Вітання

Голови Вінницької обласної Ради

Олійника Анатолія Дмитровича

У Вінницькій області вже відбулось об'єднання 103 громад Роздрукувати

У Ямпільському району відбулись дебати від DESPRO на тему: «Навіщо громадам об’єднуватись?».  Захід мав на меті донесення всебічної інформації щодо реформи місцевого самоврядування та територіальної організації влади, децентралізації владних повноважень, роз’яснення переваг реформи на прикладі діючих об’єднаних територіальних громад, а також надання відповідей на питання, які цікавлять громадськість та органи місцевого самоврядування.

Учасниками дебатів стали голови і  депутати місцевих рад, представники педагогічних, медичних колективів та громадськості Ямпільського, Крижопільського, Могилів-Подільського районів, а також голови об’єднаних територіальних громад та старости з інших регіонів України, експерти.

Модератором заходу виступила експерт Швейцарсько-українського проекту «Підтримка децентралізації в Україні» DESPRO Марина Бриль. У дебатах також взяли участь перший заступник голови обласної державної адміністрації Андрій Гижко, заступник керівника виконавчого апарату обласної Ради Інна Кухарчук, директор Вінницького відокремленого підрозділу установи «Центр розвитку місцевого самоврядування» Олег Левченко.

Звертаючись до присутніх, Андрій Гижко зазначив, що на сьогодні законодавча база України передбачає чіткий механізм об'єднання територіальних громад, які можуть самостійно приймати рішення. Окрім цього, в Україні є понад 700 громад, що демонструють успішність реформи децентралізації. За словами Андрія Гижка, у Вінницькій області вже відбулось об'єднання 103 громад, які входять до складу 36 ОТГ. Це свідчить про те, що кожна шоста громада Вінниччини вже включена до реалізації реформи. 

У рамках програми заходу присутні взяли участь в анкетуванні щодо проведення дебатів та в модерованій дискусії, під час якої було порушено ключові питання щодо перспектив розвитку освітньої сфери та охорони здоров’я у межах об’єднаної громади, а також розглянуто можливості для активізації місцевого економічного розвитку ОТГ.

Окрім цього, кожен з учасників мав можливість почути відповіді на ключові запитання стосовно впровадження реформи, ознайомитись з результатами об’єднання територіальних громад на конкретних прикладах, поспілкуватись з експертами та зробити власні висновки щодо процесу децентралізації.

Під час дебатів «за» добровільне об’єднання територіальних громад виступили голова Омельницької ОТГ (Полтавська область) Олександра Шереметьєва, експерт, директор Інституту розвитку територій Юрій Ганущак та перший заступник голови Томашпільської селищної ОТГ Віталій Годний. Протилежну позицію відстоювали Михайлівський сільський голова Ямпільського району Микола Мельник, Карпівський сільський голова Могилів-Подільського району Тетяна Колун та Голубечанський сільський голова Крижопільського району Олег Коваль.

Учасники заходу обговорили переваги та можливі ризики процесу децентралізації з урахуванням змін, внесених до чинного законодавства, а також порушили питання благоустрою, розвитку інфраструктури та якості надання адміністративних послуг на місцях тощо. Також акцентували увагу на перспективності інфраструктурних рішень, прийнятих на рівні громад. Зокрема, сміттєсортувальна лінія в Іллінецькому районі також обслуговує Дашівську та Оратівську об’єднані територіальні громади. Додатковий прибуток, що надходить до Іллінецької ОТГ, надасть можливість створити тепличний комплекс для зелених насаджень та допомогти іншим громадам в покращенні благоустрою. Крім цього, добровільне об’єднання громад надає низкуможливостей для забезпечення потреб місцевого населення за різними сферами.

Під час першого голосування залу «за» добровільне об’єднання територіальних громад виступили 57% респондентів, проти – 43%. Однак, після декількох годин дебатів учасники заходу проголосували так: «за» – 63%, проти – 37%. Це свідчить про те, що зазначений формат обговорення децентралізації є особливо важливим та ефективним для розвіювання певних міфів та упереджень щодо створення об’єднаних територіальних громад.

Організаторами дебатів є Вінницька обласна державна адміністрація, Швейцарсько-український проект «Підтримка децентралізації в Україні» DESPRO за підтримки Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України.

За матеріалами сайту Вінницької облдержадміністрації

Повернутись Створено: 20 липня 2018 року, 11:17 Переглядів: 813

Логін: *

Пароль: *

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація