Вітання

Голови Вінницької обласної Ради

Олійника Анатолія Дмитровича

Україна, Румунія та Молдова реалізовуватимуть спільні проекти Роздрукувати

Про це йшлося під час Міжнародного економічного форуму в Яссах (Румунія), що проходив 17-19 червня цього року. У роботі Транскордонного форуму взяли участь представники дипломатичних місій в Республіці Молдова та Україні, а також керівники найвищого рівня Вінницької, Одеської, та Чернівецької областей України.

Транскордонний Економічний Форум є конкретним проявом місії, взятої на себе Ясською повітовою Радою та Єврорегіном Сірет-Прут-Дністер, аби спонукати розвиток транскордонних економічних відносин на східному кордоні Європейського Союзу. В програмі форуму – презентації економічних проектів центральних, регіональних і місцевих органів влади республіки Молдова, Румунії і України.

У форумі взяла участь делегація Вінницької області – представники вінницької влади та бізнесу на чолі із головою облдержадміністрації Іваном Мовчаном та головою обласної Ради Сергієм Татусяком.

Керівники нашого регіону акцентували увагу присутніх на тому, що нинішній форум дозволить Вінниччині знайти нових партнерів та поглибити вже налагоджені взаємовигідні зв’язки.

Відтак, на Вінниччині успішно працює підприємство з румунським капіталом «ВАЛРОМ Україна», відбулися результативні переговори щодо співпраці компанії «Плазматек» з румунськими партнерами, в місті Пятра-Нямц функціонує представництво Вінницького підприємства «Руслана». Товарообіг між двома країнами збільшився вдвічі. Основними експортерами на ринках Румунії є ПАТ «Володарка», ТОВ «Барлинек», МПП «Руслана», ДП «Вінницьке лісове господарство». Спільним напрямком роботи є проект «ТрансАгрополіс – підтримка транскордонного агробізнесу», вартість якого три мільйони євро. Між Вінницькою областю та Ясським повітом реалізується угода про співробітництво.

Вінницьку область в першу чергу цікавить розвиток аеропорту, залучення територіальних громад до розвитку території та навчання щодо написання грантових проектів.

Між Вінниччиною, Молдовою та Румунією вже є приклади грантового співробітництва. Один із них будівництво у Яссах Агропарку. Цей проект коштує 3 мільйони євро і передбачає розвиток міжрегіональної мережі для торгівлі продукцією сільськогосподарського виробництва. В рамках угоди вінницьким товаровиробникам будуть надані як виставкові площі, так і морозильні камери для зберігання продукції з метою її подальшої реалізації.

У 2012-му році зовнішньоторговельний оборот України та Румунії збільшився у два рази, порівняно із попереднім роком. Це свідчить про взаємну зацікавленість обох країн у розвитку бізнес-стосунків.

Нинішнім першочерговим завданням для подальшої співпраці між регіонами є збільшення експортних поставок та знаходження ринків збуту для вітчизняної продукції в Румунії.

Повернутись Створено: 19 червня 2013 року, 11:56 Переглядів: 1201

Логін: *

Пароль: *

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація