23 вересня об 11.00 у приміщенні обласної Ради (сесійна зала, 2 поверх) відбудеться засідання президії обласної Ради.   26 вересня о 10.00 у приміщенні обласної Ради (сесійна зала, 2 поверх) відбудеться засідання чергової  39 сесії обласної Ради.                                   

Вітання

Голови Вінницької обласної Ради

Олійника Анатолія Дмитровича

  • Вінницька обласна Рада оприлюднила інформацію щодо комунальних підприємств області

    Україна знаходиться на другому місці серед країн, що досягли найбільшого успіху у відкритті даних за останні чотири роки. Українські відкриті дані увійшли в європейський інформаційний простір і опубліковані на Європейському порталі відкритих даних europeandataportal.eu. ​Наразі Вінницька обласна Рада повністю виконала усі пункти постанови Кабіне ....

  • 15 мільйонів гривень виділено на закупівлю карет швидкої допомоги

    На пленарному засіданні 38 чергової сесії депутати підтримали проєкт рішення щодо внесення змін до обласного бюджету на 2019 рік. Згідно з ним збільшується дохідна та видаткова частина обласного бюджету на 20 млн 149 тис. грн. Зокрема, збільшено видатки бюджету розвитку спеціального фонду обласного бюджету Департаменту охорони здоров’я облдер ....

  • Перелік переможців 16 Обласного конкурсу проектів розвитку територіальних громад

    Цьогоріч на конкурс проектів розвитку територіальних громад подано 749 проектів. У 2018-му – 735 разом з екологічними. Враховуючи, що екологічних було 347, таким чином 2019 року кількість поданих громадами проектів збільшилась удвічі. Лише 13 проектів не набрали прохідних 60 балів (у 2017-му таких проектів було 100). Цього року потреба у ....

Уляна Супрун розповіла про медичну реформу в 2017-2018 роках Роздрукувати

4 листопада в актовій залі Вінницького національного медичного університету імені  М.Пирогова відбулася зустріч з в.о. Міністра охорони здоров’я України Уляни Супрун. Під час якої було обговорено питання реформ в галузі охорони здоров’я, які заплановано у 2017-2018 роках.

Зустріч відбулася за участі голови обласної Ради Анатолія Олійника, голови облдержадміністрації Валерія Коровія, керівників медичних установ області, викладачів медичного університету, студентів та громадських організацій.

Уляна Супрун розповіла про те, що в результаті проведення реформи відбудуться зміни у системі фінансування закладів охорони здоров’я,   підсилення сімейної ланки, уніфікації клінічних протоколів, ліцензування медиків, як спеціалістів, легалізації медичних асоціацій.

- Перший рік реформи – 2017 - будемо переходити на таку систему фінансування первинної ланки, коли кожна родина обирає собі сімейного лікаря, педіатра, терапевта і вони будуть підписувати контракт - зазначає Уляна Супрун. -  Цей лікар буде отримувати фінансування за кожного пацієнта і супроводжувати його. Під час першого року реформи, ми також будемо визначати, які послуги будуть надані на первинній ланці, на третинній і які повинні бути тарифи на послуги. Сьогодні сімейні лікарі і педіатри отримують свою зарплату нелазежно від того мають вони одного пацієнта чи тисячу. Кожен терапевт, педіатр і сімейний лікар буде вести від 1000 до 2500 пацієнтів в рік.

Зазначила, що навіть за наявних коштів в бюджеті, держава може оплатити 1000 гривень на рік за родину з двома дітьми.

- Зараз 90% лікарських засобів купується за кошти населення і лише 10% оплачується через державні програми, - продовжила Уляна Супрун. -  Як можемо зробити ліки більш доступні для наших пацієнтів? Ми подали в Кабмін постанову, щоб з 1 січня 2017 року застосувати зовнішнє реферування цін. А потім будемо робити внутрішнє реферування, щоб були найнижчі ціни. Ми зараз завершуємо роботу над новою політикою лікарських засобів - звужуємо перелік лікарських засобів в Україні. Зараз їх більше 1000, буде близько 300.

Після завершення виступу Уляни Супрун, всі бажаючі мали змогу поставити питання. Зокрема, запитували про долю медичного страхування в рамках нової реформи, ліків для онкохворих та подальшу долю онкодиспансерів в умовах реформи.

Також окремо, Уляна Супрун провела лекцію для студентів, аспірантів та викладачів Вінницького медичного університету на тему: «Освітні медичні системи Європи та США. Як змінити українську систему навчання студентів-медиків?»

 

Повернутись Створено: 5 листопада 2016 року, 13:58 Переглядів: 1983

Логін: *

Пароль: *

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація