Фото без опису

Голова Вінницької обласної Ради

Соколовий Вячеслав Петрович

У Жмеринці учасники Координаційної ради ознайомилися із роботою дитячого садка, школи і реконструйованого басейну Роздрукувати

Із роботою закладів соціальної сфери Жмеринської міської територіальної громади ознайомилися учасники розширеного засідання Координаційної ради з питань місцевого самоврядування при голові Вінницької обласної ради, яка відбулася 14 липня у Жмеринці.

Учасники Координаційної ради відвідали заклад дошкільної освіти №4 «Вишенька», заклад загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів №4 та спортивно-оздоровчий заклад «Юність».

У дитячому садку «Вишенька» - 8 груп,  одна з яких є групою цілодобового перебування дітей та дві групи для дітей, які мають вади зору. Для таких вихованців, зокрема, облаштовано ортоптичний кабінет з необхідним медобладнанням, а медсестра проводить із дітьми лікувально-профілактичну та корекційно-лікувальну роботу з використанням  наявної апаратури та лікувальних комп’ютерних програм.

- У дошкільну навчальному закладі є апарат для корекції зору. Це значить, що 50 дітей із 240 мають можливість не у лікарні, а у садку підправляти свій зір, - звернув увагу голова обласної Ради Вячеслав Соколовий. - Ми маємо не тільки навчати, а й дбати про здоров’я. І саме такі комфортні умови через утеплення закладу, через правильне розміщення груп, через їх оснащення дозволяє нам навчати наших дітей в здоровому середовищі. Діти мають отримувати ті послуги, на які вони мають першочергове право.

Особливу увагу у садку приділяють безпеці перебування дітей: встановили зовнішню камеру спостереження, систему «Візит» (домофон), обладнано сучасну систему протипожежного нагляду. Крім цього, батьки мають можливість спостерігати за процесом перебування своєї дитини у садочку завдяки камерам спостереження, які розташовані в ігрових кімнатах кожної групи. Для цього в смартфонах батьків встановлено програму, яка надає можливість доступу до системи спостереження.

У 2017 році у садку коштами міського бюджету замінили систему опалення. У 2018-му завершили ремонтні роботи із залученням європейських коштів в рамках проекту «Еnergy Go» - приміщення утеплили, встановили рекуперацій ну систему, замінили покрівлю.

До європейського проєкту термомодернізації «Еnergi Go» була залучена і жмеринська школа №4. У рамках проєкту утеплили фасад школи, стелі та цокольне приміщення; замінии дверні та віконні блоки; капітально відремонтована покрівля. 79% витрат на це було профінансовано із коштів Європейського Союзу та 21% - з коштів місцевого бюджету.

Окрім цього, за кошти з місцевого бюджету у школі облаштували систему вентиляції з рекуператорами, а у 2018 році за кошти з місцевого бюджету у школі капітально відремонтували і оснастили харчоблок. А з квітня 2019 року працівники їдальні готують страви за меню відомого  Євгена Клопотенка, у якому враховано сучасні вимоги до здорового харчування. Також у школі розпочато впровадження системи НАССП (безпечність продуктів харчування). Учні 1-4 класів та старшокласники пільгових категорій харчуються безкоштовно, за кошти міського бюджету. Середня вартість обіду – 15 гривень.

Вячеслав Соколовий звертає увагу на те, що основним рушієм для розвитку і змін у громадах стала децентралізація.

- Це нова філософія наповнення бюджету і спрямовування коштів, розуміючи першочергову проблематику. Децентралізація не тільки створила нові якісні умови для розбудови, відновлення  чи ремонтів навчальних закладів. Це і медична галузь, інфраструктура, безпекові моменти. На місцях краще знають, що їм потрібно сьогодні, а що буде потрібно завтра. І цей інструмент дала децентралізація, - зазначив Вячеслав Соколовий. - Але є одне дуже важливе питання – це завершення децентралізації. І тільки тоді вона може продемонструвати усі свої можливості і виправдати очікування людей.

Свого часу власником басейну у Жмеринці була Південно–Західна залізниця, але у 2007 році його довелося закрити через аварійний стан. Відновив свою роботу басейн аж у серпні 2019-го. Для цього розробили проєкт реконструкції і подали на фінансування із Державного фонду реконструкції і розвитку. Загальна вартість реконструкції - 27 188 814 грн. З них: із місцевого бюджету - 18190,036 тис.грн, із ДФРР - 5499,878 тис.грн, із ФСЕР - 3498,900 тис.грн.

Сьогодні спортивно-оздоровчий комплекс «Юність» - вважається гордістю міста. Заклад пристосовано для відвідування осіб з інвалідністю, тут працює підйомник та спеціальна люлька для спуску у воду, заклад має 2 зали для тренувань (танці, фітнес, аеробіка). На сесії Жмеринської міської ради ухвалили програму  «Розвитку плавання у Жмеринській територіальній громаді», відповідно до якої із міського бюджету будуть відшкодовуватися кошти за заняття плаванням для багатодітних сімей, учасників бойових дій та їхніх дітей, лікарів, які борються із COVID-19. Також безоплатній основі плаванням зможуть займатися діти-сироти та діти позбавлені батьківського піклування, а також діти з обмеженими можливостями.

Стежте за новинами у Теlegram.

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook.

Повернутись Створено: 15 липня 2021 року, 15:35

Логін: *

Пароль: *

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація