Вітання

Голови Вінницької обласної Ради

Олійника Анатолія Дмитровича

У Тульчині визначили пріоритетні завдання розвитку культури на Вінниччині Роздрукувати

8 листопада, напередодні Всеукраїнського свята працівників культури та майстрів народного мистецтва, у місті Тульчині відбувся регіональний форум «Заклади культури Тульчинщини в єдності традицій та інновацій». У зібранні взяли участь заступник голови обласної Ради Михайло Кременюк, начальник управління культури і мистецтв ОДА Станіслав Городинський, керівники району та міста, сільські й селищні голови, працівники закладів культури області, громадськість міста.

Вітаючи учасників форуму від імені голови обласної Ради Анатолія Олійника та депутатського корпусу, Михайло Кременюк наголосив, що українська культура багата своїми традиціями, вона зберегла свою самобутність і первозданну чистоту. Наша культура проникнута козацьким нескореним національним духом свободи і вольності. Мистецька спадщина нашої області посідає гідне місце у культурі державній та світовій.

– Сьогоднішній форум не випадково проходить у подільській перлині, адже Тульчин – стародавнє місто, з історією якого переплітаються імена найвидатніших культурних діячів, відомих не лише в Україні, а й в усьому світі. Вітаю вас з прийдешнім святом і бажаю, щоб ваша діяльність наповнювала вас натхненням, наснагою та надихала на нові досягнення й здобутки, – зазначив заступник голови обласної Ради.

Під час засідання обговорили такі питання: «Завданння органів виконавчої влади, місцевого самоврядування, громадськості та їхнього сприяння в підвищенні ефективності роботи закладів культури району»; «Впровадження нових моделей культурної діяльності в практику закладів культури району»; «Бібліотеки як потужні інформаційні, освітні і культурні центри сучасності»; «Бібліотеки Вінниччини в умовах децентралізації: ресурси-послуги-якість»; «Перетворення закладів культури на сучасні центри для об’єднаної територіальної громади»; «Шляхи вдосконалення підготовки спеціалістів для галузі культури в сучасних умовах ОТГ»; «Взаємодія закладів культури та освіти району з художньо-естстичного виховання учнівської молоді»; «Формування сучасного менеджменту закладів культури області в умовах ОТГ».

Інноваційними напрямами роботи в сфері діяльності культури поділились запрошені працівники культури з інших районів області. Зокрема, учасників форуму ознайомлено з досягненнями в Іллінецькій ОТГ. Також присутні переглянули презентаційні фільми щодо напрямів модернізації Барської центральної районної бібліотеки; про нові послуги та формування власного бренду сільської бібліотеки Вінницьких Хуторів Вінницького району; про вплив Тульчинської ГО «Тульчинське земляцтво» на позитивні зміни в сфері культури району.

В ході зібрання керівники району та міста вручили почесні грамоти кращим працівникам культури.

Підсумовуючи засідання, методист денного відділу, викладач вищої вищої категорії, викладач-методист циклової комісії інформаційної, бібліотечної та архівної справи Тульчинського коледжу культури Євгенія Фолюшняк озвучила рекомендації регіонального форуму «Заклади культури Тульчинщини в єдності традицій та інновацій». Зокрема, необхідно проаналізувати стан виконання районної та в кожній територіальній громаді «Єдиної комплексної програми розвитку галузі культури та духовного відродження у Тульчинському районі на 2018-2020роки», конкретизувати її та, за необхідності, внести доповнення, які стосуються своїх закладів культури; активізувати рівень благодійництва в населених пунктах району, залучаючи до нього керівників агроформувань, бізнесові структури; вишукувати стимулюючі заходи з боку органів влади для розвитку приватної допомоги на культуру; забезпечувати в територіальних громадах достатній рівень, якість та різноманіття культурних послуг, підвищувати в діяльності закладів культури інноваційні підходи, викорінюючи шаблонні практики в обслуговуванні користувачів літературою, організації культурно-масових та дозвільних заходів, які не завжди можуть відповідати потребам жителів територіальних громад. Щорічно розробляти заходи із вивчення потреб населення щодо сучасних культурних послуг; поліпшити роботу з кадрами культосвітніх працівників, системою їхньої перепідготовки в відповідності до сучасних потреб; ширше запроваджувати досвід кращих закладів культури області.

На завершення у Тульчинському Будинку культури для учасників форуму аматорські колективи підготували святковий концерт.

Повернутись Створено: 9 листопада 2018 року, 11:23
Оновлено: 9 листопада 2018 року, 11:33
Переглядів: 463

Логін: *

Пароль: *

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація