Вітання

Голови Вінницької обласної Ради

Олійника Анатолія Дмитровича

Учасникам бойових дій відшкодовуватимуть кошти за навчання Роздрукувати

Депутат обласної Ради Людмила Станіславенко на своїй сторінці в соціальній мережі Facebook повідомила, що депутати обласної Ради підтримали питання стосовно звернення до народних депутатів про відшкодування коштів за навчання на заочній формі у професійно-технічних та вищих освітніх закладах учасникам бойових дій.

За словами Людмили Анатоліївни, питання розглядалось на засіданні постійної комісії з питань освіти, культури, сім’ї та молоді, спорту і туризму, духовності та історичної спадщини, яку вона очолює, та викликало чимало дискусій.

- Питання щодо відшкодування коштів за навчання виникло доволі давно, - зазначила Людмила Станіславенко. - Сьогодні хлопці, які стали на захист нашої держави, які боронять наш мирний спокій на передових позиціях, фактично, не мають можливості отримати компенсацію за навчання. Окрім того, важливо розуміти, що більшість військовослужбовців – це люди, які мають родини, роботу та дітей і не мають можливості навчатися на денній формі. Розуміючи актуальність зазначеного питання, депутати обласної Ради після обговорення на постійній комісії одноголосно підтримали звернення до депутатів Верховної Ради.

В Україні є низка законів, відповідно до яких військовослужбовцям та членам їхніх родин відшкодовуються кошти за навчання. Мова йде про статтю 12 Закону України №3551-ХІІ «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» та №425-VІІІ «Про внесення змін до деяких законів України щодо державної підтримки учасників бойових дій та їхніх дітей, дітей один із батьків яких загинув у районі проведення антитерористичних операцій, бойових дій чи збройних конфліктів, або під час масових акцій громадянського протесту, дітей зареєстрованих, як внутрішньо переміщених осіб, для здобуття професійно-технічної та вищої освіти». Відповідно до них передбачається відшкодування коштів учасникам бойових дій та їхнім дітям, у тому числі, якщо вони навчаються у професійно-технічних та вищих закладах освіти до закінчення навчального закладу, проте до досягнення ними 23 років.

Повернутись Створено: 13 жовтня 2017 року, 16:48 Переглядів: 556

Логін: *

Пароль: *

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація