлюднення та вивчення архівних документів, пов’язаних з українським визволеним рухом, політичними репресіями та голодоморами в Україні» від 23.01.2009 року, Закону України «Про доступ до архівів репресивних органів комуністичного тоталітарного режиму 1917-1991 років» від 09.04.2015 року, Управлінням СБУ у Вінницькій області архівні документи, пов’язані з політичними репресіями, відкриті для ознайомлення.

Зазначені матеріали розміщені на Інтернет сайті www.reabit.org.ua та веб-сайті www.lists.memo.ru, де міститься інформація про понад 2 600 000 репресованих осіб всього колишнього Радянського Союзу. Крім того, функціонує архівно-пошуковий проект «Український мартиролог XX століття», в якому задіяні інформаційні ресурси Державного комітету архівів України, Українського інституту пам’яті, Служби безпеки України, Міністерства внутрішніх справ України.

Повернутись Створено: 2 листопада 2015 року, 14:51 Переглядів: 839

Логін: *

Пароль: *

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація