Вітання

Голови Вінницької обласної Ради

Олійника Анатолія Дмитровича

  • У Вінниці обговорили цілі та завдання нової Стратегії розвитку Вінниччини до 2027 року

    Минулого тижня у форматі фокусгруп відбувалось обговорення цілей та завдань нової стратегії регіону до 2027 року. Це вже друга зустріч з цих питань, кажуть в Агенції регіонального розвитку Вінницької області, але цей процес є динамічним: надходять нові пропозиції, уточнення від низки структурних підрозділів і виникає потреба для їхнього узгоджен ....

  • 46 депутатів підтримали звернення до Президента України щодо неприпустимості прийняття «формули Штайнмайера»

    Вінницька обласна Рада стала дев’ятою в Україні, яка прийняла позитивне рішення щодо звернення депутатів до Президента України Володимира Зеленського із закликом відмовитися від реалізації, так званої, «формули Штайнмайера», згідно з якою українська влада повинна відвести свої війська на Донбасі й дати провести вибори на окуповани ....

  • Вінниччина налагоджує співпрацю з Пакистаном

    17 жовтня відбулася офіційна зустріч голови обласної Ради Анатолія Олійника та голови облдержадміністрації Владислава Скальського із Надзвичайним і Повноважним Послом Ісламської Республіки Пакистан в Україні, Генерал-Майором у відставці Західом Мубаширом Шейхом та його заступником Зеб Алам Ханом. Також на зустрічі були присутні заступник Вінниць ....

Учасники Вінницької регіональної платформи обговорювали зміни до Конституції України в частині децентралізації Роздрукувати

24 травня  в рамках проекту «Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС), який реалізує Асоціація міст України за підтримки USAID, відбулося засідання Вінницької  регіональної платформи на тему: «Підтримка прийняття змін до Конституції в частині децентралізації та законопроектів напрацьованих АМУ».

У засіданні регіональної платформи взяли участь народні депутати України - Григорій Заболотний, Сергій Кудлаєнко, Олексадр Домбровський, Руслан Демчак, голова Вінницької обласної Ради Анатолій Олійник, голова облдержадміністрації Валерій Коровій, Вінницький міський голова Сергій Моргунов,  міські голови та секретарі міських рад області, представники ЗМІ.

Вітаючи учасників засідання від імені депутатського корпусу і членів обласної Асоціації органів місцевого самоврядування, голова обласної Ради Анатолій Олійник наголосив: «Сьогоднішня тема архіважлива, небезпечна в певній мірі, і та, яка потребує від нас спільних дій. Країни, які досягли якоїсь вищої цілі і результатів, без об'єднання навколо певних пріоритетів не змогли б пройти цей шлях успішно. І сьогодні, на мій погляд, ми вже зійшли з того перехрестя, на якому були 25 років, і яке довело до тих наслідків, які ми маємо в суспільно-політичному житті.

 І коли ми стали  на шлях до цивілізованого світу, яким є Європейський союз, то нам потрібно зрозуміти, що без реформування місцевого самоврядування – остаточно, а не бутафорно, нас просто не зрозуміють. У нас не буде того, чого б ми бажали. Тому ми за основу всього,  що стосується цього процесу, повинні визначити основний пріоритет - наближення послуг до наших жителів, до наших людей.

 В нас є небезпеки і виклики щодо доріг, щодо інших питань. Але в двадцять першому столітті ми маємо, насамперед, сказати, що ми це робили для того,  щоб через бази даних, електронні ключі, старост можна було отримати певні послуги за місцем проживання.

 Я щиро вірю в те, що нам це вдасться..

Я сподіваюсь на те, що на сьогоднішній день всі питання , які пов’язані з децентралізацією, можуть бути вирішені і вони всі мають бути вирішені. Але це буде залежати від правильних кроків  на шляху до мети».

У своєму виступі на тему: «Прийняття змін до Конституції України в частині децентралізації та підтримка законопроектів, напрацьованих АМУ» народний депутат Сергій Кудлаєнко підкреслив необхідність внести зміни до Конституції щодо адміністративного устрою, наділити місцеві ради власними виконавчими органами та перетворити місцеві адміністрації на координаційно-наглядові органи.

Окремі питання децентралізації роз’яснив народний  депутат Руслан Демчак. Зокрема, він наголосив на незабезпеченості фінансування галузей освіти та охорони здоров’я, неостаточне вирішення питань фінансування закладів профтехосвіти, незадовільне фінансування пільгових перевезень тощо.

Активну участь у дискусії взяли і голови районних міст, висловивши зауваження щодо розподілу екологічного податку, щодо повноважень архітектурно - будівельного контролю на рівні районних міст.

За результатами обговорення питань порядку денного, учасники висловили надію, що формування ефективного механізму публічної влади на місцевому та на регіональному рівнях буде спроможне забезпечити сталий розвиток територій. Представники місцевого самоврядування сподіваються, що держава забезпечить сумірність фінансових ресурсів та обсягу повноважень органів місцевого самоврядування, визначених Конституцією та законами України.

Повернутись Створено: 24 травня 2016 року, 17:54 Переглядів: 972

Логін: *

Пароль: *

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація