Вітання

Голови Вінницької обласної Ради

Олійника Анатолія Дмитровича

Учасники круглого столу підготували низку пропозицій щодо покращення екологічної безпеки в місті Ладижині Роздрукувати

23 липня у приміщенні Ладижинської міської Ради під головуванням заступника голови обласної Ради Наталії Солейко відбулось виїзне засідання круглого столу на тему: «Стан екологічної безпеки в місті Ладижині та прилеглих до нього територій».

У зібранні взяли участь Ладижинський міський голова Влерій Коломєйцев, директор Ладижинської ТЕС Олександр Бобрик, керівник департаменту з екологічної безпеки Дирекції з генерації електроенергії ДТЕК Ірина Вербицька; окремі депутати обласної Ради, керівництво департаменту екології і природних ресурсів ОДА та управління Держсанепідслужби у Вінницькій області; науковці та фахівці природоохоронної й екологічної галузей області, голова громадської організації «Ладижинська громадська рада» Андрій Скакодуб, представники громадськості міста Ладижина та засобів масової інформації.

Розпочинаючи засідання, Наталія Солейко поінформувала, що обговорення зазначеної теми у форматі виїзного засідання було ініційоване на виконання доручення голови обласної Ради Сергія Свитка щодо розгляду питань, порушених у зверненні громадської організації «Ладижинська громадська рада».

Зокрема, у своєму зверненні до очільника обласної Ради автори листа просили звернути увагу на екологічну проблему міста Ладижина і навколишніх прилеглих територій, а також вжити відповідних адміністративних заходів щодо покращення екології у цих населених пунктах.

Як зазначено у листі, забруднення атмосфери й погіршення стану здоров’я населення спричинене забруднювальними викидами в атмосферу Ладижинської ТЕС, які складають 80 % всіх викидів у Вінницькій області.

Наталія Солейко повідомила, що напередодні нинішнього зібрання вже відбулось обговорення порушених у зверненні питань під час наради, проведеної у Вінницькій обласній Раді за участю керівництва міста Ладижина, Ладижинської ТЕС, науковців та фахівців галузі. За підсумками розгляду було прийнято рішення про проведення виїзного засідання круглого столу у місті Ладижині. Також було погоджено питання щодо ознайомлення з виробничим процесом Ладижинської ТЕС.

Відтак, перед початком зібрання учасники круглого столу мали можливість ознайомитись з виробничим процесом машинного залу та пультами управління двох енергоблоків відокремленого підрозділу „Ладижинська ТЕС” ПАТ „ДТЕК Західенерго”.

Під час круглого столу представники громадськості та представники наукових установ, заслухавши та обговоривши інформацію щодо стану екологічної безпеки в місті Ладижині та прилеглих до нього територій, висловили занепокоєння впливом шкідливих викидів Ладижинської ТЕС на довкілля та здоров’я людей.

У виступах зазначалось, що у Вінницькій області одним з найпотужніших підприємств теплової енергетики є відокремлений підрозділ „Ладижинська ТЕС” ПАТ „ДТЕК Західенерго”ДТЕК. У котлоагрегатах шести її енергоблоків спалюється вугілля газової групи, внаслідок чого, в залежності від завантаженості Ладижинської ТЕС та якості вугілля, в атмосферу викидається понад 100 тисяч тонн різних забруднюючих речовин на рік.

Основними елементами пилогазоочисного обладнання є електрофільтри, половина з яких не модернізувалась з початку експлуатації через високу вартість (понад 140 млн. грн. за один електрофільтр). Основне обладнання внаслідок тривалої експлуатації також має велику ступінь зносу і потребує реконструкції, вартість якої – понад 1 млрд. грн. для одного енергоблоку. Таким чином, для зменшення шкідливих викидів в атмосферу необхідний капітальний ремонт та заміна обладнання, вартість якого дуже висока.

Валовий викид забруднювальних речовин Ладижинської ТЕС становить 123004,5 т/рік, в тому числі, валовий викид парникових газів ТЕС для вуглецю діоксину складає 3881947,75т т/рік, для азоту діоксиду – 58,815 т/рік. Із загального об’єму викидів станції 89 % складають викиди сірчистого ангідриду.

Найбільша ступінь забруднення атмосферного повітря зумовлена як застосуванням застарілого і фізично зношеного технологічного обладнання, устаткування та очисних споруд, призначених для забезпечення зменшення концентрації забруднюючих речовин у викидах, так і відсутністю чітко організованого екологічного контролю та недостатнього використання комплексу заходів, спрямованих на зменшення ступеня його забруднення.

Крім того, проблемою є те, що на теплоелектростанції є лише системи очистки від пилу, але зовсім відсутні системи сірко-азотної очистки.

Заслухавши та обговоривши проблеми щодо стану екологічної безпеки в місті Ладижині, прилеглих до нього територій та впливу шкідливих викидів Ладижинської ТЕС на довкілля і здоров’я людей, учасники круглого столу підготували низку пропозицій щодо його покращення.

Зокрема, звернутися до Президента України, До Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України з клопотанням щодо затвердження Національного плану скорочення викидів від великих опалювальних установок та прийняття законодавчих і нормативних актів, які регулюватимуть вирішення зазначених питань й визначатимуть джерела фінансування.

Як зазначила заступник голови обласної Ради Наталія Солейко, напрацьовані пропозиції ще будуть доповнюватись і перевірятися на відповідність нормам чинного законодавства, і лише після ретельного відпрацювання будуть подані голові обласної Ради з пропозицією, для їх внесення на розгляд чергової сесії обласної Ради.

 

 

Повернутись Створено: 24 липня 2015 року, 22:45 Переглядів: 1195

Логін: *

Пароль: *

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація