Вітання

Голови Вінницької обласної Ради

Олійника Анатолія Дмитровича

Учасникам АТО та їхнім дітям компенсують вартість навчання Роздрукувати

Депутати обласної Ради затвердили список із 169 студентів, яким профінансують вартість навчання за ІІ-й семестр коштом обласного бюджету. З них - 99 студентів вищих навчальних закладів та 70 учнів технікумів іучилищ. Йдеться про одноразову компенсаційну виплату учасників бойових дій в АТО та їхніх дітей, а також дітям учасникам антитерористичної операції, які залишились напівсиротами.
Загальна сума компенсації вартості навчання за ІІ-й семестр 2016 року склала 687 тис. 945 грн.
Під час обговорення була внесена пропозиція включити у програму і студентів заочної форми навчання.
Як повідомила директор Департаменту соціальної та молодіжної політики ОДА Наталя Заболотна, компенсаційна виплата нараховуватиметься тільки за один семестр 2016 року.
- Але з 1 січня 2017го планується соціальна стипендія, яка буде виплачуватися студентам – учасникам АТО та їхнім дітям, - додала Наталя Михайлівна. - Вона буде становити 1000 грн. У такому випадку виплату стипендії студентам очної форми навчання буде здійснювати держава, а студенти- заочники зможуть претендувати на компенсаційну виплату з обласного бюджету.
Для отримання одноразової компенсаційної виплати за навчання учасник антитерористичної операції звертається до органів соціального захисту населення райдержадміністрацій, міських рад міст обласного значення за місцем реєстрації проживання, або перебування з відповідною заявою. Це стосується і дітей, з числа осіб, визнаних учасниками бойових дій, та дітей, один із батьків яких загинув (пропав безвісти) у районі проведення антитерористичної операції, бойових дій чи збройних конфліктів, або помер внаслідок поранення, контузії чи каліцтва, одержаних у районі проведення антитерористичної операції, бойових дій чи конфліктів, а також внаслідок захворювання, отриманого в період участі в антитерористичній операції.
Окрім того, депутати схвалили внесення змін до Обласної комплексної цільової програми підтримки учасників АТО, членів їхніх сімей та членів сімей загиблих (померлих) учасників антитерористичної операції на 2016-2018 роки. Зміни враховують потреби на фінансування: забезпечення соціальної адаптації та надання психологічної допомоги учасникам АТО, в тому числі, демобілізованим та членам їхніх сімей; сприяння інститутам громадянського суспільства у проведенні заходів реабілітації та соціальної адаптації демобілізованих військовослужбовців. Загальна сума на ці потреби складає близько 400 тис. грн.

Повернутись Створено: 20 грудня 2016 року, 14:31 Переглядів: 1851

Логін: *

Пароль: *

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація