Вітання

Голови Вінницької обласної Ради

Олійника Анатолія Дмитровича

У Вінницькій торгово-промисловій палаті відбулась 15 сесія Енергетичого пулу Роздрукувати

Вже стало традицією   проведення  у Вінницькій торгово-промисловій палаті щомісячних Енергетичних пулів, на яких учасники обмінюються останньою інформацією в галузі енергоресурсів, дізнаються про сучасне обладнання, навчаються менше споживати і витрачати, визначаються з проблемами ринку.  На засіданнях обговорюються важливі питання щодо енергозберігаючих технологій, які є актуальними для населення і виникають при впровадженні їх у промисловості та сільгоспвиробництві. Чергова 15 сесія відбулась сьогодні, 16 січня. У зібранні взяли участь заступник керівника виконавчого апарату обласної Ради Інна Кухарчук, президент Вінницької торгово-промислової палати Олександр Дідик, ректор ВНТУ, доктор технічних наук, професор Володимир Грабко, експерт Вінницької ТПП, експерт UNIDO Віктор Дядькович, науковці та фахівці, які працюють у галузі енергетики – виробники і споживачі.

– Питання, які ми розглядаємо на наших сесіях, є важливими й актуальними для всіх і кожного, – зазначив президент Вінницької торгово-промислової палати Олександр Дідик. – У своїй роботі ми завжди намагалися відповідати на ті запити і виклики, які виникають перед бізнесом нашого регіону. Відтак, керівництво Торгово-промислової палати шукало шляхи допомоги бізнесу і прийняло рішення започаткувати при ТПП Енергетичний пул, який успішно функціонує вже другий рік. Це майданчик для розвитку комунікацій всіх зацікавлених цією тематикою, для напрацювання спільних завдань, проектів, планів щодо енергоефективності та просування їх на державному рівні.

– Ми зібралися на нинішньому майданчику, щоб розглянути всі сучасні ноу-хау щодо енергозберігаючих технологій – застосування сонячних батарей, вітрової енергії, енергії землі та інших джерел енергоефективності, – підкреслила заступник керівника виконавчого апарату обласної Ради Інна Кухарчук. – Для нас, для обласної Ради важливим є питання споживання електроенергії населенням, її здешевлення, використання замінників природного газу. І саме під час таких засідань ми дізнаємося про інновації, про те, як впроваджуються вони на підприємствах нашої області, про формування цінової політики, використання «зелених тарифів», в тому числі, й для пересічного виробника.

За словами організаторів, мета зібрання – створити майданчик  для обговорення питань енергоефективності як бізнесу, так і власного життя, запропонувати перспективні шляхи зменшення енергоспоживання, навчитися економити. Учасники пулу представляли три категорії бізнесу – споживачів енергетичних ресурсів, компанії, які займаються постачанням енергоефективного обладнання, фінансуванням заходів із енергозбереження, проведенням енергоаудиту та експертів у галузі енергетики, які поділилися досягнутими результатами у цих напрямах.

У виступах наголошувалось, що сьогодні основні завдання, які стоять перед Україною в сфері енергетики – це забезпечення стабільної генерації електроенергії та мінімізація імпорту газу. Для прикладу, якість електропостачання в Україні у 14 разів гірша, ніж у країнах ЄС, втрати – у 2 рази вищі. Тому необхідно збільшити видобуток власного газу; максимально підвищити енергоефективність і в промисловості, і в комунально-житловому господарстві; замістити використання газу енергією з альтернативних джерел.  Власне, такий напрям роботи і має забезпечити енергетичну безпеку та енергетичну незалежність держави. 

На сесії Енергопулу йшлося  про створення надсучасних енергосберігаючих освітлювальних пристроїв, побудованих на основі оптичної системи передачі сонячного випромінювання на відстань по волоконно-оптичним кабелям (ВОК).

Учасники також заслухали питання «Підвищення енергоефективності водогрійних котлів за допомогою інтенсіфікації теплообміну», «Підвищення енергоефективності та енергонезалежності систем електропостачання з використанням відновлювальних джерел енергії».

На завершення відбулось обговорення загальних проблем та шляхів їхнього вирішення.

– Важливою є участь у Енергопулі представників Вінницької обласної Асоціації органів місцевого самоврядування та Агенції регіонального розвитку Вінницької області, тому що на сьогодні діє Обласний конкурс з написання проектів розвитку територіальних громад та реалізація проектів, на які виділяється фінансування. Саме на цьому майданчику ми зустрічаємося з фахівцями, які можуть бути консультантами у розробці проектів з енергозбереження і здешевлення. Тому ВОАОМС запросила експерта Вінницької ТПП, експерта UNIDO Віктора Дядьковича для презентації та інформування сільських голів і підприємців, – прокоментувала Інна Кухарчук.

Повернутись Створено: 16 січня 2019 року, 15:23
Оновлено: 16 січня 2019 року, 15:28
Переглядів: 540

Логін: *

Пароль: *

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація