Вітання

Голови Вінницької обласної Ради

Олійника Анатолія Дмитровича

  • У Вінниці обговорили цілі та завдання нової Стратегії розвитку Вінниччини до 2027 року

    Минулого тижня у форматі фокусгруп відбувалось обговорення цілей та завдань нової стратегії регіону до 2027 року. Це вже друга зустріч з цих питань, кажуть в Агенції регіонального розвитку Вінницької області, але цей процес є динамічним: надходять нові пропозиції, уточнення від низки структурних підрозділів і виникає потреба для їхнього узгоджен ....

  • 46 депутатів підтримали звернення до Президента України щодо неприпустимості прийняття «формули Штайнмайера»

    Вінницька обласна Рада стала дев’ятою в Україні, яка прийняла позитивне рішення щодо звернення депутатів до Президента України Володимира Зеленського із закликом відмовитися від реалізації, так званої, «формули Штайнмайера», згідно з якою українська влада повинна відвести свої війська на Донбасі й дати провести вибори на окуповани ....

  • Вінниччина налагоджує співпрацю з Пакистаном

    17 жовтня відбулася офіційна зустріч голови обласної Ради Анатолія Олійника та голови облдержадміністрації Владислава Скальського із Надзвичайним і Повноважним Послом Ісламської Республіки Пакистан в Україні, Генерал-Майором у відставці Західом Мубаширом Шейхом та його заступником Зеб Алам Ханом. Також на зустрічі були присутні заступник Вінниць ....

Україна, Румунія та Молдова реалізовуватимуть спільні проекти Роздрукувати

Про це йшлося під час Міжнародного економічного форуму в Яссах (Румунія), що проходив 17-19 червня цього року. У роботі Транскордонного форуму взяли участь представники дипломатичних місій в Республіці Молдова та Україні, а також керівники найвищого рівня Вінницької, Одеської, та Чернівецької областей України.

Транскордонний Економічний Форум є конкретним проявом місії, взятої на себе Ясською повітовою Радою та Єврорегіном Сірет-Прут-Дністер, аби спонукати розвиток транскордонних економічних відносин на східному кордоні Європейського Союзу. В програмі форуму – презентації економічних проектів центральних, регіональних і місцевих органів влади республіки Молдова, Румунії і України.

У форумі взяла участь делегація Вінницької області – представники вінницької влади та бізнесу на чолі із головою облдержадміністрації Іваном Мовчаном та головою обласної Ради Сергієм Татусяком.

Керівники нашого регіону акцентували увагу присутніх на тому, що нинішній форум дозволить Вінниччині знайти нових партнерів та поглибити вже налагоджені взаємовигідні зв’язки.

Відтак, на Вінниччині успішно працює підприємство з румунським капіталом «ВАЛРОМ Україна», відбулися результативні переговори щодо співпраці компанії «Плазматек» з румунськими партнерами, в місті Пятра-Нямц функціонує представництво Вінницького підприємства «Руслана». Товарообіг між двома країнами збільшився вдвічі. Основними експортерами на ринках Румунії є ПАТ «Володарка», ТОВ «Барлинек», МПП «Руслана», ДП «Вінницьке лісове господарство». Спільним напрямком роботи є проект «ТрансАгрополіс – підтримка транскордонного агробізнесу», вартість якого три мільйони євро. Між Вінницькою областю та Ясським повітом реалізується угода про співробітництво.

Вінницьку область в першу чергу цікавить розвиток аеропорту, залучення територіальних громад до розвитку території та навчання щодо написання грантових проектів.

Між Вінниччиною, Молдовою та Румунією вже є приклади грантового співробітництва. Один із них будівництво у Яссах Агропарку. Цей проект коштує 3 мільйони євро і передбачає розвиток міжрегіональної мережі для торгівлі продукцією сільськогосподарського виробництва. В рамках угоди вінницьким товаровиробникам будуть надані як виставкові площі, так і морозильні камери для зберігання продукції з метою її подальшої реалізації.

У 2012-му році зовнішньоторговельний оборот України та Румунії збільшився у два рази, порівняно із попереднім роком. Це свідчить про взаємну зацікавленість обох країн у розвитку бізнес-стосунків.

Нинішнім першочерговим завданням для подальшої співпраці між регіонами є збільшення експортних поставок та знаходження ринків збуту для вітчизняної продукції в Румунії.

Повернутись Створено: 19 червня 2013 року, 11:56 Переглядів: 1145

Логін: *

Пароль: *

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація